reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U mnie na kp to samo. Krótko ssie. I robi tak dlatego ze musi wszystko dookoła zobaczyć. Dlatego staram się go karmić w środku drzemki. Wyciągam go z łóżka i daje, wtedy potrafi i 15 min wisieć a następne karmienie po 4h. Ale nie zawsze mi się udaje.[emoji26]

Czytałam gdzieś ze od 4 mca dzieci zaczynają mniej przybierać na wadze, bo się więcej ruszają. Więc to chyba normalne, tym bardziej że piszecie że u każdej to samo i u mnie też [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
mi cerata nie potrzebna. moj pies robi za odkurzacz haha
ponic krztluszenie sie dziecka to czesc procesu nauki ale dzieci maja odruch wymiotny wiec ponoc nie ma zagrozenia choc tez bede sie bac. najgorsze jest zadlawienie i dobrze poznac pierwsza pomoc w takim. wypadku.

860io7esy4a5nu3e.png
 
U mnie też je tak krótko w dzień. Z jednej piersi to jej chyba za wolno leci bo do niej zawsze najpierw przystawiam to ciągnie powoli i po góra 2 min jest juz awantura. Wtedy przykładami do drugiej z której szybciej leci i wtedy poje z 4 min. Probuje jeszcze raz do tej pierwszej ale juz wtedy nie chce. W ostatnim tygodniu sprawdzałam to przybrala 100 g przez 6 dni czyli trochę za mało ale tragedii nie ma. Siatek centylowych jeszcze nie ogarnelam wiec nie wiem jak to tam wygląda. A tylko ja jeszcze daje butle na noc mm. Ze 100 ml zazwyczaj wypije. Generalnie właśnie wieczorem po wyciszeniu i w nocy to z 20-30 min ssie. To może trzeba się inaczej zapytać - czy jest tu ktoś kto karmi piersia i dziecko mu dalej ładnie je w dzień?
 
no niektore dzieci tak maja chyba po prostu ;)

aha mam jeszcze jedna metode jak chce zeby na noc wiecej zjadla i miec chociaz poltorej h spokoju jak ja poloze spac to karmie piersiami na zmiane tzn bierze lyka z jednej juz nie chce, przekladam do drugiej bierze lyka juz nie chce przekladam znowu i tak w kolko czasem sie uda nawet 10min
To tak jak ja :-)))). Filip kiedyś już przesypial w nocy parę godzin. Później myślałam że przez żeby nu się zmieniło. No ale 2 kiełki juz ma a pobudki częste zostaly
 
U mnie je regularnie pierś ok 7 karmien na dobę. Karmienie w dzień średnio trwa ok 7 min ( w trakcie karmienia kilka cudnych uśmiechów do mamusi [emoji6]). Wieczorne przed snem karmienie ok 15 min, w nocy dwie pobudki na karmienie ok 5 min i śpi dalej.
Pierwsza córka nie była taka regularna i duuuzo dłużej jadła, wiec czasem bywało cieżko. Teraz planowałam ze bede karmić pół roku ale jakoś ciężko mi chyba będzie zakończyć [emoji6]. Wygodnie jest bez butelek, mycia, sterylizacji, sprawdzania temperatury wody, odmierzania mleka...
Jedynie co mnie przekonuje do mm to to ze może mała przespałaby mi cała noc bez pobudki
 
No nie wiem. Mój od ponad mca nie dostaje cycka na noc, a i tak się budzi. Tylko po to żeby mu smoczek włożyć i opatulic, ehhh.

Chociaż ostatnio zdarza mu się budzić dopiero o 4 albo 6. Co jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę to, że przez zęby budził się w nocy co godz [emoji32]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Effa, czyli nie ma reguły [emoji3]. Ja moją starszą karmiłam 10 miesięcy i po tygodniu jak przeszła na butelkę zaczęła przesypiać mi całe noce bez pobudek. Wtedy byłam zła na siebie ze wcześniej nie zaczęłam jej dawać mm, bo przez 10 miesięcy nie przespałam ani jednej nocy bez pobudek [emoji6].
Teraz tez juz marze aby przespać ciągiem przynajmniej 8 godzin [emoji3]
Dla mnie jak dziecko śpi do 4 to nie jest przespanie nocy [emoji6], przespana noc to przynajmniej jak śpi do 6:30[emoji3]
 
Do góry