reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U nas coś tez inaczej. Spanie o 20.30, pobudka 3.30 na karmienie, chęć do zabawy (ale ja odpuscilam) to sobie podyskutowala sama ze soba i usunęła i tak do 8.00.
Dziewczyny karmiące piersią jecie grzyby? Mam na myśli suszone leśne. Myślałam o zupie grzybowej na wigilię i tak się zastanawiam, czy mogęi czy nie zaszkodzi małej.
 
reklama
Jak tak czytam to co piszecie to jestem w coraz wiekszym szoku. Ogolnie dziecko mam grzeczne ale w nocy to z 5 razy potrafi sie obudzic.. Liczac od zasniecia o 23 do 8 bo mlody ma zegarek w glowie i wstaje punkt co do minuty
 
Mój syn też się budzi równiutko - 1:00 i 3:00.
Czytałam, że jeśli się budzi o stałych porach i je niepełną porcję (czyt. krócej niż 10 min), to jest to nawykowe budzenie się. Dziecko się budzi, bo tak zostało nauczone, a nie dlatego że jest głodne.

Metoda na eliminację nawyku - trzeba zaburzyć ten nawyk poprzez wybudzenie dziecka godzinę wcześniej, ale tak tylko żeby się rozbudziło lekko i zasnęło.

Próbuję od tygodnia, ale na razie nie działa. Działało przez dwa dni na pobudkę o 1:00, teraz wróciło :((( Dam znać jak załapie. Na razie nic innego nie znalazłam :/

No ale może u was zadziała.
 
Moja to dopiero zagadka jednego dnia sie nie obudzi drugiego dwa trzeciego trzy a czwartego cztery piatego znowu raz i tak w kółko loteria. Albo sie wyspie albo nie. Dziwne to wszystko. A ostatnio numer taki ze np obudzi sie 5,6,7,8. Co godzine nie rozumiem. A nastepnej nocy od 21-4-9

wff2zbmhhy4k3i05.png
 
Wlasnie walcze z malym od 17 i jest niepokonany... Matka pada na leb a on sie smieje... Noo slodziak cierpiacy na bezsennosc normalnie :errr:
 
reklama
Mój syn też się budzi równiutko - 1:00 i 3:00.
Czytałam, że jeśli się budzi o stałych porach i je niepełną porcję (czyt. krócej niż 10 min), to jest to nawykowe budzenie się. Dziecko się budzi, bo tak zostało nauczone, a nie dlatego że jest głodne.

Metoda na eliminację nawyku - trzeba zaburzyć ten nawyk poprzez wybudzenie dziecka godzinę wcześniej, ale tak tylko żeby się rozbudziło lekko i zasnęło.

Próbuję od tygodnia, ale na razie nie działa. Działało przez dwa dni na pobudkę o 1:00, teraz wróciło :((( Dam znać jak załapie. Na razie nic innego nie znalazłam :/

No ale może u was zadziała.

10 min to niepełna porcja?? to mój prawie zawsze je niepełna czy to rano południe czy noc... ;) ale moze ma się to do tych pobudek o tych samych godzinach, no i zależy od dziecka bo dla niektórych te 10 min to już pełny obiad 3daniowy;)

Moj się budzi 2-3razy, zjesc przytulić się do cyca i spowrotem spać...
A dziś nie wiem co mu było po poludniu i wieczorem, marudny strasznie, śpiący, tarl oczy, płakał, wyrywal sie i szarpal i drapal, niby głodny ale jak przysuwałam go do cyca to jeszcze większy krzyk... w końcu zdecydował się na jedzenie i usnal jak już tracilam nadzieję. Myślę że to może dziąsła mu już dokuczaja bo nie wkłada rąk do buzi tak normalnie delikatnie tylko cokolwiek złapie to strasznie mocno gryzie i ze złością
 
Ostatnia edycja:
Do góry