reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Nasz wczesniaczek ( urodzony w 36tc) ma najmniej 65cm (lekarka nie chciala mi Go zmierzyc :wściekła/y: - zmierzylismy wanienke i w miejscu gdzie Robert lezy jest 65cm, ale On nie miesci sie calkiem wyprostowany. Ubranka nosi juz na 68 cm i niektore ma ok, a niektore juz tak na styk, ale wiadomo, kazda firma ma inne numeracje, wiec nie ma co na to patrzec.
A waga z srody to 5700. Tak wiec moje dziecko wage urodzeniowa podwoilo 2,5 miesiacu zycia.
Urodzil sie z waga 2845g i 51 cm. No, ale ja mam 178cm, a maz 188cm.
 
reklama
Nasz wczesniaczek ( urodzony w 36tc) ma najmniej 65cm (lekarka nie chciala mi Go zmierzyc :wściekła/y: .

Teraz nigdzie nie mierza dzieci, tylko po porodzie, to podobno nie zdrowe, nai powinnoo sie dzieci tak "wyciagac"...a bez tego wyniki nie sa dobre...ja mierzyłam przewijak jak lezała i mniej wiecej wiedziałam:-)
 
u nas nie "wyciagaja" dzieci tylko je klada i jesli ma nozki podkulone to tak zmierza....taka orientacyjna dlugosc wychodzi....u nas ciuszki rozm 74 juz nie pasuja (choc w/g pomiaru ma 74 cm) tylko juz nosimy 80...
 
u nas nie "wyciagaja" dzieci tylko je klada i jesli ma nozki podkulone to tak zmierza...
I tak powinno byc wszedzie:tak:niestety moje dziecko bylo zawsze mierzone na lezaco i wtedy jakby prostowali nozki itd az zwrocilanm uwage kilka razy im :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:A tak wogole to widze ze duzo jest nas tych wysokich mamusiek z nogami dlugimi do nieba :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-Dja mam 176 cm:-)
 
Victorek to pewnie po tatusiu wysoki on ma 185cm a ja kurdupel :-)przy was bo mam 166cm.Co do urodzeniowego wzrostu to mały miał 58 cm.
 
Moja Amelka też podwoiła swoją wagę urodzeniową (2250 g) w 2 m-cu życia. Teraz ma 2 miesiące i 12 dni i waży 5200g. Czy to nie za dużo?

 
Sara w zeszlym tygodniu miala 69 cm (wg moich obliczen 73cm), a wazyla 7400g. Zwazywszy na jej wage urodzeniowa 2750g to przybrala chyba niezle :-) Co do mierzenia u nas w osrodku to mierza bez rozciagania nozek. Tylko tak jak dziecko sie polozy na tej ich miarce tyle wpisuja (i pewnie dlatego wyszlo mniej niz jak ja na spokojnie mierzylam w domu).

Ja mam 169cm, T. 186cm, wiec srednia wychodzi calkiem niezla :-)
 
Vici ja mam 158 cm to prawie 10 mniej....maz ma 182 cm. a Judyta w wieku prawie 10 miesiecy 68 cm.....
mierze ja sama jak stoi , u nas na szczescie tego nie robia.
 
reklama
Oliwka byla wazona we wtorek-rowny tydzien przed ukonczeniem 6 miesiecy. Efekt-8100 g :-) Moj maly kochany Klocuszek ;-)

A mierzona bedzie w przyszlym tygodniu po raz pierwszy w naszej przychodni, bo mierza dzieci dopiero gdy skoncza pol roku. Zobaczymy jaki bedzie wynik.
 
Do góry