reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowa, słówka, teksty, tekściki...

Ale Ingusia się rozgadała
Brawooo


Ingusia się rozgadała już pół roku temu:tak: ale teraz coraz więcej mówi. Składa teraz zdania i mówi coraz bardziej skomplikowane wyrazy:-)

"cieś malam" to znaczy "chcę malować"
"tata posiet" (poszedł)
"tatuś pijdzie" (przyjdzie)
"pika póśnie" (piłka później - czyli później pogramy w piłkę)
"cieś pójś tam" (chcę pójść tam)
 
reklama
No to faktycznie skomplikowane słówka już mówi.
Pamiętam ze moje siostrzenice już mówiła krótkie zdania w tym wieku.
Ale każde dziecko jest inne.
Jedno prędzej chodzi a drugie predzej ładnie mówi.
 
Asiun - ale masz gadułę :)
Fajnie tak pogadać z pociechą.

Dopóki nie zacznie zamęczać pytaniami ;p
 
Asiun - ale masz gadułę :)
Fajnie tak pogadać z pociechą.

Dopóki nie zacznie zamęczać pytaniami ;p


No ja nie wiem, czy to tak fajnie. Zauważ, że jej najulubieńszym słowem jest "cieś" czyli "chcę" i w kółko jest
cieś to, cieś tamto:tak:

A mamusia ma spełniać te zachcianki:-)
 
Inge jak uslyszalam na zjezdzie to mi japa opadla :-D:-D:-D
Normalnie mnie zazyla ta mala gadulka, a jeszcze jej akcencik jest rewelacyjny.
NIektore 3 latki nie mowia tak wyraznie jak Inga.

A co do zadawania pytan to sie przygotujcie i cwiczcie cierpliwosc. Mamo a skad sie bierze tecza a skad sie bierze burza. A jak moge zlapac ta tęcze i jak moge po niej wchodzic itd... itd......Teraz Maksowi kupilismy taka Encyklopedie pytan i odpowiedzi dla dzieci. Super wydana kolorowe obrazki itp. Jednak po czytaniu pary stron stwierdzilismy ze chyba dla niego jeszcze do konca niezrozumiala bo teraz dopiero zadaje tysiace pytan I badz tu madry czlowieku.
A Maja juz kiedys nam pokazaywala palcem i mowila cio to? ALe jak pisalam nagle zaniemowila i sie skonczylo.
 
Asiun no ja bym czasem przymrużała
oko na to jej słówko cieś.
Bo jak tak dalej pójdzie to pójdziesz z torbami

Tu nie chodzi o kupowanie tylko np. o:

malowanie z nią farbami
"usiąście" koło niej na podłodze
czytanie książeczek
noszenie na rączkach po całym mieszkaniu
tańczenie z nią

albo:

chce szklankę (łoła), pilota (pijot), butelkę z wodą (picie), talerz, komórkę, okulary (oki), nóż (nóś) itp

czyli wszystko, czym dzieci się bawić nie powinny:-)
 
reklama
Do góry