reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

polcia to trzymam kciuki zeby mala w koncu sie zdecydowala:-)
Nestety mały jest w inkubatorze i zostanie tam 5 dni :-( a w szpitalu napewno zostajemy 7 dni :-( i oby tylko 7 bo jak mały nie wyzdrowieje to ja jade do domu a on zostaje :-( dlatego proszę o kciuki zebysmy wyszli za tydzien do domku
 
reklama
Beata ja mysle ze moja płacze i na cycku wisi przez ta witaminę k+D bo wcześniej taka nie była. Jeszcze dzisiaj nam krew poleciła z kikuta. Dzwoniłam do położnej mowila ze to normalne, a prawie zawał dostalam;-o
 
Obejrzałam zdjęcia - ale mamy śliczne te sierpniowe cuda!! Na prawdę wszystkie te nasze maluszki takie slodziaki do tulenia!!

Niunia trzymam kciuki zeby wystarczyły te 7 dni i żebyście razem wrócili do domku.
Co do laktacji to ja na poczatku odciągałam 0.1 ml dosc długo. Ale mimo ze nic nie leciało odciągałam i odciągałam od 8-10 razy na dzien. Po jakims czasie miałam taką produkcje, ze mogłabym wyżywić kilkoro dzieci na oddziale. Teraz jak jest tylko na piersi to od nowa organizm sie przestawia zeby tyle az nie produkować i dopasowuje sie do potrzeb dziecka.
Na bóle piersi polecam liście kapusty - ulga natychmiastowa!!
A to ze maluszki wiszą na piersi to normalne - uspokaja je to :-) mi to nie przeszkadzało nigdy ale podejrzewam ze jak jest cos do zrobienia w domu to jednak moze byc to utrudnienie :-)
Na ulewanie nam radzili w szpitalu potrzymać dziecko w pozycji pionowej albo podstawić pod nogi łóżeczka książki zeby dziecko miało główkę wyżej.
 
Tak już mam syna ;-) więcej dzieci już nie planuje bo jednak praca dla mnie też jest ważna i chce się realizować zawodowo. Dla mnie wychowanie szkraba to duże wyzwanie i stres a jak jest chore...to już wogole.!

Ja na drugi dzień po cc dostałam na śniadanie chleb z masłem a na obiad pełny talerz barszczu czerwonego :-) ogólnie nie byłam głodna przez tą cc :-)

No tak masz rację, my znowu mamy teraz dwie córeczki i na początku chciałam chłopczyka, żeby była parka, no ale później jednak same plusy zobaczyłam, że jednak będzie ta dziewczynka, że moja starsza będzie miała siostrę, odwrotnie też lepiej tak jak pisałam dla chłopczyka synka starszego - brat. Nawet jak młodszy. Też nie planujemy już więcej dzieci. To jest duża odpowiedzialność i sama się stresuję jak mam gdzieś starszą puścić ( a niedługo to już w ogóle będzie bez mamy na różne wycieczki jeździła), albo żeby nic się nie stało czasami to takie silne uczucie strachu, że zwariować można ;)

polcia to trzymam kciuki zeby mala w koncu sie zdecydowala:-)
Nestety mały jest w inkubatorze i zostanie tam 5 dni :-( a w szpitalu napewno zostajemy 7 dni :-( i oby tylko 7 bo jak mały nie wyzdrowieje to ja jade do domu a on zostaje :-( dlatego proszę o kciuki zebysmy wyszli za tydzien do domku

Niunia, trzymam kciuki aby aby wszystko się ułożyło i wyszliście jak najszybciej do domu razem.
Na laktacje to chyba tylko odciąganie pokarmu w takim razie laktatorem tak jak pisze aniołkowa mama często nawet po trochę na początku. A jak nie ma nic to chociaż próbować.
 
Ale tu dzisiaj spokuj jak by mozna powiedziec przed burza to kogo kolej dzisiaj ??

Powiem wam ze myslalam ze jestem twardsza ale dzisiaj sie poplakalam bo bardzo brakuje mi mojej córeczki ktora czeka w domu i biedulka bedzie musiala jeszcze troche poczekać bo maly ma antybiotyk od wczoraj na 7 dni
 
Niunia szybko zleci I bedziecie w domku, chociaz w szpitalu wydaje sie jakby czas stal w miejscu. Ja bylam rowne 7 dni I tez bardzo tesknilam a synem teraz Nie wiem czy czasem nas za szybko nie wypisali bo boję się żeby zoltaczka małej ustapila.

Agata a od którego dnia kazali ci podawać wit k ? Bo mi od 15 doby życia.

Dziewczyny które nie planujecie już w ogóle dzieci jak planujecie się zabezpieczyć bo mi mój gin polecił spirale ok 1000zł koszt powiedział że rewelacja na 5 lat. Bo ja już sobie nie mogę pozwolić na wpadki ;)
 
Niunia spokojnie. Zleci :*

Co do zoltaczki to mój mały jest żółty , położna każą wystawiać do słońca a słońca nie ma. Generalnie je jak trzeba kupa jest czasem się budzi pogapic i tyle. No a poziom b. Był 8 w szpitalu.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamakulka moj tez był żółty i to bardzo, nawet oczka miał żółte. Ale teraz w miare się unormowalo.
Wystawiaj malucha do swiatla, slonka. Ważne żeby przy oknie był i niech często pije. Położna mi kazała tez wodę z glukoza mu podawac, zeby z niego ta zolc schodzila,ale teraz to juz nie jestem pewna tej glukozy, może lepiej sama wode, zeby małego nawodnic.

A jak jest z wit.k przy karmieniu mieszanym. Podawać czy nie.

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Babina dziękuję kochana po takich postach się czuje lepiej :) no mój był mało żółty a teraz buziak i klatka. Stopki i rączki nie. Położna mowila właśnie żeby wystawiać do słonka ale nie ma pogody wiec stoi w wózku przy oknie na świetle dnia po prostu. Dopiero we wtorek będzie położna to mi wszystko powie ale dziś w nocy na szczęście moja mama przyjeżdża. Cholera bez matki bym nie mogła.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry