reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracanie szyjki

Magdaa..K123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2018
Postów
184
Dziewczyny czy któraś miała taką sytuację ? Oczywiscie na następnej wizycie porozmawiam ze swoim lekarzem,ale niestety zobaczyłam to w karcie ciąży dopiero w domu, a być może któraś z Was miała podobnie i troche mnie uspokoi...
Moja szyjka od początku ciaży miała zawsze niezmiennie 4,5 cm ,wczoraj lekarz badając powiedział,że szyjka zamknięta,trzyma i jest długa,ale w domu na karcie ciąży zauważylam,że skróciła się z 4,5 cm do 4,1 cm,w niecałe 11 dni bo tyle było różnicy między jedną a drugą wizytą,czy to znaczy,że szyjka się zaczyna skracać ? Czy taka roznica nic nie znaczy ?
Jestem w 18 tygodniu.
 
reklama
Bo ja miałam tak, że jeden lekarz po badaniu uznał, że moja szyjka ma 18 mm i muszę prędko lecieć do szpitala, bo był 32 tc, a w szpitalu jak inny zmierzył to stwierdził, że mam 25 mm :) co się strachu najadłam to moje 🙃
 
Ech.. no i tak to jest teraz już sama nie wiem.
Z mojego doświadczenia wiem, że nie ma co porównywać pomiarów dokonywanych przez różnych lekarzy. I to dotyczyło zarówno wymiarów czy wagi dziecka, jak i właśnie na przykład długości szyjki.
Ale zobacz sama, że ten drugi lekarz stwierdził, że szyjka jest długa i zamknięta, czyli jest bezpiecznie. Różnica w pomiarze niewielka.
Kiedy będziesz u lekarza prowadzącego ciążę?
 
Wczoraj byłam właśnie u mojego prowadzącego,poprzednio te 11 dni temu jednorazowo musiałam pojechać do innego,bo dostałam alergii a mój nie mógł mnie przyjać,ale wcześniej jak mnie moj prowadzący badał to też była 4,5 zawsze,tym razem poszłam z pełnym pęcherzem ,ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie...
 
Tak, pęcherz ma znaczenie, tak jak i sprzęt i sposób wykonania. Mój lekarz podczas jednego badania potrafi podać dwa zbliżone wyniki ;) moim zdaniem nie masz powodu do zmartwień.
 
Wczoraj byłam właśnie u mojego prowadzącego,poprzednio te 11 dni temu jednorazowo musiałam pojechać do innego,bo dostałam alergii a mój nie mógł mnie przyjać,ale wcześniej jak mnie moj prowadzący badał to też była 4,5 zawsze,tym razem poszłam z pełnym pęcherzem ,ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie...
Spokojnie! Po pierwsze to jak z wagą dziecka, pomiar jest uzależniony od aparatury i lekarza. Istnieje granica błedu oomiarowego. A po drugie jak mi lekarz powiedział "to też jest mięsień, ma prawo pracować". A po trzecie ja zawsze dostaję informację "szyjka powyżej 3 cm, jest w normie". I żyje mi się z tym dobrze🙂
 
reklama
Mnie szyjka zeszła w 3 tygodnie od 3.7cm do zera, więc nie bagatelizowałabym tego, ale też bym nie panikowała. Za jakieś 2 tygodnie pewnie czekają Cię połówkowe, tam zwróć uwagę szczególnie na pomiar szyjki, powinien być zrobiony, jeżeli nie będzie, to o niego poproś. Jeżeli szyjka będzie krótsza, ja skonsultowałabym to wtedy z lekarzem prowadzącym. Lepiej dla bezpieczeństwa założyć wcześniej pessar nawet jeżeli trochę na wyrost, niż potem panikować, jak trzeba będzis ładować szew ratunkowy.
 
Do góry