reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodki sen naszych pociech :)

reklama
Co do brzuszka,to u nas rewolucja...musialam opuscic lozeczko na dol bo mala staje na nogi;o i boje sie ze mi w nocy wylecii,dzis pierwszy raz zasypiala na "dole" i masakra z tym przekrecaniem sie ,nie wiem w sumie czy jak sie obkreci to ja klasc na plecy(bo zeby wrocic spowrotem na plecy to nie bardzo jej sie to widzi) czy ja zostawic,ale wtedy sa wedrowki po lozeczku,bo Nika juz raczkuje i dzis tak latalam przez godzine jak "suka z pecherzem" zanim zasnela:-) co robic??...
 
A ja z innej beczki. O spaniu nie powiem z wiadomych powodów:)
Mam pytanko do mam, których dzieci śpią w nocy na brzuchu. Czy Wasze dzieci mają coś pod głową czy leżą na samym prześcieradle? Julek do tej pory ma pod głową pieluszkę tetrową, ale odkąd przekręca się w nocy na brzuch to takie cuda wyczynia z tą pieluchą, że się boję, że sobie nią kiedyś krzywdę zrobi. Tak ją wpycha do buźki czasem, że się zwyczajnie boję, że kiedyś sobie skutecznie usta zapcha. Jak mu zabiorę kiedy już zaśnie, to zaraz po omacku jej szuka i cała akcja na nowo. I tak się zastanawiam czy mu nie zabrać jej całkiem.
moja to taki typ że od samego początku preferuje spanie na brzuszku i do tego z pieluszką przy buzi. wcześniej strasznie się tego bałam ale od kiedy podnosi mocno główkę to jestrem spokojniejsza. śpi na płaskim bez podusi czy pieluszki. pieluszkę ma obok ale jak tylko zaśnie mocno to jej zabieram.
moja mała śpi na brzuszku chyba od 2 tygodnia i tylko w takiej pozycji potrafi zasnąć i spać ale zawsze na płaskim nie ma żadnej podusi a pieluszkę ma obok i się do niej przytula
 
Madzik - Pola tez na brzuszku glownie spi - ale nie ma pieluszki, lezy na przescieradle tylko. Kiedys podkladalam jej flanelowa - taka mala i milutka - ale teraz za bardzo sie rusza wlasnie....
 
Madzik moja srajtolinka też głownie na brzuchu. Też bez pieluszki, ale kiedyś jej podkładałam, ale teraz jak cuduje z tą pieluchą śpi bez niczego.
 
Dziewczyny czy Wasze maluchy też już w dzień coraz mniej śpią i nie chcą spać??
Moja Zochna od jakiegoś czasu nie ma ochoty na dziennie drzemki dziś np wstała o 6 rano i pierwszą drzemkę ucięła sobie o 12 dopiero!!!!A dodam,że to nie wpływa na ilość snu nocnego w nocy śpi max 10 godzin i tyle :(
 
Bombelq, niestety tak. U nas wczoraj np. było spania w ciągu dnia łącznie 1,5 godziny. Raz godzina i 10 minut, a raz 20 minut. I to koniec. Dziś na razie mamy pierwszą drzemkę i właśnie minęła godzina, więc pewnie zaraz Felek wstanie. Ale nie narzekam, bo mamy 12 godzin spania w nocy, zdarza się, że nawet bez przerwy:) Nie, zebym się przypadkiem chwaliła, nie, nie...:-)

Zabrałam już Julkowi pieluchę z łóżeczka, jakoś sobie radzi na samym prześcieradle:) Jak mam w nocy wstawać i patrzeć co chwilę czy sobie buzi nie zatkał to tylko nerwy bez sensu.
 
Aga ja też im zazdroszczę Zochna śpi max 10 godzin w nocy i to z pobudkami na jedzenie albo wierci się kręci itp a w dzień też nie za długo no ale każde inne dziecko więc tylko można koleżankom pozazdrościć :))
 
reklama
ja zazdroszcze bardzo ... bo moje dziecko jak kiedys spalo cala noc ... to teraz jak noworodek co 2 h na przytulanie sie budzi ... bo jesc to on abrdzo nie chce ... zapewne spanie w naszym magicznym lozku probuje wymusic ... a ja juz jak zombie w leb se tylko strzelic :-:)-:)-(
 
Do góry