reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

smoczek

A moje dziecie starsze wychowane na kubusiach i innych, slodycze wcina ( z umiarem oczywiscie) a ma najzdrowsze zeby w grupie w przedszkolu. Az sie pani stomatolog nadziwic nie mogla. I sie pytala czy Julka nie pije i nie je slodkiego. :-) To jej powiedzialam, ze wszystko z umiarem.
 
reklama
Soki, które podaje się dzieciom od 4 miesiąca życia nie zawierają cukru. Wiem, bo dziś właśnie kupiłam soczek z jabłek Hippa i gerbera. Soki te są słodkie z natury, cytuje z butelki Gerbera: "Dla niemowląt i małych dzieci, bez dodatku cukru, zawiera naturalnie występujące cukry, wzbogacony witaminą C, wyprodukowano z soku zagęszczonego, podawanie soku zaczynamy od kilku łyżeczek i stopniowo zwiększamy ilość w zależności od potrzeb dziecka, produkt bezglutenowy" (skład: sok jabłkowy 100%, wit. C). Tak więc cukry są ale te naturalne, a ich nie da się uniknąc, chyba, że ktoś nie będzie bnigdy w życiu podawać dziecku owoców. Ja mojej córce rozcięczam sok wodą Żywiec zdrój, pół na pół, pije sok od 2 dni i nie ma problemu. A jeśli chodzi o kubek niekapek, to powoduje wady zgryzu, lepiej więc poczekać trochę i troszkę póxniej nauczyć pić dziecko przez słomkę. Słyszałam, jak w TVN Style mówił o tym lekarz w programie Mamo to ja. - polecam. :-)
 
Mój malec - obecnie pocz. 4 miesiaca. Raz chce smoczka raz nie. Tzn. na ogół nie. Krzywi się i wypluwa. Pewnie chciałby, zeby to był cyc. Jak jest u Was? Chce czy nie? Tydzień cycka nie było i zasnął ze smokiem. Moze to zamiast cyca zaakceptował.
 
jeśli chodzi o mnie to mam problem z rozpoznaniem czy mała jest głodna czy ma ochotę poprostu possać.Jak czasem zasypia przy cycu i juz nie ssie to daje jej smoczka ale zaraz się budzi z krzykiem :baffled:
Ogólnie to moja Zuza traktuje go jak zabawkę ,może z 2-3 razy udało jej się z nim zasnąć. Chciałbym żeby kojarzyła smoczek z usypianiem i ucze ją tego , podsuwam smoczka gdy ja kładę do łózczka, oststnio zgubiły mi się dwa smoczki i znalazłam je.....pod łóżeczkiem!!! Cwana zuza , myślała że nie znajde :-)
 
Moja Karolinka akceptuje smoczka na jakięś 10 sek. dokąd się nie zorientuje że to nie cyc i nic nie leci. Potem jest tylko wrzask i wypluwanie. Butelki też nie lubi. Nie ma to jak cyc 24 na dobę;-)
 
Dziewczyny, ja mam pytanie: po co chcecie, żeby Wasze dzieci ssały smoka??. Ja nie chciałam w ogóle dawać dziecku smoka, ale niestety moja Ingunia wylądowała w szpitalu i tam pielęgniarki kazały mi dawać jej smoka bo tak jest łatwiej.

No i niestety musiałam się złamać i dać jej smoka bo leżała głodna pod kroplówką i to był jedyny sposób, żeby się uspokoiła. Po powrocie do domu już nie udało mi się odstawić. Odstawiłam jej dopiero jak skończyła roczek.

Myślę, że lepiej nie podawać w ogóle smoka, jeżeli dziecko go nie chce i nie potrzebuje. Pomyślcie o tym, jak potem trudno go odstawić i jak bardzo dzieci to potem przeżywają. A wiem, że możliwe jest chowanie dziecka bez smoka, gdyż znam osobiście takie dzieci:tak:
 
Mój malec - obecnie pocz. 4 miesiaca. Raz chce smoczka raz nie. Tzn. na ogół nie. Krzywi się i wypluwa. Pewnie chciałby, zeby to był cyc. Jak jest u Was? Chce czy nie? Tydzień cycka nie było i zasnął ze smokiem. Moze to zamiast cyca zaakceptował.
Kuba na początku jak mu dawałam(a miał z 3 miesiące)też ne akceptował smoka.Problem zniknoł ,jak mu podsunęłam smoka innego typu(wcześniej miał okrągły,płaski, i oby dwa silikonowe).Teraz ma taki ortodontyczny dla dzieci z ząbkamo firmy Baby Nova i koniecznie musi być dla niego lateksowy.Warto zakupić kilka smoczków i sprawdzić jaki dzidzi odpowiada.:-)
 
Ja bedac w ciazy ogladalam program"Mamo juz jestem"na TVN Style i tam fizjoterapeuta nie polecal smoczkow anatomicznych,tylko plaskie.Gdy urodzil sie synek,kupilam mu taki smoczek z Aventu.Sluzyl mu tylko do usypiania przez pierwsze 3 miesiace i ogolnie za nim nie przepadal.Gdy po 3 miesiacach trzeba bylo zmienic smoczek na wiekszy,to juz zupelnie go olal:-).Nie chcial i koniec.Sprawdzilo sie wszystko,co mowil specjalista.Nie powiem,czasem przydalby sie smoczek do uspokojenia rozkrzyczanej buzki,ale naprawde da sie bez niego zyc:tak:.Przynajmniej nie bedzie problemu z odstawieniem i mniej stresu dla dzieka.Podobno smoczek trzeba odstawic przed ukonczeniem przez dziecko pol roku.
 
Ja bedac w ciazy ogladalam program"Mamo juz jestem"na TVN Style i tam fizjoterapeuta nie polecal smoczkow anatomicznych,tylko plaskie.Gdy urodzil sie synek,kupilam mu taki smoczek z Aventu.Sluzyl mu tylko do usypiania przez pierwsze 3 miesiace i ogolnie za nim nie przepadal.Gdy po 3 miesiacach trzeba bylo zmienic smoczek na wiekszy,to juz zupelnie go olal:-).Nie chcial i koniec.Sprawdzilo sie wszystko,co mowil specjalista.Nie powiem,czasem przydalby sie smoczek do uspokojenia rozkrzyczanej buzki,ale naprawde da sie bez niego zyc:tak:.Przynajmniej nie bedzie problemu z odstawieniem i mniej stresu dla dzieka.Podobno smoczek trzeba odstawic przed ukonczeniem przez dziecko pol roku.
A ja właśnie czytałam w dwócz różnych czasopismach,że najlepsze dla ząbków są smoki anatomiczne.Płaskie powoduja tak zwany zgryz otwarty
A my właśnie mamy taki Baby Nova : (tylko lateksowy)
DENTISTAR:
- Bardzo płaskie ukształtowanie gumki
Optymalnie zmniejsza siłę nacisku na szczękę i zęby sieczne.

- Wyczuwalne zagłębienie w części gumowej smoczka
Uwzględnia naturalne ułożenie względem siebie szczęki górnej i dolnej oraz siekaczy.

- Wystarczająca przestrzeń dla języka
Gumka smoczka przylega do podniebienia, natomiast jej dolny fragment jest wklęsły zapewniając w ten sposób wystarczającą, naturalną przestrzeń dla języka.

- Komfort ssania
Gumka smoczka ma kształt dopasowany do budowy jamy ustnej, aby zapewnić Twojemu dziecku komfort ssania smoczka.

Dzięki połączeniu tych cech smoczek do uspokajania DENTISTAR pomaga zapobiegać powstawaniu zniekształceń szczęki i wadom zgryzu.


Wiele zależy tez od preferencji dziecka.
 
reklama
Jeżeli maluch nie chce smoczka to nie widze powodu żeby mu go na siłe wsadzać. Nadinka też początkowo nie chciała, no bo wiadomo nie ma to jak cyc, ale po pewnym czasie sama się do niego przekonała i teraz zasypia ze smoczkiem. Tak więc jeżeli podsuwacie smoczka a dzidzia go nie chce to nie ma co go do tego namawiać, a jeżeli nie będzie chciało wcale to też dobrze - nie będzie problemu z odstawianiem:tak:
 
Do góry