reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Kulka, dajesz ok tego mleka tak mi się wydaje. Mojej tak wychodzi ze w ciągu dnia zjada 7x ok 100 ml-110ml. Liczyłam teraz i jak nic w zegarku zjadla tyle ( jak by chciała więcej to jej dorabiam ale raczej więcej niż 110 nie zjada. Na noc jej daję tak samo ( robie wtedy 120 ale zawsze zostawia mi na końcu to mleko) i w nocy juz nie dajemy ostatnio bo się nie budzi-ok 22 ostatni raz i o 6, 7 rano kolejne jedzenie. Nie zwiększam jej porcji. I rano po nocy tak samo nie chce w cle więcej jeść. Bo jak jej dałam więcej to mleko poszło do wylania bo nie zjadła po prostu. a jak zjadła to zaraz wyleciało górą. Moja robi raz dziennie przeważnie kupę. Ale Ty karmisz piersią jeszcze prawda? To chyba może rzadziej robić. Martwiłabym sie jak by w ogóle nie robił dłużej. Wody jak jej daje to też około tyle wypija co Tobie czasami to tylko popije po wypiciu mleka za 10 minut. Nawet mniej.
My też korzystamy z jednej butelki. Do innych nalewam nieraz gorąca wodę aby przestygła i była na następne karmienie a resztę z czajnika wlewam do dzbanka bo tam dłużej jest gorąca.

Najlepiej sprawdzić czy nie jest gorąca na przegubie dłoni kilka kropel wylać. No i mleka tez nie wolno rozpuszczać w gorącej wodzie bo podobno niszczą się te wszystkie probiotyki w nim zawarte. Jak coś to można dawać tak jak piszesz Sierpniówka więcej wody zimnej i trochę gorącej. Jednak jak juz coś to szybciej i wygodniej jest podgrzać.

Podgrzewacz mam stary baby ono, ale ustawia sie w nim stałą temperaturę. Są tam takie narysowane znaczki- butelka zupka i on podgrzewa zawsze do jednej temperatury. ale jak pisałam teraz nie uzywam bo jak juz mam np. bardzo zimną wode to wole sobie wlać ciepłą wode do miseczki i tam wstawic na chwile mleko..
 
reklama
Ja mam z canpola i nie wiem.w sumie co i jak z nim. Musze popatrzeć w necie.

Nie był na piersi bo brałam silne leki i tez co drugi dzień kupa ale miękka , nie taka jak po kp ale dość luźna i grudowata. Sorry[emoji14]
Rano mu dałam pierś ale dużo nie zjadł, szturcham go.i szturcham ale on jakby nie chciał ciągnąć tylko possac. A lecenie na dwie strony nie jara mnie bo będę musiała tak czy siak się ograniczać i np nie wypić mocnej kawy czy głupiego piwa jak będę mieć chęć bo karmienie. Wiec albo jedno albo drugie bo też nie umiem się odnaleźć.

Laski wklejcie mi proszę link do zamkniętego to wejdę na kompa w końcu bo wstyd , że tam nie byłam.

Mój mąż mnie podbudowal bo mówi , że mam pieprzyc wszystko i juz. Bo ja presję czułam od otoczenia, głupio mi było, że nie karmie piersią juz i w ogóle. Emocje juz przeszły ale czułam wstyd. Mąż mnie pocieszyl

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez mam jeden oddzielny garnuszek w ktorym gotuje wode z kranu, z tym ze gotuje ja pare minut a nie wylaczalm od razu jak zaczyna bulgotac. I tylko podgrzewam delikatnie, zalewam mleko mieszam i jest. To zajmuje chwilke doslownie. Moj maly tez by sie zaplakal gdyby mial dluzej czekac.
Mamakulka o kupy sie nie martw. Moj syn gdy przeszlam calkowicie na mm to nie robil po 3 dni i tez sie martwilam bo widzialam, ze go boli i sie meczy, ale teraz mu sie uregulowalo juz i robi codziennie, max co dwa dni. Pediatra mi powiedziala, ze absolutnie nigdzie nie jest powiedziane, ze dziecko ma sie wyprozniac kazdego dnia.
 
mamakulka no bo jest parcie na to kp dobrze, ze maz po twojej stronie stoi bo jakby ci brzdakal, ze masz sie teraz zmuszac do kp to by dopiero lipa byla, skoro wyszlo jak wyszlo to mm nie twoja wina, ze sie tak pochorowalas pamietajmy szczesliwa mama=szczesliwe dziecko :)

nie umiem z linkiem pomoc ale sprawdz maila powinnas dostac z informacja, ze zostalas zapisana do watku i tam link bedzie
 
Ja tez już miałam okropny kryzys mały płakał przy piersi strasznie ale w końcu jakoś zjadł i zasnął, teraz studiuje proporcje tego mm. Ja nie wiem czemu nie mam tego mleka, jest mi okropnie przykro ale co mogę zrobić.. mam nadzieje, ze uda mi się karmić jeszcze nocą. Najpierw spróbuje przegotowana trzymać w dzbanku i dolewać cieplej ale kurde trochę się na to czeka jednak. Idealna temperatura 36 tak? Trochę zimne jak dla mnie [emoji23] ja wole jednak cieplutka herbatkę hehe .. a jak mogę jeszcze podgrzać ? Przeczytałam gdzieś ze wrzucić do cieplej wody poprostu i nie wiem już ?!
Kulka ważne ze mąż rozumie, mój już dawno temu chciał dać małemu mm bo widział jak się mecze i i tak powiedział, ze jest ze mnie dumny, ze tyle ciągnęłam. Chociaż tyle
 
reklama
Do góry