reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Hej dziewczyny :) mam pytanie dotyczace farbowania włosow w ciazy. Moja fryzjerka powiedziala, ze do 3go miesiaca nie poleca, ale pozniej normalnie przyjmuje klientki. Dodam, ze u mnie farbowanie to koniecznosc a nie zachcianka i zblizam sie do 3go miesiaca wlasnie wiec czekam z niecierpliwoscia na mozliwosc pofarbowania wlosow. Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam wszystkich :)
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że do 20 tygodnia nie należy farbować. Ale to zależy od farby. Przede wszystkim raczej u fryzjera farbować niż w domu, bo te farby domowe są bardziej chemiczne. I oczywiście powiedzieć fryzjerowi o ciąży. Ja zamierzam ufarbować koło 18 tygodnia, na razie wytrzymuje z siwizną :p
 
Z tego co się dowiadywałam przed ciążą to jest tak jak z malowanie paznokci, czyli chodzi o wdychanie smrodu, a nie o to że coś dostaje się do krwiobiegu. Faktycznie odradzają farbowanie w pierwszym trymestrze, ale to też kwestia farby, trzeba dobrać jak najmniej duszącą i najlepiej być wtedy w pomieszczeniu o dobrej wentylacji. Zapytaj lekarza może będzie miał inne zdanie. Akurat w tym temacie jestem jak ze szczepieniami, co człowiek to inne zdanie :)
 
Zależy pewnie czy to rozjasniacz czy zwykła farba bo rozjasniacze są chyba silniejsze i szkodliwsze zapachowo ale lepiej się dowiedzieć bo ja za bardzo się nie znam tylko tak na własny rozum :)
 
Ja juz farbbowalam loreal casting bez amoniaku sama w domu, ona w ogole nie snierdzi. Nazwalabym to raczej szamponetka niz farba bo wyplukuje sie po 1,5 miesiaca. Teraz przed swietami tez zamierzam tym farbowac. W pierwszej ciazy farbowalam co 3 miesiace i wszystko bylo oki :-)
Ale jesli chodzi o farbe to lepiej spytac specjalisty :-)
 
Hej dziewczyny :) mam pytanie dotyczace farbowania włosow w ciazy. Moja fryzjerka powiedziala, ze do 3go miesiaca nie poleca, ale pozniej normalnie przyjmuje klientki. Dodam, ze u mnie farbowanie to koniecznosc a nie zachcianka i zblizam sie do 3go miesiaca wlasnie wiec czekam z niecierpliwoscia na mozliwosc pofarbowania wlosow. Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam wszystkich :)
Mozna farbowac
To mit, ze w ciazy sie wlosow nie farbuje...
 
Ja mam szczęście bo nigdy nie farbowalam włosów :) chociaż tym się nie musze przejmować ale fakt tez o tym słyszałam :)
 
reklama
Dziewczyny z DE słyszałam coś mi się obiło o uszy że do porodu czy po potrzebny jest akt małżeństwa i nasze skrócone akty urodzenia to prawda ??? Muszę właśnie się dowiedzieć bo jak na święta będziemy zjeżdżać żeby że sobą zabrać i oczywiście przetłumaczyć jeszcze. ...
Właśnie rozmyślań nad Twoim postem i pierwsze słyszę .. znam dwie dziewczyny które rodziły w naszych rejonach w de i nic takiego nie potrzebowały, ale może się mylę :) a może ktoś ma jakieś wieści ? :)
 
Do góry