reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Witaj Kaspian!
Ojaka super torcik!
Fiufiu tapeta extra no i brawo za samodzielna robote!:-)
A zapiekanki robie różne, zalezy co jest w lodowce:-) Te zrobilam z lososiem wedzonym na cieplo, makaronem, groszkiem, porem, koperkiem, sosem serowo smietanowym, z czosnkiem, odrobina cytryny i tam jakies przyprawy...
Izis no ja to mysle raczej ze z takim mezem byśmy sie pozabijali, moj maz tez sie wkurza czasem jak wymyslam ale nauczyl sie ze nie wolno mi tego kategorycznie zabraniac, czyli na chama zaprzeczac i besztac bo jest wtedy gorzej, kłoce sie i rycze ze mnie nie rozumie hehe...Ogolnie czuje sie przy nim bezpieczniej i wystarczy jak sie wyzale i sobie pogadam a on wyslucha i ew. Cos doradzi a ja sama sie uspokajam. Ja mam wogóle taki charakter ze niby wrazliwiec ale lubie rzadzic, nienawidze jak mi ktos rozkazuje..No taki wodnik niezalezny!:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Atana, to faktycznie, druga strona Krakowa, ale u mnie też zadupie!
Dziewczyny, a gdzie takie piękne suwaczki można znaleźć?
 
Witam sie! Co do chorob rzekomo ginacych- moja mala miala w ciagu roku szkarlatyne i swinke. Cale szczescie udalo mi sie uniknac, a zwlaszcza swinki sie balam, bo juz w ciazy bylam.
 
Cześć :-)
Tak czytam Was i wnioskuje, że jeszcze tylko u mnie ładna pogoda w sensie- słonecznie i bardzo ciepło. Niestety mnie dzisiaj do południa bolała bardzo głowa i była nie do życia. Już mi przechodzi, ale myślę, że to właśnie przez pogodę i coś z ciśnieniem mam. Poza tym rano, po 8 miałam badania i musiałam być na czczo. Potem ponad 30minut jeździłam po okolicznych uliczkach wokół pracy i nie mogłam znaleźć miejsca do zaparkowania. W końcu pojechałam na jakiś płatny pod hotelem. Wkurzyłam się z rana okropnie...

Mam do Was dwa pytania. Pytanie pierwsze, czy któraś z Was ma podobnie i wie o co chodzi- Wieczorami, kiedy kładę się do łóżka, oddycham spokojnie, ale czuje i słyszę jak szybko tłucze mi serducho. Mam tak od dwóch dni i zastanawiam czy to ok.

Pytanie drugie, może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego w ciąży nie wolno np. myć okien i wieszać firanek? Rozmawiałam z koleżankami, że w następną sobotę mam takie plany i usłyszałam, że one słyszały, że nie wolno. Niestety żadna nie potrafiła mi wyjaśnić dlaczego. Tak z ciekawości pytam;-)

Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące, ja mam jutro "dowcipne oględziny" :-)
 
Sierpniowa z tym myciem okien i wieszaniem firan to są zabobony, że niby jak kobieta trzyma ręce w górze to dziecko oplącze się pępowiną... bzdura po prostu dla pospólstwa. I strach pomyśleć, że takie rzeczy funkcjonują w 99% katolickim państwie. Mój brat poprosił mnie na chrzestną dla swojego syna (już wszyscy widzieli, że jestem w ciąży) to jego teściowa go skrzyczała, że tak nie można, bo to nieszczęście dla jednego z dzieci będzie, a mój brat dla świętego spokoju księdza zapytał to ten zaczął się tak śmiać, że prawie z krzesła spadł i powiedział, że pierwszy raz takie coś słyszy...
Także spokojnie jeśli masz siły i ochotę jak najbardziej możesz umyć okna. Ja racji tego, że ciąża zagrożona muszę sobie tę wątpliwą przyjemność darować z uwagi na wysiłek fizyczny;)
 
Ostatnia edycja:
Mam do Was dwa pytania. Pytanie pierwsze, czy któraś z Was ma podobnie i wie o co chodzi- Wieczorami, kiedy kładę się do łóżka, oddycham spokojnie, ale czuje i słyszę jak szybko tłucze mi serducho. Mam tak od dwóch dni i zastanawiam czy to ok.

Pytanie drugie, może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego w ciąży nie wolno np. myć okien i wieszać firanek? Rozmawiałam z koleżankami, że w następną sobotę mam takie plany i usłyszałam, że one słyszały, że nie wolno. Niestety żadna nie potrafiła mi wyjaśnić dlaczego. Tak z ciekawości pytam;-)

Ja mam tak z sercem. Tak wali, że aż ciało mi się trzęsie. Ja mam tak od dawna w sumie. I czasami tak mocno i b.szybko wali, dosłownie ze dwie sekundy. Wydaje mi się, że to kwestia hormonów, objętości krwi w organiźmie - no ogólnie CIĄŻA :p

O tych oknach i firankach też słyszałam, ale tochyba kwestia tego żeby się nie wyciągać za bardzo żeby się coś nie naderwało, nie spaść z krzesełka, nie stać w przeciągu ;)
 
reklama
Nie no to moze nie tyle ze zabobon tylko jak sie trzyma dlugo rece w gorze mozna omdlec ale trzeba to robic naprawde bardzo dlugo.Tu chodzi o przeplyw krwi.Tak mi to tlumaczyl lekarz jak w czasie wieszania firnany na zabki zemdlalam :)
Spokojnie mozesz sobie te okna myc i firanki wieszac ja to robilam dwa tygodnie temu(zemdlalam niebedac w ciazy w zeszlym roku)
Tylko sie niewysilaj zaduzo i uwazaj na przeciagi...
Ja po dzisiejszej wizycie mega zla :/
 
Do góry