reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
A ja dziś od rana bóle miesiączkowe. Byłam tylko na 7ma na mszy za mamę i od tamtej pory głównie śpię. Szkołę rodzenia dziś odpuszczamy.
Może jutro Was nadrobię.
 
Ja raczej przesądna nie jestem, nie pamiętam już też czy moja babcia jakieś czary-mary odstawiała :-) Jedno jest pewne, nikt mi niczego czerwonego nie musiał wiązać bo od dziecka jest to mój ulubiony kolor, nawet było tak, że jak chciałam ubrać ładną sukienkę to znaczyło, że czerwoną :-)

W Krakowie nam się pogoda załamała i leje, ciśnienie musiało też spaść bo mi się usnęło nawet :-)
 
Cześć dziewczyny, jak samopoczucie?
Ja dzisiaj wstać nie mogłam, jak już wstałam nie mogłam się do pracy ogarnąć- malowanie się z zamkniętymi oczami opanowałam do perfekcji już:-D No i oczywiście 3 razy wracałam do mieszkania po "coś". Ostatnim razem upewniałam się, że zamknęłam mieszkanie. Jakoś ciężko mi dzisiaj się działa i myśli:confused:
Ale zaraz się odwieszam, idę pod prysznic, a potem z koleżanką do innej koleżanki. Fajnie to brzmi:confused::-):-)
Trzymajcie się!!!


AAAAA i zamówiłam dziś wózek. Nie omieszkam się pochwalić jak przyjedzie do mnie:-D
 
gorgusia my też planujemy chrzciny na wrzesień-październik. Tylko najgorzej z tymi naukami dla rodziców i chrzestnych - podobno to składa się z 4 katechez, czyli chyba trzeba poświęcić na to 4 tygodnie, bo to raz w tyg się odbywa. Myśleliśmy, żeby to odbębnić przed porodem ale nie wiem czy się uda, nie wiem kiedy te nauki teraz się zaczynają... My to jakoś zaliczymy, najgorzej z chrzestnymi - przynajmniej jedno mieszka 50 km od nas, ma pracę wyjazdową i często go nie ma na weekendy, więc nie wiem jak to zaliczy :szok: a u niego w parafii chyba tych nauk nie ma.
A z terminem chrzcin to też nie wiem jak będzie, bo ten nowy proboszcz wprowadził jakieś swoje zasady i coś tam mówił zimą, że chrzty będą raz na 2 miesiące! Mam nadzieję, że mu się odmieni, bo jak nie to się wkurzę :angry:

Odnośnie ZUSu to brak słów, mnóstwo kasy im trzeba płacić, a jak przyjdzie, że oni mają płacić, to tygodniami sprawdzają, weryfikują, kontrolują i ogólnie się czepiają...
 
Ostatnia edycja:
Ok.. doczytałam :)
Witajcie ;**
Z moim zębem- lepiej. Byłam wczoraj u chirurga i założył mi tak jakieś lekarstwo przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomogło.. dalej boli, ale o wiele mniej. Mogę spać w nocy wreszcie!

Dzisiaj bylam z Doiminikiem na bilansie dwulatka, 90 cm wzrostu i 14 kg, także b. ładnie.
Mój synek to mały czarodziej- podrywa Wszystkie wysokie, szczupłe i UWAGA czarne dziewczyny.. czyli tak jak M lubi brunetki:-p
Macha, puszcza buziaczki, woła i popisuje się.


caltha- zależało mi na SN, ale jednak ze względu, że wcześniejszy poród skończył się CC, teraz jest za duże ryzyko ( 2 lata odstępu) aby rodzić naturalnie..


karaiwina- mówisz, że trzeba czekać, aż poród sam się zacznie.. a co w moim przypadku jeśli pierwszy poród miałam przez CC (zagrożenie zamartwicą) a teraz jest ryzyko pęknięcia macicy i czekanie na SN to jest b. duże ryzyko? Bo nie wiadomo jak może się to skończyć jak będę w domu..

Kaspian, Amelia- zapraszamy razem z Atana do Rydygiera !! :tak:

Ja również mam potwornie złe wspomnienia z Ujastkiem bo tam rodziłam syna i opieka po CC i w ogóle to jakaś jedna wielka patologia:confused: .. pisałam wszystko w wątku "POZNAJMY SIĘ" już bardzo dawno temu.
 
Ostatnia edycja:
Sylwia- odradzam październik- Kacu chrzczony w październiku,a po chrzcie oczywiście różaniec, litania i w kościele 2h z dzieckiem na rękach. Pewnie razem we wrześniu będziemy chrzcić :) A słyszałam,że te nauki mogą zostać wycofane, ale jeszcze nie wiadomo kiedy.... te nauki co kilka miesięcy ponoć są,a ja bym chciała je w ciąży jeszcze ewentualnie zaliczyć. Najlepiej by tak było....
Kiedy kawa? :)
 
Ale te nauki to chyba nie wszędzie się praktykuje :-) Ja pomimo mojego światopoglądu jestem chrzestną mojej siostrzenicy, jedyne co miałam zrobić to wydębić z parafii, do której jestem przypisana zaświadczenie, że byłam bierzmowana bodajże i dostarczyć do parafii, w której Zośka miała być chrzczona, dostałam ten papir w sumie od ręki, nie chwaliłam się oczywiście księdzu, że mi się światopogląd zmienił :-)

Wahające się dziewczyny z Krakowa, tak jak Martyna pisze, zapraszamy do Rydygiera, to wydaje się być naprawdę przyjazny szpital, z dobrą kadrą. Możemy ewentualnie spróbować się umówić na dni otwarte, oni systematycznie takie mają :-)

Już kiedyś podawałam tego linka, ale nawet nie pamiętam już kiedy i gdzie Pregnancy, Family, Recipes and Beauty Blog!: Dzień Otwarty w Szpitalu Rydygiera w Krakowie- relacja relacja z takich dni otwartych znaleziona na blogu jak w adresie :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ech...dzwoniłam do ZUSu srusu i powiedzieli,że do 11.06 rozpatrują mój wniosek o zasiłek chorobowy. Czyli do połowy czerwca nic dla Antka nie kupię...git...
Mam pół arbuza i 2kg truskawek na pocieszenie.

gorgusia pocieszę cię że ja z zusem użeram się od marca i ciągle coś im nie pasuje.do tego maja miesiąc na jakąkolwiek odpowiedź na piśmie,paranoja jakaś.
 
Do góry