reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Mayumi ja tak samo w pokojowej temperaturze. I tez jak wychodze gdzies to wlewam wode do butelek a na mleko mam specjalny pojemniczek z przegrodkami, tak ze porcje mleka mam juz odmierzone

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
tak też miałam taki pojemniczek z odmierzonymi porcjami, teraz jednak zaczęłam nosić w takim małym słoiczku gdzie wchodzi mi ok 17 miarek i miarkę mam przy sobie. Jednak takie pojemniczki są też fajne. Bo od razu się wsypuje tyle ile ma być. :)
 
Nareszcie temat mm-czyli moge sie wypowiedziec, bo z kp nici...
@Mayumi z ta temp. mleka masz racje, nam polozna to samo powiedziala, w temp pokojowej jest ok, chociaz my dajemy butelke z woda do podgrzewacza (nie wiem do ilu tam podgrzewa, ok.30stopni?chyba) i nawet nie sprawdzam tylko od raz daje butle.
Te pojemniki zeby nadzielic sobie mleka sa wygodne bo tylko sie przechyla i gotowe a nie trzeba machac lyzeczka :D przydatne jak sie dziecko drze i kazda sekund ciszy jest na wage zlota :D a wode kranowke zagotowujemy i juz, zwykle nadziele sobie rano butelki na caly dzien a pozniej minuta i gotowe (podgrzewacz, odmieszone mleko, potrzasnac i juz) :D
 
Jezu jakie techniki, dziewczyny! To ja jestem słaba w te klocki, musze brać przykład. Dodatkowo mam jedną butelkę tylko. Tzn mam 4 ale Igi pije tylko z jednej. Ponad to trochę martwi mnie to, że on nie pije wody za wiele ( max 40 ml) i nie robi kupy codziennie. Co drugi dzień jest średnio kupa. Nie stęka, nie marudzi, pierdzi bączki często i bez problemu. Powiedzcie czy to ok? I pytanie apropo porcji. Na op. Napisane 6x120 . Czy się tego trzymać? Do tej pory w miarę się trzymałam z tym, że Ignacy nie zjada w nocy dużo bo robie mu 120 około 19 i następny raz potrafi się obudzić kolo 2-3 dopiero. I ja mu nie zwiększam porcji potem. Normalnie je tyle ile trzeba. Po 120 .

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Widzę, ze tu dużo ekspertek od mm [emoji5] czy dziewczyny jeśli zagotuje sobie wodę i przeleje do szklanego dzbanka to potem do przygotowania będę mogła dać np 60 ml tej z dzbanka i 30 ml jak zagotuje z czajnika ? W tedy chyba bd mniej więcej temperatura pokojowa. Narazie będę dawać dwa razy dziennie mm. Zobaczymy jak pójdzie.
 
@maldob podgrzewacz bardzo ulatwia zycie :) ale na upartego i bez niego sie da
@sierpniowka mozesz tak zrobic, ale jaka temp. tam wyjdzie to nie wiem, kilka razy posprawdzasz i bedziesz wiedziala, tylko pozniej jak bedziesz robila wieksze porcje to od nowa bedziesz musiala wytestowac, wies naprawde szybciej byloby z podgrzewaczem bo dajesz tam wode, czekasz pol minuty i juz.

Oczywiscie mowie o swoim podgrzewaczu, bo pamietam w szpitalu mialam taki co grzal do oporu i mimo wszystko trzeba bylo pilnowac i spawdzac temp. mleka
@Mamakulka ja mam 4 butelki i jest idealnie :) z 1 czy 2 bym sie zajechala :O aaa i ja nie dopajam woda, czytalam w ksiazkach i pytalam poloznej, teraz te mieszanki sa tak dobrane ze nie trzeba dopajac woda bo mozna wiecej szkody jak pozytku zrobic
 
Corcie karmię cycem i mam nadzieję że tak zostanie ale synek jak przeszedł na mm to zawsze mieliśmy wodę przegotowaną zimna w dzbanku, zresztą do tej pory tak jest i trochę w czajniku do zagotowania wstawialismy, ja jednak mieszalam, nie podawałam w temp pokojowej bo jednak człowiek ma 36.6 temp i to mleczko z cyca jest letnie :) ale może się mylę
 
reklama
Ja tego pojemniczka uzyeam tylko poza domem.
Sierpniowka mozeszvtak robic, ale musisz sprawdzac temperature.
Mamakulka ja uzywam 4 butelki. W sumie po karmieniu zawsze myje od razu ale wygodniej miec wiecej. W nocy czasem zasne z mlodym i nie zdaze umyc, wiec lepiej miec wiecej butelek przygotowanych bo potem sie budzi z placzem glodny i nie ma czasu na mycie wtedy.
Dzieci niby nie musza pic wogole. Ja mojemu daje rumianek bo mial z brzuszkiem klopoty, ale tez nie wypija duzo. Jakies 40-60 ml i to nie na eaz tylko lacznie przez caly dzien.
Co do kupy, to jesli jest miekka i nie ma problemow z brzuchem to jest ok. Moj robi codziennie ale pare razy mial co drugi. Co do porcji 6×120 to u mnie sie nie sprawdza. Moj maly je okolo 8 razy. Tyle ze ja ciagle daje tez moje mleko bo cos tam jeszcze mam. Wydaje mi sie ze to tylko taka orientacyjna ilosc bo wkoncu dzieci to nie roboty jakies ze maja zjesc tyle i koniec

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry