reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

No szkoda , że dziewczyny przeniosły się na zamknięte forum i nie udzielają się już tutaj. Zauważyłam właśnie, że kilka zawsze aktywnych osób na forum przestało się odzywać, ale nie wiedziałam o forum zamkniętym. Oby nam się grupa tutaj nie rozsypała. Ja też przyznaje, że piszę rzadko, ale czytam na bieżąco :-)
 
reklama
Co do płynów myślę nad zakupem oilatum ba wszelki wypadek drogi dość ale znalazłam promocje w przystępnej cenie.. Albo Nivea czy hipp sama nie wiem a co do pampersow tez nie wiem
Za synem tylko i wyłącznie pampersy activ baby na inne mega uczulenie :-/ także wydatek spory... Z płynow do mycia mieliśmy emolium czy jakoś tak białe opakowanie czerwony napis dostępny w aptece po roku płyn Johnson baby i oliwka natluszcxajaca i potem mydełko dzidziuś fajne ale ze mydło to nie wygodnie było...
 
papercut poproś o lewatywę przed porodem, to nie będzie wpadki :)
Ja moją szkołę rodzenia też miło wspominam, wiele praktycznych informacji z niej wyniosłam, a szyjkę sprawdzałam regularnie, bo stosowaliśmy z mężem metodę NPR :)

Basia 7777 też mam takie ,,jazdy", nagle mi puls przyspiesza nie wiadomo czemu i ogarnia mnie wtedy panika. Ciśnienie sobie mierzę i nie zaobserwowałam przy tym żadnych skoków, z reguły jest niskie. Mówiłam o tym lekarzowi, to nie umiał mi nic doradzić :/

Lenka ja do kąpieli kupiłam płyn hipp babysanft od pierwszego dnia życia, mam też żel babydream z rossmanna, który używa mój starszy syn. Na wszelki wypadek kupiłam małe opakowanie płynu emolium, bo mój starszy miał bardzo suchą skórę, ale tego użyję tylko w razie potrzeby. Nivea ci nie polecam, bo wysuszają i mają średni skład :/
Co do pieluszek na początku używać będziemy pampersy, bardzo fajne są też bella happy, ale też drogie. Z tańszych bardzo lubię pieluszki rossman babydream fun&fit, ale używaliśmy ich od rozmiaru 3, nie wiem jak się mniejsze sprawdzają. Na pewno wypróbuję też te nowe z lidla, no i wielu zwolenników mają dady z biedronki, ale my nie próbowaliśmy, bo te z rossmanna u nas się sprawdziły przy synu.

Lenka jeżeli byłabyś zainteresowana to zajrzyj tu: Link do: Sroka o....: Analizy dla dzieci znajdziesz tam analizy kosmetyków dla dzieci tylko i wyłącznie na podstawie składu, polecam.
 
NPR to metoda naturalnego planowania rodziny (nie mylić z kalendarzykiem, bo z tym nie ma nic wspólnego ;) ). Polega na obserwacji cyklu (temperatury ciała, śluzu i szyjki macicy), na podstawie której można określić dni płodne i niepłodne, a także termin owulacji. Przy moich bardzo nieregularnych cyklach potrafiłam dzięki tej metodzie co do dnia określić wystąpienie u mnie owulacji i bardzo to się przydało przy planowaniu dzieci i w 100% się sprawdziło. Teraz, kiedy kolejnej ciąży już nie planuję, chyba bałabym się trochę tej metody, mimo iż mnie nie zawiodła, ale natura lubi płatać figle :p
 
Jaspis ja kupiłam juz dawno lovelle bo miałam promocje w sklepie za synem tylko tego używałam ewentualnie dzidziusia czy bobas jakoś tak jak dostawałam.. Oilatum kupie napewno jest w promocji za dwa opakowania tyle co za jedno wiec kupie ewentualnie jeszcze z hipp albo coś ... Co do pieluch moja SIS używa dady i różnych z każdych zadowolona ja tylko używałam z pampersa innych nie miałam okazji bo syn i tak uczulenia miał... Poza tym Lubie cienkie i chłonne o pampersy były dla mnie super no ale i cena też... He
 
Lenka, oby alergia znowu się wam nie przytrafiła, bo to ogromnie uciążliwa przypadłość :/ Ja myślę, że ten oilatum to użyj tylko w kryzysowej sytuacji, jak się okaże, że jednak inne uczulają (chociaż ten hipp, czy babydream rzadko uczulają), na co dzień nie warto stosować emolientów u zdrowych dzieci, bo to zaburza naturalne procesy skóry, a co do pieluszek czy chusteczek to ja też nie robię zapasów, bo nie wiadomo co podpasuje maleństwu.
 
Posprzatalam, ciasto upieklam, a teraz siedze pije kawke:)
Najgorsze jest to, ze bola mnie plecy I to tak jak by mi ktos szpile wbil w d... I promieniuje na cala noge:( chwilami Nie moge ani siedziec ani chodzic, nie wiem co tu robic.
 
reklama
Lenka, oby alergia znowu się wam nie przytrafiła, bo to ogromnie uciążliwa przypadłość :/ Ja myślę, że ten oilatum to użyj tylko w kryzysowej sytuacji, jak się okaże, że jednak inne uczulają (chociaż ten hipp, czy babydream rzadko uczulają), na co dzień nie warto stosować emolientów u zdrowych dzieci, bo to zaburza naturalne procesy skóry, a co do pieluszek czy chusteczek to ja też nie robię zapasów, bo nie wiadomo co podpasuje maleństwu.
Nie no jasne tylko w kryzysowej sytuacji ale kupie z racji promocji i mega długiego terminu to jak nie mi to prezent komuś będzie ;-) myślę że kupię pampers activ baby 1 a potem się zobaczy... Tez modlę się oby nie było alergikiem... Choć hmm mąż akergik syn tez ostry u męża w rodzinie każdy ma alergie na coś... Wiec zobaczymy... Mój syn teraz już prawie 6 lat ma ale pamiętam nawet na mleko źle reagował i tylko było na receptę o tyle był plus ze tanie mleko bardzo tanie ale teraz tego juz nie ma żadnej refundacji na mleko także masakra jakby trzeba było kupić to kasy sporo haha wtedy te 500 plus to kropla wody w morzu :-D ... No ale jak będzie mus to mus ale oby było Oki wszystko
Beatko tez mam tak często niestety płakać czasami się chce..
Ja to mam dziś denny humor pogoda nie taka jak trzeba i rodzinka wkur....z mojej str.
Bawią się dziś na całego na chrzcinach a o mnie pamiętają tylko jak coś trzeba
 
Do góry