reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

SPACERÓWKI na medal za przystepna CENĘ

Witajcie dziewczynki

my obecnie jeździmy spacerówką DELTI CAT firmy DELTIM ten sam producent co X-lander :) a cena przystępniejsza :)

na wstępie moze napisze ze jest to wózek wielofunkcyjny ;) System – 3 w 1 – możliwość zapięcia spacerówki, gondoli (bez dodatkowych łączników) oraz fotelika samochodowego grupy 0+(za pomocą adaptera) ale my testujemy samą spacerówkę :)


ogólnie wózeczek jest bardzo bardzo fajny, ślicznie się prezentuje a i Gabi jest chyba wygodnie bo jak widzi że przestawiam wózek to zaraz macha rączkami i chce iść na spacer ;)

Wózek jest niezwykle mały po złożeniu!! wymiary po złożeniu z kołami: 58×32x63 cm JAK DLA MNIE BOMBA bo zmieści się do każdego samochodu i zajmuje bardzo mało miejsca i nawet dostaliśmy torbę by sobie spakować wózek by wszystko było w jednym miejscu ;) dzisiaj pakuje się na wyjazd to porobię fotki i tu wrzucę jak wrócę :)

Wózek posiada mechanizm pneumatycznego wspomagania umieszczony wewnątrz ramy wózka sprawia, co sprawia że rozkładanie konstrukcji nie wymaga żadnego wysiłku i robi się to tylko jedną ręką.

wózek z przodu ma dwa piankowe skrętne z możliwością blokady mniejsze koła z tyłu są pompowane :) i co mnie zaskoczyło małe kółka rewelacyjnie sobie radzą na naszych chodnikach a dodatkowo wózek jest bardzo zwinny :) wszystkie kółka mają amortyzację

co mi się podoba w tym wózku to to że ma w sobie wiele fajnych funkcji które na co dzień ułatwiają życie :)

np
* Pokrowiec przeciwdeszczowy zintegrowany w podnóżku - dla mnie super sprawa bo wcześniej parę razy udało mi się zapomnieć o folii i pędem wracałam z Gabi ze spaceru ...

* Sprężynowa budka :) dzięki czemu można cicho ją złożyć i rozłożyć i nareszcie jak Gabi uśnie a chce ją osłonić od wiatru lub słońca nic mi nie strzela w budce ;)

* Możliwość zapięcia spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy

* Regulowana wysokość rączki - jestem dość wysoka i niestety do większości wózków musiałam się schylać ...

* Siedzisko kubełkowe i wielostopniowa regulacja położenia spacerówki

* wagowo może nie należy do najlżejszych ale tego ciężaru się nie czuje!!
- stelaż wózka CAT waga 9,6 kg
- wersja spacerowej wózka CAT waga 13,8 kg
- wersja z gondolą wózka CAT waga 15,1 kg

* Kosz na zakupy jest duży i pojemny co ważne jest do niego bardzo dobry dostęp :)

także z czystym sumieniem polecam

a teraz kilka zdjęć ;)







zdjęcie kosz na zakupy : zmieściło się tam całe opakowanie pieluszek pampers JUMBO, 2 siatki pomarańczy i siatka z 5 butelkami 0,5l soków :)
w sumie nie miałam jeszcze zakupów żeby się nie załadować ;)

 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny Ja już zgłupiałam od tych wszystkich wózków. Czytam Was i nie mogę się na nic zdecydować bo tak naprawdę to nie ma żadnego który by miał wszystko co Ja chcę. W sumie nie wiem już co robić bo chciałam małą, parasolkę bo mała dużo chodzić chce a potrzebny wózek na wakacje (z obecnym jedo vedi ) się nie zapakujemy z bagażami do auta, ale w miarę poszukiwań zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej kupić spacerówkę ciut większą, ale wygodniejszą co by miała i tackę i dużą budkę i rozkładane siedzisko i była mała po złożeniu i lekka dość no i nie makabrycznie droga bo taki maclaren co kosztuje tylko co mój wózek 3funkcyjny to jakaś porażka.
I teraz nie wiem czy parasolka i na dłuższe wypady czy zime obecny czołg czy spacerówka, a za chwilę pozbyć się jedo??
Help, naprawdę nie ma wózka fajnego co ma to wszystko i nie kosztuje 1300zł??
Jeśli nie ma to zastanawiam się nad milly mally venus
WÓZEK SPACEROWY VENUS MILLY MALLY SPACERÓWKA Wwa (1019892491) - Aukcje internetowe Allegro
co o nim myślicie??
 
Ostatnia edycja:
Wózka idealnego niema :sorry2: i to nie ważnie w jakim przedziale cenowym szukamy :sorry2:

Moje rozwiaznie jest takie, na co dzień, duży wygodny wózek dla dziecka i rodzica. A na wypady samochodem biarzemy mały co się dobrze składa :tak: taki wózek tylko da auta :-)
 
My od kilku dni jeździmy X-landerem XGO i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem wózka. Fakt że nie jest najlżejszy bo waży 11 kg(chociaż przed chwilą na stronie jednego ze sklepów przeczytałam że waży on 8,8kg-ja sugerowałabym się bardziej wagą podawaną na stronie producenta) ale z serii x-landerów tylko xs jest lżejszy. Wózek naprawdę świetnie się prowadzi nawet jedną ręką. Próbowałam bo Martyna jechała w tym czasie na rowerze i musiałam jej trochę pomagac. I jest bardzo zwrotny ( na mało uzywanej drodze można z nim potańczyc próbowałyśmy)
Wózek ma pięciopunktowe pasy z fajnie przemyślanym zabezpieczeniem żeby dziecko nie wypięło się samo. Regulowany podnóżek (chociaż jeszcze nie rozkminiłam jak się go reguluje). Prosty system zdejmowania kół, dość pojemny kosz na zakupy i niespotykane rączki z bardzo przyjemnej w dotyku gąbeczki.
XGO ma fajnie przemyślany system składania oparcia. Żeby go rozłożyć starczy zwolnic blokadę a żeby podnieść pociągamy za koniec taśmy. Wszystko przebiega bardzo sprawnie i przede wszystkim cicho więc nie budzi śpiącego brzdąca.
Daszek też cicho się rozkłada i jak jest ciepło można odpiąć jego tylną cześć żeby dziecko miało cyrkulację powietrza.
Koła mimo że małe to bardzo dobrze się sprawują na każdym terenie. Ode mnie z podwórka żeby wyjść na porządną drogę trzeba pokonać kawałek trawy i potem jeszcze żwirówki więc wszystkie tereny wypróbowałyśmy. I co najważniejsze te przednie które są obrotowe nie obracają się bezsensownie w trakcie jazdy jak to miało miejsce w nasze poprzedniej "parasolce" tylko ustawiają się ładnie i potem w ogóle człowiek o nich zapomina.
Nóżka do rozkładania wózka świetnie spisuje się też gdy trzeba trochę unieść przednie koła np podczas wchodzenia po schodach. Natalka pakuje się do wózka w domu i wychodzi z niego dopiero jak jesteśmy spowrotem w mieszkaniu. Razem bezproblemowo pokonujemy schody.

Dokładnie wózeczek można obejrzeć tu Wózek dziecięcy XGO - X-lander
A tak wygląda moja Natalka w tym wózku
 
Hej,
My jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wózka X-Lander XGO. Jest to wózek typu "parasolka", choć można do niego zamontować także gondolę i fotelik. My używamy jako spacerówki. Może do najmniejszych ona ie należy - wymiary po złożeniu (długośćxwysokośćxszerokość) (109x32x33), to wygodna rączka z boku stelaża sprawia, że wnoszenie na 3 piętro Werci na rękach i złożonego wózka nie jest takie trudne. Poza tym siedzisko jest bardzo obszerne, Wercia może się wygodnie rozłożyć. Dla mnie po wózku, który miałam jest to kolosalna różnica, aż nie mogłam się nadziwić, że w spacerówce może być tyle miejsca.Świetny jest mechanizm rozkładania do pozycji leżącej - z tyłu pociąga się za sznurek, czego dziecko w ogóle nie odczuwa. Koła są małe, ale stabilna konstrukcja stelaża powoduje, że nie trzęsie nim mocno na nierównościach. Oczywiście, nie oszukujmy się, przy kołach dużych, pompowanych, trzęsiawka będzie mniejsza, ale wtedy sam wózek jest cięższy. Oczywiście dzieki temu iż składa się w parasolkę, nie mamy już problemu co zabrać psa czy wózek ;-) ;-) Fakt, że jednak nie jest takich rozmiarów by można było ich razem umieścić w bagażniku (wysokość), ale spokojnie przed przednie siedzenie wejdzie. Koła przednie są obrotowe, dzięki czemu łatwo się nim manewruje, nawet jedną ręką. Jest bardzo zwrotny, ale te kółka nie kręcą się podczas jazdy bez sensu w kółko, tak jak to nie raz widziałam przy innych wózkach typu parasolka. Kosz na zakupy początkowo wydawał mi się mały, ale udało mi się tam włożyć proszek 4 kg i jeszcze było sporo miejsca, więc nie jest tak źle. Minusem jest to że jest on płytki i nad nim przebiega stelaż, więc na pewno nie wstawi się tam siatki. Rączki są zabezpieczone bardzo miłą w dotyku pianką. Do wózka dodawany jest pokrowiec na nóżki oraz miękka, profilowana pianka do siedziska. Obecnie jej nie używamy, bo niunia pewnie by się zgrzała, ale na zimę będzie idealna aby ocieplić siedzisko. Materiał, z którego jest wykonany wózek bardzo łatwo się czyści, co dla nas też jest ważne, gdyż mała na spacerze musi coś przekąsić lub wypić i wózek zawsze też coś dostanie ;-) Posiada 5 - punktowe pasy bezpieczeństwa. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, choć używamy go dopiero parę dni. Jak zrobię jakieś zdjęcia to na pewno wstawię, teraz jedno zaraz po rozpakowaniu wózka ;-)
DSC03535.jpg
 
Dokładnie. Mnie właśnie te kółka bardzo pozytywnie zaskoczyły bo już myślałam że bez wiecznego stosowania blokady się nie obędzie a tu proszę kółka podczas jazdy sprawują się bardzo dobrze.

Z tym koszem na zakupy to mnie pocieszyłaś bo rzeczywiście wydaje się dość mały a niedługo wybieramy się do zoo więc zastanawiałam się czy nie będzie mi potrzebny przypadkiem jakiś plecak na drobiazgi. A właśnie jeśli mowa o drobiazgach to niestety XGO w wersji spacerówki ma ten minus że nie ma żadnej dodatkowej kieszeni ani skrytki. Chociaż wiem od dziewczyn posiadających wersję z gondolą że całkowicie wystarcza im dołaczona do tej wersji torba którą chyba będę musiała sobie dokupić
 
O tak, to prawda, skrytek brak i to jest spory minus. Drobiazgi do kosza na pewno się zmieszczą. A jeszcze dodam, że ja większe rzeczy przewożę w torbie, którą zaczepiam uszami o rączki wózka, wiesz coś na podobieństwo worka - sprawdza się idealnie. Nic nie traci ze swojej stabilności i zwrotności. A dziś w sklepie gdy czekałyśmy na tatę, który przymierzał spodnie, tańczyłyśmy sobie - oczywiście Wercia była w wózeczku i kręciłyśmy kółka. Zabawa przednia :-D
 
Mi osobiście bardzo podobają się Mamas & Papas modele: ORA i LUNa ora britax Vigour 4, są to wózki lekkie, do których można dokupic gondolkę.
 
reklama
Do góry