reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
moniczka - ja generalnie nie lubię długich kąpieli, więc kąpię się krótko, ale lubię w gorącej :yes:

Mika06 - ni emartw sie na zapas. na pewno decydujące będzie badanie krzywej cukrowej, bo pomimo że glukoza na czczo wyszła Ci poza normą, to nie musi świadczyć o cukrzycy ciążowej.
ja tak miałam jak ty, że na czczo miałam też górne lekko przekroczone I lekarz mi zaraz dał krzywą do zrobienia. robiłam ją jakieś 2 tygodnie temu I wszystko wyszło w porządku, nie mam cukrzycy ciążowej.
pewnie będzie powtarzał mi tą krzywą w okolicach 20 tc, wtedy kiedy normalnie powinno się ją robić.
trzymam kciuki

Basia7777 - połówkowe w okolicach 20-22 tc.
 
Ja też uwielbiam się wyparzać, częściej pod prysznicem, choć teraz bardziej pożądliwie spoglądam na wannę. Staram się rozsądnie regulować temperaturę, ale niestety nie znoszę uczucia chłodu pod prysznicem.

Rozmawiałam dziś z babcią, jak się okazuje zorganizowała już dwie walizki ciuszków (dla obu płci), zabawki, śpiwory, pościel, a nawet...wózek. Nie wiem jak ona to robi, ma tyle energii i jest tak zaradna, że aż mi wstyd. Pamiętam jak kiedyś mówiliśmy, że chcemy kupić mikrofalówkę, a babcia na to, że fantastycznie się składa bo ma nową w piwnicy. Okazało się, że pomyłka i w piwnicy ma nowy parowar, ale za 3 tygodnie skołowała na skądś nową mikrofalówkę panasonica z paragonem i gwarancją. Dodam, że na pewno jej nie kupiła, ma niską emeryturę i wiem na 100%, że jej nie kupiła. Zawsze mnie zadziwia i onieśmiela :)
 
Mika nie ma co sie na zapas martwic porobisz wyniki i zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze :-)

Moniczka Ja lubie gorace kąpiele :-) ale ostatnio robie troche zimniejsze :-)
 
Kąpiele ja uwielbiam gorące, ale teraz staram się unikać gorących...ostatnio chyba miałam za ciepłą wodę, bo jak wyszłam to myślałam, że się roztopie, aż tchu mi brakowało...
Jeżeli chodzi o cukrzycę to miałam w poprzedniej ciąży, najpierw cukier miałam w normie, ale po glukozie był zawyżony . Na początku byłam przerażona, dostałam glukometr, notes i trzy razy po posiłkach musiałam mierzyć i zapisywac, po godz. Najlepsze było to , że moja mamusia przerażona gotowała mi obiadki chude bez tłuszczu i po tym cukier był podwyzszony,a jak poszłam do kfc to cukier w normie. Trzeba bylo eksperymentować po czym skacze a po czym nie, w razie czego, gdy był za wysoki zjadalam grejpfruta po nim szybko spadal. Każdy organizm jest inny i na każdego produkty inaczej działają... Mam nadzieję, że teraz mnie to ominie, trochę to męczące bylo, ale plusy takie, że waga rosła minimalnie.

A jeżeli chodzi o maliny to owoce i soki można spożywać bez ograniczeń, natomiast napar z liści malin wywołuje skurcze i czasem dziewczyny piją od 36-38 tyg systematycznie, żeby nie przenosić;-)
 
Heromina na pewno będzie widać kochana, ja sama na usg widziałam te jajka ;) doktorek tylko potwierdził

Dominika no syn się cieszy z brata , gorzej z córką marzyła o sis


Fimka na 100% hi hi

Dzięki happy mama! A i Tobie zdrówka!


Niunia chyba chłopaków więcej póki co?


Beata0526 dzieki!


Dominika, Okasia- ja czekam na truskawki!


moją córkę przewiało na basenie, robimy ciepłe okłady na szyjkę, i jakoś to mnie tak wywaliło w kosmos organizacyjnie, że tylko te okłady zmieniałam i marze by poszli spać hahaahahahah ledwo na nogach stoję
 
dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi! U mnie tsh wynosi 0,15 a granica dolna to 0,27 także niby nie dużo ale jednak...troche mnie uspokoiłyście:*
 
BAIENKA28 - jeśli nie masz problem z krwotokami z nosa to oczyiście, że tak.
mój synek mlodszy (5 lat) zaczął mieć pare lat temu krwotoki I lekarz nam powiedział, że maliny pod każdą postacią są dla niego zakazane, bo rozrzedzają krew, także nie może pić soków z malin ani z malinami, brać żadnych leków, witamin (np. Acerola plus jest z malinami) czy syropów z malinami (jest dużo takich na przeziębienie, gorączkę, kaszel dla dzieci), herbatek malinowych, soczków z dodatkiem malin itp...
poza tym u niego krwotoki powodują tez wszelkie konserwanty I barwniki, dlatego nie może tez jeść nic np. z kostkami rosołowymi, przyprawami mieszanymi w proszku, same naturalne rzeczy. nie moze też żadnych kubusiów w butelkach czy innych soczków dla dzieci, bo niestety może już reklamują, ze konserwantów nie zawierają, ale wiele zawiera sztuczne barwniki czy inne słodziki, dodatki, które niestety sa bardzo szkodliwe dla niego. I właśnie powodują krwotoki.
odkąd przestrzegamy tych zasad to krwotoki sie skończyły :-)
właśnie też po to m.in. potrzebny mi był termomix :-D bo mogę w nim robić naturalne soczki dla niego z warzyw I owoców I naturalną kostkę rosołową z mięsa wolowego I warzyw. robię słoiczek takiej kostki (a raczej pasty) I mam na około 3-4 miesiąca w lodówce, bez konserwantów I pasteryzacji, a zupę robi się szybciutko.
takze jeżeli nie masz problem z krwotokami to tak, można wszystko z malinami ;-) a jeśli chodzi o skurcze to tak jak pisała beata, wywołuje je (czasami, bo też nie u wszystkich) wywar z liści malin.

okasia - hehe, niezła ta Twoja babcia :-D:-D
oj, jak ja nie mogę doczekać się świeżych owoców.
teraz pochłaniam tonami jabłka, gruszki, pomarańcze, uwielbiam kiwi, winogrona, no I z raz na pare dni kupuję sobie świeżego ananasa, tylko ananasa nie mogę zjeść więcej niż 2 plasterki, bo mnie od niego język piecze :wink:

koficzka - no tak, zawsze któreś byłoby niezadowolone :wink::-) :)
zdrówka dla córy!

idę pouzupełniać listę, bo mnie niedługo zamordujecie :wink:
 
reklama
Soki tak, z liści nie powinno się naparów pić. Jak beata pisała :)

Edit: o Dominika, ciekawe z tymi krwotokami. Nie wiedziałam tego o malinach, ale to pewnie wyjątki. Też się przymierzam do kupna termomixu, bo młoda nabiału nie może i też wszystko w domu z naturalnych składników robię.
 
Do góry