reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A jak dlugo trwa u was karmienie? I tylko z jednej czy obu piersi? U mnie przewaznie z jednej i ok10-15 min. Potem zaczyna sie zabawa a ja nie mam cierpliwości niestety, żeby sie z nią bawić. No i po ok dwóch godzinach znów się domaga jedzenia. I tak wkoło.
 
reklama
Czy możecie polecić jakieś łóżeczko turystyczne? Bo tak szukam szukam a wybor ogromny.
Ja mam graco country elektra do używania na co dzień ma dwa poziomy przebijak i budkę część turystyczną można zapakować do torby i zabrać ze sobą nie trzeba zabierać wszystkiego i nie zabiera dużo miejsca
 
Kardula u nas juz po 5min zaczyna sie cyrk niezaleznie od piersi probuje dawac druga ale wcale nie chce albo tez 5min. I wtedy klaszczemy spiewamy, puszczamy szumy lampki by jeszcze zjadła. Jak nic nie działa i płacze z głodu dajemy butelke. Ale to tak z dwa razy na dzien. Raz dziennie zależy.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie wróciliśmy z wizyty u fizjoterapeutki i powiem wam , że mam mieszane uczucia. przyszliśmy ze słabym kontrolowaniem główki, a wyszliśmy z asymetrią :/ Dziwne , bo żadnej asymetrii nie zauważyła ani pani pediatra,ani pani neurolog, ani ja ( ale ja się nie znam :-p,ale serio on się nie wygina jako wyraźnie w żadną stronę, nie układa się w rogal ) No ale myśle sobie - przecież to fachowiec, może widzi więcej, ma doświadczenie. Tylko wyglądało to o tyle dziwnie, że sama nie wiedziała na którą stronę ma tą asymetrię.Jak patrzył w lustro , to mówi "o niech pani popatrzy jaki jest wygięty w lewą stronę", hmmm....nic nie zauważyłam, Potem zapatrzył się na zabawki z drugiej strony, to zatwierdziła że jednak wygina się w drugą stronę, itd. Miałam wrażenie ,że w każdym jego ruchu na siłe próbuje się doszukać tej asymetrii. No ale tak jak mówie, ja się nie znam i na pewno nie widzę tego co ktoś kto " w tym siedzi".
Dzis pokazała mi tylko jak go podnosić i przewracać .Myślałam ,że będą jakieś cwiczenia. . Ale mały był już zmęczony i protestował, więc raczej nie wytrzymałby jeszcze ćwiczeń..Umówiłam się znowu na czwartek i zobaczę jak to będzie wyglądać.Stwierdziła że z tym unoszeniem glówki jak leży na brzuszku nie jest najgorzej, fakt- szybko się męczy. Natomiast problemem jest że nie trzyma główki jak jest podnoszony za rączki, tylko mu zwisa A za to trzymanie są odpowiedzialne inne mięśnie niż te które ćwiczy leżąc na brzuchu. Ale kłaść trzeba najczęściej choćby na chwilkę.

Neurolog pozwoliła go dalej szczepić , ale ja wolę poczekać ,aż będę widziała poprawę. Nie wiecie może , czy jest jakis maksymalny czas - odstęp pomiędzy szczepieniami. Niby jest napisane, że kolejne szczepienie za 6 - 8 tygodni, a co jeśli ta przerwa jest dłuższa?
 
Moj tez ma niby mala asymetrie. Ja tam nie widze zadnego odchylania sie przez niego w jedna czy druga strone. Ale to tez chyba chodzi o to zeby glowke dziecko mialo prosto jak lezy na plecach w sensie broda w jednej linii z klatka piersiowa. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle. Moj wlasnie prosto ladnie trzyma no ale oni lepiej sie znaja chyba :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
W sprawie szczepień nie pomogę. Nie wiem.
Moja mała układa główkę przeważnie na jedną stronę. Nawet ma włoski bardziej wytarte z jednej strony. Ale o żadnej asymetrii też mi nikt nie mówił. Teraz nie wiem, czy się doszukiwać.
 
reklama
Ostatnio na wizycie pytałam pediatry o asymetrie. Bo mi się wydaje ze mój mały się trochę wygina, to powiedziala ze jeszcze ma czas, bo dzieci pamiętają pozycję w brzuchu i tak się układają. Niedługo będę na kolejnym szczepieniu to zapytam ile tego czasu jeszcze ma.
 
Do góry