reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Witam

Ewaelinka - u nas jest KTG ale pod koniec ciąży się je robi , nic wcześniej nie kojarzę ? też trwa ok 30 min i sprawdza się wtedy bicie serca dziecka i częstotliwość skurczy , może to to samo .

Ja też mam uczulenie na kremy do depilacji , a szkoda znacznie by to ułatwiło zadanie .

Ojaka - też miałam taką sytuacje , z tym że ja tylko po l4 poszłam , bez problemu załatwiłam , powodzenia u dentysty .
 
reklama
Cześć dziewczyny ;-)
Ja chyba dzisiaj będę marudna, już mnie wszystko w koło denerwuje. Ale zacznę od początku, czyli od wczorajszego dnia. Po pracy miałam super plan pojechać na ciuchy, kupić sobie jakiś płaszczyk, poszukać malutkiej pozytywki i ogólnie pochodzić po sklepach- istny relaks. Już od razu po wyjściu z pracy humor mi się zepsuł. Idę do samochodu, a tu wielkie pac- jakiś sraptak mnie osrał, cały lewy rękaw i na lewej piersi- na czarnym płaszczyku wygląda to rewelacyjnie :oo2: No i jak tu z takim zaschniętym gównem po sklepach chodzić. Poszłam tylko do ciucha w poszukiwaniu płaszczyka, a kupiłam kilka ubranek dla maluszka. Później wrzucę zdjęcia :tak:
Wróciłam do domu, przebrałam się i pojechałam na galerię szukać płaszczyków/kurtek, bo nie mam nic ładnego. Rety, jak mierze M to ogólnie ok, ale nie dopinam guzików. Jak mierzę L to dopinam się, ale reszta odstaje :hmm: Tak więc zła wróciłam do domu. A dzisiaj wstałam z humorem wisielczym. Pada deszcz, jest ponuro, bolą mnie nogi. No przepraszam, ale muszę się komuś wyżalić.

Golenie- jakoś jeszcze daję radę, ale męczę się. Brzuch mnie trochę pobolewa, gdy się zginam.
Pasy bezpieczeństwa- mi przeszkadzają i czasem jeżdżę bez, ale zaświadczenia nie mam.
 
Ostatnia edycja:
Witam sie i ja :)
ojaka - ja tez tak miałam w lux medzie. Z usg - ale lekarz jakieś zastępcze terminy sam zaprpoonowal. I idę dziś na usg - a nie 1 kwietnia.
W związku z tym jestem dziś o podekscytowana ale i mam stresa...
mysle ze ta babka da Ci normalnie L4, i powinna zbadać
pogoda u mnie pochmurna, grunt zeby nie padało:)
sierpniowa - to miałas dzien. ;* dziś bedzie lepiej :) tule :)
 
Ostatnia edycja:
Sierpniowa pomysl tak:
Ptak nasral na szczescie.kupilas ciuszki.
Plaszczyka niekupilas bo napewno znajdziesz ladniejszy przy kolejnym podejsciu. Na pogode nic nieporadze bo i nas jakas kijowa jest. Niewyprowadzalam sie z polski do ""slonecznej itali""zeby cholera chmury ohladac...
 
No Anna zaskoczyłaś mnie pozytywnie ;-) Dziękuje :*
Teraz jeszcze tylko muszę coś wymyślić i urwać się z pracy bo nie zdzierżę całe dnia przy biurku:dry:
 
No ja juz sobie poszukalam i ctg u nas sie robi od ok 24 tyg. ,ale to tez widze ze zalezne od lekarza bo dziewczyny pisza ze jedna miala od 22 ,a druga 26 -podejrzewam ze teraz jeszcze nie bede miala .
Sierpniowa z ptakiem to na szczescie :-)
 
Anna i Ewaelinka - forumowe ranne ptaszki, jak Sie wchodzi na forum i Wy napisalyscie to wiadomo, ze wszystko jest ok :)

Anna - widać, ze dobry nastroj wrócił :)

Ja jeszcze jednym okiem śpię, obok spi synek, ktory o 5 trafił do naszego łóżka.

Co do KTG to ja mailam robione od skonczonego 36tc, ale ja rodzilam w prywatnym szpitalu i tam maja takie zasady.
Generalnie z Polsce KTG obowiauje po 40 tc, wczesniej nie muszą tego robic jesli nic sie nie dzieje. Najpełniej zależy od szpitala.
Za to co wizyte muszą badać czynność serca, ale do tego nie trzeba KTG.
 
Madison mi zostalo przyzwyczajenie z wstawania do pracy a zreszta ja wczesnie padam na ryjek hehehe

Jeszcze co do ktg u mnie ctg to tutaj u kazdego ginekologa maja i jakos jest to standard ze wykonuja ...ale zauwazylam ze wy i tak duzo piszecie o roznych badaniach jakie robicie ,a ja wchodze u siebie do lekarki i najpierw jest wizyta w pokoju laboratoryjnym gdzie pobieraja mi krew i badaja mocz ,cisnienie oraz wage pozniej chwilke czekam w poczekalni i w pokoju u lekarki maja wyniki badan i poki co slysze ze wszystko jest ok jedyne co to na samym poczatku musialam wyrazic zgode na takie badania jak hiv i toksmoplazmoza .Takze nawet nie wiem co dokladnie mi robia tylko wklejaja w ksiazeczke ciazy wynki tak to wyglada
 

Załączniki

  • 1395907266567.jpg
    1395907266567.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 44
reklama
Witajcie...w ten paskudny,deszczowy dzień :(
Masakra jakaś.... Kacper ma bunt. Oszaleć można. Non stop się to moje dziecko wydziera, krzyczy, płacze....RATUNKU! Spał w naszym łóżku,w środku, w poprzek...ma 90cm wzrostu, a łóżko 160cm...więc średnio było wygodnie. dziś dzięki Bogu cały dzień w pracy.... odpocznę od tego troszkę. Choć momentami czuję się jak najgorsza mama na tej ziemi :-(

Golenie- daję radę. W pierwszej ciąży dawałam radę do końca.

Pasy- jeżdżę w pasach i uważam,że to lepsze niż bez nich.

KTG- w pierwszej ciąży miałam od 37 tc co tydzień.
 
Do góry