reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Wg hogg dziecko nie pije :D
Nie no zartuje, w sumie ja nie wyczytalam nic apropos picia :|
A odnosnie tego czterogodzinego planu dnia to o ktorej mam go zaczac jak mloda wstanie o 5 czy 6 na jedzenie ? przeciez za godz jej nie bede budzic i dawac jesc ...
O masakra ciezki temat
A jezeli chodzi o dotankowanie o 23 przez sen to jaka porcja ml ?
 
reklama
ehh nijak pare razy ja tak polozylam ale jak placze przez to non stop przez godzine i udaje sie jej przespac kwadrans i wstaje z placzem i tak w kolko to bez sensu, poza tym byl moment, ze jak sie uspokoila i tylko podeszlam do lozeczka to byl placz.. ale po tym docenila bycie na rekach praktycznie nie musze bujac, odkladam ja spiaca albo w pol snie do lozeczka, zazwyczaj rejestruje, ze to robie, klepie ja po pleckach i jest ok, przy okazji udalo sie zrezygnowac z kokona wiec w sumie jestem zadowolona mimo, ze nie wyszlo

edit - to wszystko w dzien i pierwszy nocny sen, mniej wiecej od polnocy do rana spi ze mna, na autopilocie ja biore do lozka i zasypiam
To super, nam też się udało odzwyczaic mała od usypiania bujajac na rekach (ale tylko te usypianie na noc) autorska metoda mojego chłopaka; ) kładzie ja do lozeczka, kołysze za ramionka i robi szzzzz lub alternatywnie bzzzzzz na ta metode hogg ja nie miałam sumienia a w dzień tez ograniczylismy noszenie i bujanie wiec teraz już nawet nie ma ryku jak się z nią nie chodzi trzymając na rękach a np. siedzi
 
moja glownie placze, marudzi i chce byc noszona jak jest spiaca wtedy ide z nia do sypialni i usypiam tak to sie ogarnela ale pewnie do najblizszego skoku ;p
 
Ja o 23 daje mm tyle ile zje. Czasami 150 a czasami 90, zależy jak jadł wcześniej w ciągu dnia z cycka.
Ja tez się boję wcześniejszej pobudki. Zastanawiam się czy nie dać mu przez sen między 4 i 5.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paper ja to Cie podziwiam ale wiem nie masz wyjscia :D moja w ciagu dnia jak nie jest spiaca i glodna to potrafi zajac sie sama soba nawet ok 1h. czasami daje jej zabawki ale czesto bawi sie nogami ostatnio ssala duzego palca jakby to byl kciuk ha ha ja jej specjalnie nie nosze chyba ze po jedzeniu do odbicia a tak to glownie lezy ew w bujaczku ale tu calego dnia oczywiscie nie spedza.

Effa no to trzymam kciuki i zobaczymy jaka ta noc bedzie.
 
Mnie oprócz picia u hogg zastanawiają te stałe odstepy co 4 godz w jedzeniu. Ja sama jem co 2.5-3.5 godz. Wiec od małego nie będę wymagać takich odstepow. Może takie typy zarloczne z nas ;). Ale z drugiej strony jak patrze na takie dzieci i mamy które dokładnie wiedzą o której dziecko będzie głodne to zazdroszczę.
Co do noszenia to u nas tez trochę lepiej. Chyba wyrastają nam z tego dzieciaczki :). A jak właśnie wygląda dzień waszych maluchów? Jak nie nosicie to co robią wasze maluchy? Ja o tak spędzam dużo czasu z małym. On leży i gadamy, śmiejemy się, przytulam, mówię wierszyki itd.
 
Ja ostatnio tez opracowuje autorska metode ale moja jest dlugodystansowa... ;) to metoda malych kroczkow i jak na razie sie sprawdza :)
Najpierw wyeliminowalismy noszenie w pionie do snu, pozniej ograniczylismy noszenie w poziomie i czesciej zasypiala przy cycu, pozniej sie uwzielam i tylko przy cycu + podmiana na smoczka lub zabieram cyca gdy widze ze juz prawie spi i sama sie od tego ssania rozbudza i dzieki temu w Sylwestra zrobila mi taka niespodzianke ze po jedzeniu polozylam ja, sama tez sie jak zwykle obok polozylam, standardowo wzielam ja za raczke, smoka possala doslownie 3 min i usnela. Mezowi tez juz sie raz udalo ze smokiem lezac obok i to daje mi nadzieje ze jestesmy na dobrej drodze.

Ktoras z Was ostatnio polecala mi smoczek lateksowy nuk. Kupilam i przy okazji znalazlam caly kauczukowy chicco ktory mala dosyc chetnie jak na nia ssie. Chyba nie pasuje jej ten plastik przy standardowych smokach wiec dziekuje za polecenie, to mi ratuje spokoj ducha i pozwala na spokojnie ja przyzwyczajac do samodzielnego usypiania [emoji8]

n59y6iye227k1jnm.png
 
moja tez je co 2-3h w porywach do 4 ale to rzadko ale slabo przybiera wiec nie wydluzam jej odstepow

u mnie wyglada to mniej wiecej tak, ze budzi sie z drzemki zje, pobawimy sie albo lezy na kanapie kolo mnie i jej proponuje zabawki gadamy itp albo trzymam ja na kolanach albo na macie sie bawimy jak na kanapie jak zaczyna marudzic to ja usypiam jak sie obudzi to je i tak w kolko

dordaw super ze z tym smoczkiem sie udalo :)
 
reklama
Ja mam pytanie z innej beczki. Trochę wstydliwe dla malucha.[emoji6] Chodzi mi o bąki [emoji23] Mikołaj to ostatnio jakieś szaleństwo ma, wali jak z armaty i to co kilka min. I się zastanawiam czy to normalne. No bo tak cały dzień co kilka minut. Trochę sporo tego [emoji16]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry