reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja też uwielbiam się wyparzać, częściej pod prysznicem, choć teraz bardziej pożądliwie spoglądam na wannę. Staram się rozsądnie regulować temperaturę, ale niestety nie znoszę uczucia chłodu pod prysznicem.

Rozmawiałam dziś z babcią, jak się okazuje zorganizowała już dwie walizki ciuszków (dla obu płci), zabawki, śpiwory, pościel, a nawet...wózek. Nie wiem jak ona to robi, ma tyle energii i jest tak zaradna, że aż mi wstyd. Pamiętam jak kiedyś mówiliśmy, że chcemy kupić mikrofalówkę, a babcia na to, że fantastycznie się składa bo ma nową w piwnicy. Okazało się, że pomyłka i w piwnicy ma nowy parowar, ale za 3 tygodnie skołowała na skądś nową mikrofalówkę panasonica z paragonem i gwarancją. Dodam, że na pewno jej nie kupiła, ma niską emeryturę i wiem na 100%, że jej nie kupiła. Zawsze mnie zadziwia i onieśmiela :)
Ja też chcę taka babcie ! :D
 
reklama
BAIENKA28 - jeśli nie masz problem z krwotokami z nosa to oczyiście, że tak.
mój synek mlodszy (5 lat) zaczął mieć pare lat temu krwotoki I lekarz nam powiedział, że maliny pod każdą postacią są dla niego zakazane, bo rozrzedzają krew, także nie może pić soków z malin ani z malinami, brać żadnych leków, witamin (np. Acerola plus jest z malinami) czy syropów z malinami (jest dużo takich na przeziębienie, gorączkę, kaszel dla dzieci), herbatek malinowych, soczków z dodatkiem malin itp...
poza tym u niego krwotoki powodują tez wszelkie konserwanty I barwniki, dlatego nie może tez jeść nic np. z kostkami rosołowymi, przyprawami mieszanymi w proszku, same naturalne rzeczy. nie moze też żadnych kubusiów w butelkach czy innych soczków dla dzieci, bo niestety może już reklamują, ze konserwantów nie zawierają, ale wiele zawiera sztuczne barwniki czy inne słodziki, dodatki, które niestety sa bardzo szkodliwe dla niego. I właśnie powodują krwotoki.
odkąd przestrzegamy tych zasad to krwotoki sie skończyły :-)
właśnie też po to m.in. potrzebny mi był termomix :-D bo mogę w nim robić naturalne soczki dla niego z warzyw I owoców I naturalną kostkę rosołową z mięsa wolowego I warzyw. robię słoiczek takiej kostki (a raczej pasty) I mam na około 3-4 miesiąca w lodówce, bez konserwantów I pasteryzacji, a zupę robi się szybciutko.
takze jeżeli nie masz problem z krwotokami to tak, można wszystko z malinami ;-) a jeśli chodzi o skurcze to tak jak pisała beata, wywołuje je (czasami, bo też nie u wszystkich) wywar z liści malin.

okasia - hehe, niezła ta Twoja babcia :-D:-D
oj, jak ja nie mogę doczekać się świeżych owoców.
teraz pochłaniam tonami jabłka, gruszki, pomarańcze, uwielbiam kiwi, winogrona, no I z raz na pare dni kupuję sobie świeżego ananasa, tylko ananasa nie mogę zjeść więcej niż 2 plasterki, bo mnie od niego język piecze :wink:

koficzka - no tak, zawsze któreś byłoby niezadowolone :wink::-) :)
zdrówka dla córy!

idę pouzupełniać listę, bo mnie niedługo zamordujecie :wink:
Dzięki Kochana za wyczerpujaca odpowiedz :-)
 
Dominika nie pomordujemy hihi

a kąpiel mi sie marzy z pianą na spokojnie, i ciągle czasu brak by sobie poleżeć i na prysznicu się kończy takim 3 minutowym ;)
 
A któraś się cukrem martwiła. Ja w poprzedniej ciąży miałam na granicy, ale krzywa cukrowa ok. Lekarz kazał mi ograniczyć słodycze i uważać na to co jem. Ale myślę, że zależy co się jadło w poprzedni dzień czy dwa. Tym razem przed badaniem zwrócę na to uwagę ;)
 
Myślę że taki poziom cukru jeszcze o niczym nie świadczy. Koleżanka kilka tygodni temu robiła obciążenie glukozą i na czczo wyszedł za wysoki cukier a po obciążeniu ok także musiała zjeść coś wieczorem. Pamiętam że na wieczór nie można jogurtów ani innych przetworów mlecznych bo podnoszą poziom glukozy w nocy.
Okasia masz dziarską babcię:) Moja też zakręcona ale w inną stronę. To taka rodzinna dusza towarzystwa ;p
Też mam takie wrażenie, że na razie zapowiada się przewaga chłopców. U mnie wizyta już za tydzień będzie 15+2 ale nie mam za dużych nadziei że dowiem się czegoś więcej w tej kwestii.
U mnie w domu jest tylko wanna, uwielbiam godzinami wylegiwać się w gorącej wodzie, teraz kąpie się krótko i raczej w ciepłej wodzie.
O naparze z liści malin słyszałam i może w tym roku skorzystam, bo u mamy rosną przy domu:)
Z kolei o ananasie też słyszałam że w ciąży nie powinno go się jeść bo może wpływać na skurcze o ile dobrze pamiętam.
U mnie w okolicy ostatnio wysyp informacji o kolejnych ciążach po szwagierce, sąsiadka i kuzynka :p A wszyscy się śmieją że te obiecane 500 zł tak wpływa na prokreację :p
 
Witajcie kobietki w czwartkowy poniedzialek ja juz w pracy :-) i u nas pada :-(
W śród moich znajomych tez posypaly sie dzieciaczki ( bratowa, siostra mojej kolezanki, moja kolezanka, u meza w pracy jeszcze 2 kolegow zostanie tatusiami ) poprostu baby bom :-) szalenstwo moze faktycznie program 500+ albo poprostu nasz wiek :-)
Milego dnia :-)
 
U mnie juz 4 kobietki w ciazy jesli chodzi o rodzine, bo jesli dodam znajomych to razem ze mna bedzie nas 7 :-) Takze bedzie urodzajny rok :-) ja wlasnie wstaje, w koncu dzis wolne to moglam pospac :-)
 
reklama
Plodny rok :)

Okasia swietna masz babcie :)

Dzisiaj o 2.00 w nocy obudzilam sie do toalety i mysle sobie isc nie isc bo tak strasznie mi sie nie chcialo. I nagle czuje, puk puk od wnetrza brzucha , bardzo wyrazne. Az sie rozbudzilam :) teraz sie wsluchuje caly czas w swoje cialo ale cisza ;)
 
Do góry