reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

Mika, daję wodę morską. Myślisz że sól pomoże jak woda nie pomaga? To spróbuję jak się obudzi.

Ja nie wiem, ale nie mam problemu z odkładaniem dziecka do łózka. Ale to przez to że my nie braliśmy jej jak płakała co chwilę może to to. Nie wiem, albo takie mam dzieci. Taką samą metodę stosowaliśmy z poprzednim dzieckiem od początku i ona po prostu zasypia sama. Mam nianie z kamerką która ma punkcik czerwony i ona się czasem patrzy w ten punkt, nad łóżkiem mam zawieszone kartki biało czarne takie dla dzieci wydrukowane i też jak ja położe to na nie się patrzy. I za jakiś czas zasypia. Jak oczywiście jest najedzona i przebrana. Jak nie chce spać to przychodzimy i przekładamy ja na drugi bok, jak nie działa to na wznak albo na brzuch. I głaszcze po głowie. Nie działa to włączam szumisia lub melodie z tej niani elektronicznej. I raczej zasypia. No chyba że ją coś boli. Jeszcze smoczek. I to wszystko raczej pomaga. Wczoraj była taka sytuacja że mąż trzymał ja na rękach, ona miała oczy szeroko otwarte i nagle zaczeła u niego płakać. No to on inna pozycja ja wziął nie działało, jeść nie chciała. Odłozylismy do łózka a ona poszła spać sobie sama od siebie chwile patrzyła właśnie w te obrazki i za chwilę spała.
 
reklama
Wczoraj bylismy u alergologa. Jestem bardzo rozczarowana. Pani alergolog niesympatyczna w ogole nie sluvhala co mielismy jej do powiedzenia tylko od razu swoje. Na poczatku zapytala co tak male dziecko robi u alergologa??? Potem nie dowierzala ze maly ma problem z laktoza i zaczela twierdzic ze to pewnie jakas bakteria albo grzyb w jelitach. Potem stwierdzila ze nie potrzebnie podajemy nutramigen ze trzeba bylo zostac przy piersi. No tak mam patrzec jak mohe dziecko calymi dniami i nocami wije sie z bolu, nie spi tylko krzyczy, jest cale wysypane a skora przypomina pumeks. I wychodzi na to ze jej zdaniem wszystkie dolegliwosi wynikaja z refluksu bo boli go przelyk, a skad w takim razie wzdety brzuch pelen gazow... Wiecej do niej niepojade tym bardziej ze teraz zadnych zaswiadczen nie trzeba i do 1 roku zycia lekarz rodzinny pisze recepty na nutramigen ze znizka. Myslalam ze alergolog corki byla niesympatyczna ale ta bije poprzednia na glowe. Dala skierowanie na t3st kerrego mamy zrobic posiew kupy i doszly nowe leki,zaczelam prowadzic zeszyt i zapisywac kiedy co je i jakie leki dostaje bo mozna sie w tym pogubic:/
 
Asiunia, masakra jakaś ta alergolog :/ Człowiek przecież jak widzi że dziecko jest wysypane to próbuje wszystkiego. Martwi się więc idzie do lekarza zapytać o poradę. Szkoda słów normalnie chyba by mi ciśnienie podniosła taka baba. :/
 
Hej dziewczyny :)
Czytam Was codziennie, nie udzielam się zbyt bo serio mam tak niewielkie doświadczenia że czasami zwyczajnie trudno mi coś napisać. Cenne są te Wasze rady, codziennie czegoś nowego się dowiaduję. Moja Zosia już 2 tyg walczy z tym katarem i nic. Cały czas się męczy, stosuję podobnie jak Wy tą wodę morską, aspirator ale to niewiele pomaga, jak do poniedziałku nie przejdzie to walę do lekarza,( tak przyjmuje pediatra u mnie) bo ile można patrzeć jak się dziecko męczy ?
Także niezły cyrk mam, wiecznie płacze i marudzi, ale to już chyba żadna nowość dla Was :)
Przesyłam Wam link do artykułu o skokach rozwojowych, któraś już tu chyba coś pisała na ten temat ale może się przyda :) bo ja to coś zwąchałam z tego artykułu i być może moja gwiazda przechodzi pierwszy etap

Link do: Skoki rozwojowe | Happy

Asiunia Ci lekarze to jacyś popierdoleni są, zero wrażliwości i zrozumienia dla rodziców, brak słów
Pozdrawiam Was ciepło i gnam bo mała znów zaczyna swój koncert :)
 
ps. Oto mój udany kokon :D śpi już ponad godzinę ;)
 

Załączniki

  • WP_20160921_009 (2).jpg
    WP_20160921_009 (2).jpg
    812,5 KB · Wyświetleń: 94
Aniab38, a co to jest mleko HA? czy chodzi o hipoalergiczne? Jakiego uzywasz? Ja czasami musze miec mm w razie niedoborow w piersi lub na okazje jakiegos wyjscia jesli nie uda mi sie odciagnac.. Czy to pediatrze udalo sie u Was stwierdzic to przebialkowanie czy moze bylas u innego specjalisty?

tak tak hipoalergiczne ja podaję NAN HA bo NAN zwykły wcześniej pił i nie chciałam zmieniać firmy,
ale wiecie co zauważyłam ? kupy.. normalnie masakra robi takie śmierdzące że szok i troszkę zielone heh
po zwykłym NAN-ie były żółte i nie tak cuchnące a teraz pokój trzeba wietrzyć :p
Pediatra nam zdiagnozowała to przebiałkowanie ..
a dzisiaj zauważyłam że uszy ma takie suche skóra schodzi...

sierpniowka a probowalas zawinac w kokonek zeby lapkami nie mogl ruszac? (ja skladam duza pieluche flanelowa na pol w trojkat, klade mala na srodku i zawijam jej raczki,

u Nas otulaczek w ogóle się nie sprawdził, raz tylko go zawinęłam ale jeszcze bardziej był nerwowy że rączkami nie może machać i już nie używałam tego cuda ;)
 
reklama
tak tak hipoalergiczne ja podaję NAN HA bo NAN zwykły wcześniej pił i nie chciałam zmieniać firmy,
ale wiecie co zauważyłam ? kupy.. normalnie masakra robi takie śmierdzące że szok i troszkę zielone heh
po zwykłym NAN-ie były żółte i nie tak cuchnące a teraz pokój trzeba wietrzyć [emoji14]
Pediatra nam zdiagnozowała to przebiałkowanie ..
a dzisiaj zauważyłam że uszy ma takie suche skóra schodzi...



u Nas otulaczek w ogóle się nie sprawdził, raz tylko go zawinęłam ale jeszcze bardziej był nerwowy że rączkami nie może machać i już nie używałam tego cuda ;)
Ania, nam po Nan HA tez takie robiła. Zmienilismy na bebilon ha i jest lepiej.

wysłane z Tapatalka
 
Do góry