reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

reklama
Ostatnio trochę przestraszyła mnie moja mama. Mianowicie, moja córeczka urodziła się z waga 2940 g, spadła do 2710 g. Teraz ma 3 miesiące i prawie 2 tygodnie. Waży 4710 g. Czyli nadrobila 2 kg. Na początku mialam problem z pokarmem, którego nie było, więc mała była pierwsze tyg na mleku modyfikowanym. NAtomiast od tamtej pory jest tylko na piersi. Byłam u pediatry, który stwierdził, że mogę raz dziennie podać jej mleka modyfikowanego. Natomiast mała nie chce go pić. Myślalam, że nie chce ze wzgledu na butelkę. Ale udało się, że pociągneła parę razy i jej mina mówiła sama za siebie. Wypluła wszystko. Sprawdzając w siatce centylowej, mieści się poniżej 3 centyla. Nie wiem czy mam się tym martwić, czy przyrost 2 kg w tym okresie jest ok. Może któraś z Was miała podobny problem i podobnie wagowo dzieciaczka?
 
Jezeli mała wypadła poza siatke to wypadałoby pogadac z peditrą... Ma juz skonczone 3 miesiace to zacznij podawac jej kaszki łyzeczką albo butelka jak jej bedzie pasowało mozesz wprowadzac powoli obiadki od 4 miesiaca....ja coprawda nie jestem zwolennikiem przyspieszania nowosci ale u was ze wzgledu na wage uwazam ze juz pora I nie rezygnuj z cycania tylko wzbogac swoja dietę w składniki wysokoenergetyczne
Powodzenia
 
Mój Maks w ogóle jest poniżej siatki centylowej i pediatra uważa że wszystko jest w najlepszym pożądku. Ja zresztą też. Regularnie go bada i obserwuję. Rozwija się nawet troszkę szybciej niż inne dzieci jest bardzo żywy i wesoły. Generalnie taki urok jego. Wołam na niego patyk:)Właśnie sprawdziłam w książce zdrowia na 2 i 3/4 miesiąca ważył 4650. Urodził się 2760 spadł do 2600. Teraz waży 7 kg (prawie 9 miesięcy) i żadne sposoby utuczenia się nie sprawdzają. Kaszki, obiadki, kleiki je ale w małych ilościach.(odmawia jedzenia więcej) Niedawno wymyśliliśmy że on taki patyk po moim tacie jest :) patrzę na przyrost do tej książeczki to na miesiąc wychodzi 600-700g i przypomina mi się że lekarka mówiła, że jak jest powyżej 500 to jest ok. Teraz przybiera 200-300 i to też jest ok. Sprawdź sobie normy przybierania WHO bo u nas w przychodniach pokutują jeszcze zawyżone.
 
mój Klusek kochany ma 14 tygodni -miesiąc temu był ważony ważył 6 kg i miał 57 cm teraz będzie ponad 7 kg, ile cm to nie mam pojęcia (ale urodził się z wagą 4,234kg) :D także olbrzymek mi rośnie i już nosi ubranka na 6-9 m-cy :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry