reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

ja jakoś daję radę sie ogarnąć, ale też moje drugie. Więc gonię od jednego do drugiego i sama siedzę często. MOja też dzisiaj płacze więcej. Przechodzi te skoki rozwojowe i to widać po niej. Patrzy, usmiecha się świadomie, a nawet widać jak jest obrażona jak się do niej nie przyjdzie. Coraz bardziej patrzy na różne osoby a na zakupach widzę że się boi trochę tego natłoku ludzi. Jak daję butelkę to potrafii już rączkami ją przytrzymać. Już wie że po kąpieli pora spania. Ostatnio mi płakała i płakała i okazało się, że denerwowało ją światło.. wyłączyłam i cisza. A dzisiaj znowu uspokoiła się jak ja na bok dałam. Espumisan u nas działa jednak bo jak go dostała to też od razu zasnęła sobie a za jakiś czas kupka była. Mam tylko problem z wysypka na buzi nadal. Z resztą ciałka już lepiej, ale piorę w płatkach mydlanych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie ciąża pierwsza, żeby było zabawniej 40 mi stuknęła, nie planowałam tak późnego rodzicielstwa, po prostu po wielu latach starań, nic z tego nie wychodziło. Odpuściłam, przestałam się tym zadręczać. W rezultacie skończyło się na tym że rozstaliśmy się z mężem ( chociaż nie to było powodem). Po wywracałam swój świat do góry nogami,, poznałam mojego obecnego faceta i tak po 1,5 roku ciąża, która spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Teraz uczę się tego jakże odpowiedzialnego obowiązku i bardzo się cieszę że tu trafiłam, bo wsparcie na bank mi się przyda.
 
Dziewczyny moja mała ma chyba katar a ja jestem przerażona. Nam już przechodzi, wszyscy się lepiej czujemy a ja słyszę że moje maleństwo nosek zapchany. Woda morska poszła w ruch i frida teraz lepiej oddycha. Co robic? Czy u takiego maleństwa samo przechodzi czy pędzić do pediatry?
 
doska na mnie ciaza tez spadla jak grom z jasnego nieba a zwiazek jeszcze krotszy niz twoj ale smiejemy sie, ze widac tak mialo byc, obydwoje z medycznego punktu widzenia mielismy male szanse na dziecko a tu niespodzianka :D

nakarmilam mala, polozylam spac i pierwszy raz od 5 tyg wlazlam do wanny, boze jak mi tego brakowalo ♡
 
Beatka - przerabiam to samo, najpierw zaczął kichać mój, facet, potem mała a teraz ja, tzn mała cały czas ma katarek. Pisałam już że pewnie dlatego nic mi nie spała dzisiaj, ciągle słyszę że jej zalega wydzielina w gardełku, no i jak kichnie to w nosku. Ja stosuję wodę morską, maść majerankową pod nosek, oprócz tego aspirator pod odkurzacz i tyle pediatra kazał. Póki nie ma gorączki nie kazał nic robić chociaż mi się serce kroi bo widzę jak się męczy biedulka :(
 
Ja domyślam się w czym problem, otóż mój facet złapał lekki katar, po nim załapałam ja no i mała, byłam z tym u pediatry bo widzę że jej w gardełku zalega, ale kazała tylko wodą morską, maścią majerankową i tyle, a mała raczej dlatego nie może spać bo ją to męczy
No też ma katarek właśnie i bardziej niespokojna jest przez to bo jej to tam zalega. Biedna męczy się przy oddychaniu. Też mi kazała tylko wodę morską i masć majerankową używać, do tego kupić witaminę c w syropie.
U nas dziwnie z tym katarem bo w jeden dzień jest lepiej, a na drugi znowu większy ten katar.

Dziewczyny moja mała ma chyba katar a ja jestem przerażona. Nam już przechodzi, wszyscy się lepiej czujemy a ja słyszę że moje maleństwo nosek zapchany. Woda morska poszła w ruch i frida teraz lepiej oddycha. Co robic? Czy u takiego maleństwa samo przechodzi czy pędzić do pediatry?

edit :widzę że więcej dzieci naszych ma katarek. Ja jeszcze po aplikacji wody morskiej daję ja na brzuszek i oklepuję. Ja mam ten aspirator do odkurzacza ale kazała mi go nie używać jeszcze.
Jak chcesz to idź, ale na początku może tez wystarczy ta woda morska i masc majerankowa, jak nie ma gorączki.
Ja się martwię tym katarkiem trochę żeby na płuca nie poszło i byłam u pediatry aby ja osłuchała w razie czego czy tam nic nie słyszy.

U mnie ciąża pierwsza, żeby było zabawniej 40 mi stuknęła, nie planowałam tak późnego rodzicielstwa, po prostu po wielu latach starań, nic z tego nie wychodziło. Odpuściłam, przestałam się tym zadręczać. W rezultacie skończyło się na tym że rozstaliśmy się z mężem ( chociaż nie to było powodem). Po wywracałam swój świat do góry nogami,, poznałam mojego obecnego faceta i tak po 1,5 roku ciąża, która spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Teraz uczę się tego jakże odpowiedzialnego obowiązku i bardzo się cieszę że tu trafiłam, bo wsparcie na bank mi się przyda.
No to dobrze Dośka, dzieci są wspaniałe pomimo czasami zmartwień i złości i zmęczenia dają radość i jak się patrzy na nie jak rosną.. aż trochę za szybko. :)
 
Ja co pochwale moje dzieciatko na glos albo kto (moj dziadek dzis - ty przy tym dziecku nic nie musisz robic) no i wykrakal wrocilam do domu mała strasznie marudna i myslalam ze zwykle marudzenie a tu okazalo sie ze sie nasila placz i zaczelo sie prezenie wiec brzuszek bolal. Kapiel i bylo masowanie i roweryk po jakiejs godzinie od kiedy sie zorientowalam i wymasowalam byla kupa i przeszlo!
Racja teraz sie docenia cieply posilek lub herbatke. Ja czasem kąpie sie na raty tzn osobno sie kapie i osobno wlosy myje bo mala zaczyna plakac i na wlosy nie ma czasu hehe wiec stwierdzilam ze bede myc osobno:p jak te dzieci na chwile zasypiają to ten czas tak szybko leci bo niewiadomo spac, ogladnac seria czy pranie lub posprzatac lub czy poczytac. Taki los ale to nasze skarbenki kochane :) :)

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, mało się udzielam ale staram czytać na bieżąco, po prostu nie ma czasu na nic :(
U Nas mała rewolucja, byłam wczoraj u pediatry bo już dość mocno zaniepokoił mnie wysyp na buzi Adasia i na ciałku się pojawiły krostki, początkowo myślałam że to albo trądzik albo potówki ale nie było poprawy, wręcz się nasiliło to poszłam na konsultację do pediatry i co ????
lekarka stwierdziła że Adaś jest przebiałkowany kazała zmienić mleko na to z oznaczeniem HA,
do tego zmiana proszku i kosmetyków :(
do tej pory prałam z naszymi w Persilu + płyn dziecięcy do płukania a kosmetyków używałam Babydream,
tu pytanko płyn do prania Lovela jest dobry nie ?? bo dużo osób go poleca i taki zamierzam kupić,
no i polecono mi jeśli chodzi o kosmetyki serię baby Dermedic też ponoć rewelacja dla suchej skóry ...
no nic zobaczymy czy będzie poprawa ....
a najlepsze było jak zważyła p.doktor synusia a tu waga 4300g w dwa tygodnie przybrał 900g,
stwierdziła że jest przekarmiony, mały głodomorek heh

chyba skok mamy, drze sie non stop, na rekach zle, odlozyc zle, karmic chwila ok potem zle, pionowo zle, przytulona zle, przewijac zle boze zwariuje juz mnie glowa od jej wrzaskow boli,

ja dzisiaj miałam kryzys, już nie wiedziałam co z nim robić taki był niespokojny i wrzeszczał pół dnia :/

U mnie ciąża pierwsza, żeby było zabawniej 40 mi stuknęła, nie planowałam tak późnego rodzicielstwa, po prostu po wielu latach starań, nic z tego nie wychodziło. Odpuściłam, przestałam się tym zadręczać. W rezultacie skończyło się na tym że rozstaliśmy się z mężem ( chociaż nie to było powodem). Po wywracałam swój świat do góry nogami,, poznałam mojego obecnego faceta i tak po 1,5 roku ciąża, która spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Teraz uczę się tego jakże odpowiedzialnego obowiązku i bardzo się cieszę że tu trafiłam, bo wsparcie na bank mi się przyda.

Dośka ja też chwilę przed 40-tką (39) ale to moje trzecie dziecko, za to mam zajebistą różnicę wieku :)
córa ma 18lat a synuś 12lat :p
 
reklama
Jezu mój dalej płacze i nie śpi :( od 13 zero snu.. Skąd będę wiedzieć że boli go brzuszek? I jakie kropelki są od pierwszego dnia życia?

[emoji173]
 
Do góry