reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
cześć, umnie dziś kiepska pogoda i fatalnie sie czuje..
Sierpniowa Ja nie wieszam w ogóle firanaek bo nawet nie b3dąc w ciazy robiło mi sie słabo. Kwestia trzymania pewnie rąk w górze
 
Czyli wszystko jest tak jak podejrzewałam. Wolałam się jednak dopytać, bo mnie mocno korciło :-) Ja zabobonowa absolutnie nie jestem, ale ważne jest dla mnie zdrowie maluszka i Wasze uwagi na temat zasłabnięcia, przeciągów itd. wydają się być jak najbardziej logiczne. Kiedyś z ciekawości wyszukałam na internecie popularne zabobony w ciąży i padłam ze śmiechu. Wiecie, że patrzenie na księżyc w pełni sprawi, że dziecko urodzi się łyse? :-):-):-) Moja teściowa by uwierzyła :-):-)

Izis rozumiem, że w takim razie nie martwimy się tym i spokojnie słuchamy serducha :-)

caltha a widzisz, tego z łańcuszkiem nie znałam :-)
 
Ostatnia edycja:
Ja ostatnio tez czytalam zabobony i przez niektore to rylam jak glupia
Ciążowe przesądy: najczęstsze ciążowe przesądy | mamazone.pl

A maz niewiedzial o co chodzi ;) jak zaczelam mu czytac to patrzyl na mnie ze u nich na ukrainie to jeszcze gorsze.Tesciowa zabronila mi makijaz robic bo dziecko brzydkie bedzie.I wlosy farbowac bo bedzie rude a ja sie smieje to czemu mamusia farbowala bo Sasha ma rudy zarost :)
 
Nie pić wody mineralnej bo wodogłowie, przy zmywaniu bie opryskać brzucha bo dziecko będzie alkoholikiem. .. Współczuję tym co w te zabobony wierzą :)
 
Z zasłonkami nie mam problemu :-) Nie wieszam bo jestem kurdupel i nie sięgam, a jeżeli bym wlazła na parapet to D dostałby zawału, że zlecę więc bez pyskowania sam wiesza :-) drabinki w domu niet. Na święta będę myła okna, ale, żeby nie przesadzać z wygibasami i rozciąganiem to on umyje górne ja dolne i będzie cacy:-)

Z przesądami u mnie w rodzinie nie przesadzają, ciotka jakaś przyszła i gadała o farbowaniu, żeby nie, ale nie dlatego, że maluch rudy czy łysy będzie tylko za jej czasów farby były mocno toksyczne i faktycznie mogły zaszkodzić dziecku :-) Ale raczej nie uszczęśliwiają mnie takimi złotymi myślami :-)
 
I ja sie witam poniedzialkowo, wybaczcie ale nie mam sily doczytac. Szczegoly dzisiejszej wizyty opisalam na wizytowym.
 
Z tym wyciaganiem się np. Przy wieszaniu firanek czy myciu okien to ja to widze tak, ze ten brzuch sie naciaga i napina i mi to np. nie podchodzi bo jak nawet bez tego mam napinanie co 2,3 dni a jak kichne to mnie skreca z bólu! Pozatym mozna wlasnie spaść czy zemdlec. Zona mojego brata ciotecznego dostala po myciu okien i wieszniu zaslon krwotoku a nic sie nie dzialo wczesniej niby a koleżanka mojej siostry poronila...pewnie mnie zaraz ofukniecie i ze nie potrzebnie to pisze i oczywiscie moze to byc zbieg okolicznosci itd...ale to prawda i ja np. Wole nie ryzykować. Od tego mam chlopa w domu;) Jedna z dziewczyn tu pisala np. Ze nawet przy myciu wanny miala wypadek i uderzyla brzuchem. Wiadomo ze nie mozna tylko leżeć i nic nie robic zeby sie nic nie stalo ale mozna tez sobie w ciąży cięższe roboty odpusic zeby potem nie pluc sobie w brodę. A w zabobony tez nie wierze! Niektórych co opisujecie nawet nie slyszalam:szok::-D
 
reklama
Troszkę przeleciałam przez forum i co nieco nadrobiłamJ
Temat ślubu, choć jest tematem rzeką, należy do moich ulubionych! Dziewczyny przepięknie wyglądałyście- uwielbiam oglądać ślubne fotografie, do swoich często wracamJ
Mam te przyjemność, że przez ostatnie lata co roku śmigam na wesela… Ale rok 2012 był już pod tym względem mega wypasiony… Nie tylko dlatego, że sama wyszłam za mąż, ale zaliczyłam jeszcze 5 takowych uroczystościJ
W tym roku tylko dwa i niestety w czerwca, także bez szaleństw!!!

Ewcol super, że potrafiłaś ułożyć sobie życie na nowo!!!
Sierpniowa jakby nie było i tak dzidziuś będzie cudownym prezentem na rocznicę! U nas termin porodu przypada dokładnie w dzień 2 rocznicy ślubu!:)
Atana gratuluję! Również podejścia i zdecydowaniaJ
Fiufiu ambitnie z tą edukacją syna!
Ojaka u mnie sezon truskawkowy od początku ciąży! Najpierw koktajle, teraz pierożki pochłaniam tonami…
A co do zabobonów…echm…tyle wersji na wszystko, że kto by to spamiętał. Osobiście sobie daruję. Chociaż przyznam, że ostatnio na pogrzeb znajomej nie poszłam, bo wszyscy ostrzegali mnie przed konsekwencjami… słyszałyście coś może? Nie bardzo wierzę, ale zrezygnowałam ze względu na stres!
 
Do góry