reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A jak tam wasze maluchy po Sylwestrze? [emoji16]

Ja jak zobaczyłam jak Mikołajowi wychodzą oczy z orbit na widok fajerwerek, to pierwsze co pomyślałam - "matko jak ja go uśpię" [emoji23]

Na szczęście wystarczyło "tylko" 40 min [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kardula super gratulacje z przekreceniem!
Effa moj tez juz mi mówił o drugim chyba ich pogrzało niech dadzą nam odsapnac a potem to mooooze.
Ja dopiero dziś wrocilam do żywych miałam kaca giganta. Impreza u siostry sie udała wybawiłam sie a wczoraj zdychalam. Hehe ale warto. Moja Wiki dała popalić mojej mamie [emoji14]

wniddf9hpcb059dp.png
 
U nas temat drugiego na chwilę wygasł, jak powiedzialam: "Ok kochanie, nie ma sprawy, ale Ty zostaniesz z nimi w domu, a ja wracam do pracy" [emoji23][emoji23]

To samo było z nocnym wstawaniem, mąż mi wypomniał, że nie powinnam się złościć. To się wkurzyłam, powiedziałam "ok, to skoro jestem taką kiepską mamą , to zajmij się nim sam", zabrałam poduszkę i poszłam spać do drugiego pokoju. Od tamtej pory jest bardziej wyrozumiały [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kardula, gratulacje :)
Effa, świetnie zrobiłaś z ta poduszka i co, maz sam ogarnial synka tej nocy?
Co do drugiego dziecka to ja sama bym chciała szybko, bo już wiek goni, tylko niech mi ktoś to dziecko przez rok wychowa dorzucę tez te pierwsze na kilka dni żeby się wyspać
U nas po zaśnięciu o ok 22, mamy pobudke ok 2-4 i potem 6-8. Ale i tak dobrze bo mała je już 20-30 minut i szybko zasypia, a wcześniej to nam z 1,5h schodziło na jedną nocna pobudke.
 
bylam na sylwestrze z moja mala i dziewczynka 13mc to mozna zalozyc ze jakby rok po roku masakra, jedna jedno druga drugie, starsza biega wiec oczy dookola glowy na sekunde spuscilam z oka bo nince slina z sliniaka splywala a ta juz wylala na siebie sok [emoji23] nie polecam a jak beda starsze to jedna bedzie biec w jedna a druga w druga strone i broic [emoji3]
 
Midday prawie całą [emoji4] On bardzo chciał mieć dziecko i umie zrobić przy nim wszystko, nawet kupy ogarnia. Więc zawołał mnie dopiero na karmienie, ale poczuł na własnej skórze że łatwo nie jest i chyba bardziej rozumie, że to jest ciężkie.

Kurczę przecież macierzyństwo to najcięższa praca, bo nie ma od niego odpoczynku. On wraca z pracy i odpoczywa, ja nie. Dlatego jak daje mi kluczyki do auta i jadę sobie na zakupy, to normalnie banan z ust mi nie znika. Nawet jeśli jadę kupić tylko papier toaletowy [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kardula, gratulacje :)
Effa, świetnie zrobiłaś z ta poduszka i co, maz sam ogarnial synka tej nocy?
Co do drugiego dziecka to ja sama bym chciała szybko, bo już wiek goni, tylko niech mi ktoś to dziecko przez rok wychowa dorzucę tez te pierwsze na kilka dni żeby się wyspać
U nas po zaśnięciu o ok 22, mamy pobudke ok 2-4 i potem 6-8. Ale i tak dobrze bo mała je już 20-30 minut i szybko zasypia, a wcześniej to nam z 1,5h schodziło na jedną nocna pobudke.
[emoji5] Ja mogę mieć drugie jak będzie takie jak ja gdy byłam mała. Ja od urodzenia przesypiałam całe noce, mama musiała budzik ustawiać, żeby mnie karmić. Przez pierwsze dwa lata byłam super grzeczna. Później przyszedł bunt dwulatka i zaczął się koszmar... [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny widze ze u niektorych dzieciaczkow powrocil problem nocnego wstawania. U mnie tak samo. Jak byla mniejsza to potrafila wiecej spac i nie wiem juz co robic, czy cos moze robie zle ? Plus mam problem w ciagu dnia z drzemkami bo spi mi 2 albo 3 razy po max pol godz gdzie juz powinna spac 1,5 do 2 :/ czy ktoras z Was moze wprowadzila albo ma zamiar wproawdzac czterogodzinny plan dnia wg tracy hogg ? Ja o tym mysle bo juz pomyslu mi brak co robic :( a moze macie wiedze i wlasnie w okolicach 5 m.z takie nocne wstawanie sie zdarza a pozniej samo zanika ? help :(
Moja w sylwestra obudzila sie o polnocy i jak podeszlam do niej do lozeczka to tak sie usmiechala ze az mi sie lezka w oku zakrecila jakgby wiedziala ze to sylwester i tym usmiechem zlozyla mi zyczenia a ja jej :D
 
reklama
Hej Dziewczyny widze ze u niektorych dzieciaczkow powrocil problem nocnego wstawania. U mnie tak samo. Jak byla mniejsza to potrafila wiecej spac i nie wiem juz co robic, czy cos moze robie zle ? Plus mam problem w ciagu dnia z drzemkami bo spi mi 2 albo 3 razy po max pol godz gdzie juz powinna spac 1,5 do 2 :/ czy ktoras z Was moze wprowadzila albo ma zamiar wproawdzac czterogodzinny plan dnia wg tracy hogg ? Ja o tym mysle bo juz pomyslu mi brak co robic :( a moze macie wiedze i wlasnie w okolicach 5 m.z takie nocne wstawanie sie zdarza a pozniej samo zanika ? help :(
Moja w sylwestra obudzila sie o polnocy i jak podeszlam do niej do lozeczka to tak sie usmiechala ze az mi sie lezka w oku zakrecila jakgby wiedziala ze to sylwester i tym usmiechem zlozyla mi zyczenia a ja jej :D

Ja próbuję wprowadzać 4godzinny plan Hogg. Na początku w dzień szło mi nieźle, nawet jadł sobie co 4h. Niestety zaczęło mu się ząbkowanie i bardzo krótko ssał, przez to jadł bardzo mało, poleciała mu waga i wprowadzanie planu stało się mniej ważne.

Teraz zaczynam od nowa. Dzisiaj wstaliśmy o 7:40. Bóg mi świadkiem, nie miałam siły podnieść się o 7 :D. No ale zjadł, o 9 poszedł spać ( nie wytrzymuje rano 2h bez spania, tylko tak 1,5h). Spał do 10 i się obudził, więc uśpiłam go ponownie. Trochę dłużej to trwało, bo z 30min, ale się udało i spał kolejną godzinę. Zbudził się o 12:00 i zjadł sobie. Teraz wytrzymał 2h więc go odłożyłam do łóżeczka i liczę na to, że szybko pójdzie :) :)

Ja go jeszcze dokarmiam dodatkowo, żeby się roztył. Dzisiaj go zważyłam i jest już ok. Więc myślę, że od jutra spróbuję dawać rzadziej, żeby jednak jadł co 4h. Tylko się zastanawiam jak tu zrobić, żeby na raz zjadł więcej z cycka i wytrzymał te 4h przerwy :D ehhh, life is hard ;)
 
Do góry