reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

ech te kremy na rozstepy, dobre sa dopoki mamuska na plaze nie ruszy bo slonce opala wszystko tylko nie rozstepy, krem dobra sprawa na pewno beda mniejsze, niz bez kremu, ja dzis po prysznicu bede miala smarowanie kremem nawilzajacym wszelkiej skory, bo ja w zimie mam kryzys, kiedys bylam nawet u dermatologa i mi powiedziala niestety polepszy sie po zimie, miala racje co roku ten sam problem skora sucha czerwona, boli swedzi, najbardziej na piszczelach nie wiem czemu
 
reklama
barbarka ja miałam takie postanowienie noworoczne, bo mialam zamiar na jesień przebiegnąć jakiś maraton. Do tej pory nie piję również kawy i nie prowokuję spotkań z palącymi. Staram się omijać wszelkie używki, które przypominały by mi o paleniu dlatego kawa na bok. Ale za to płakać się chce jak się zdenerwuję, bo wcześniej poszłam sobie na fajke i tyle. Jak wiem, że szkodzę dziecko to nie chcę tego robić.

Na rozstępy również znalazłam ziaję, myślę, że niedługo sobie ją kupię bo też mam brzuszek całkiem duży w 10 tyg;) O rozstępach jest duzo teorii, ja myślę, że to również jest genetycznie, moja mama ma ich sporo.
 
Dziewczyny takie pytanie na szybko : Czy odbierałyście badania z laboratorium tylko osobiście? U mnie rzekomo można odczytać na ich stronie internetowej, Ale po zalogowaniu pojawia się informacja, że "te badania trzeba odebrać osobiście". Czy to jest taki wymóg, czy może z wynikami moimi jest coś nie tak?
 
Ja też mam w internecie, ale tam wyniki są "na sucho" bez podpisu laboranta. A jak odbieram to drukują mi z podpisem, bo bez niego to tak jakby tabelka zrobiona w exelu ;) może o to chodzi - żeby lekarz uznał wyniki za ważne potrzebne jest potwierdzenie.
 
hejka ja jak zwykle z doskoku , ja smaruję się oliwką w żelu ,a od 4 miesiąca mam krem perfecta mama z rossmana , ja jak utyłam 2 lata temu ponad 10 kg to miałam rozstępy na pupie :zawstydzona/y:, to znaczy mam je ,ale zbledły i prawie nie widać więc podejrzewam ,że mam skłonność do rozstępów, potem schudłam jakieś 8 kg w sumie nie tak dawno bo od sierpnia do zajścia w ciążę zgubiłam 7kg ,a w czasie wymiotów 1kg ,ale nadrobiłam i ważę tyle co przed ciążą obecnie , myślicie ,że powinnam już tyć to znaczy waga rosnąć?Moja teściowa się doczepiła ,że za chuda jestem jak na ciążę i mam jeść za dwoje ,ale ja jem tyle ile potrzebuję ,a nie tyle ile ona czy ktoś tam by chciał abym jadła zjem 4-5 razy na dzień i mam dość.
 
kobietka- bron Cię Boże jesc za dwoje.... jedz tyle, ile potrzebujesz..... sama najlepiej wiesz i dzieciątko tez, a teściowa glupoty gada.... u mnie tez tak bylo.... ucięłam krotko tekstem "ja nikomu w żołądek nie zaglądam" .... a waga to bardzo indywidualna sprawa... wcale nie musisz juz byc... u mnie waga tez nie drgnęła mimo że brzuch zaczyna wywalać.... a z Wiki w ciązy przytyłam - uwaga - 3 kg!!!! tyle, ile wazylo moje dziecko....
glowa do gory i tesciową się nie martw;-)
 
kobietka- bron Cię Boże jesc za dwoje.... jedz tyle, ile potrzebujesz..... sama najlepiej wiesz i dzieciątko tez, a teściowa glupoty gada.... u mnie tez tak bylo.... ucięłam krotko tekstem "ja nikomu w żołądek nie zaglądam" .... a waga to bardzo indywidualna sprawa... wcale nie musisz juz byc... u mnie waga tez nie drgnęła mimo że brzuch zaczyna wywalać.... a z Wiki w ciązy przytyłam - uwaga - 3 kg!!!! tyle, ile wazylo moje dziecko....
glowa do gory i tesciową się nie martw;-)

no to mnie uspokoiłaś , to znaczy ,że nie koniecznie trzeba dużo utyć , moja mama utyła ze mną 10kg ,a ja ważyłam trochę ponad 3kg , a moja teściowa mówi ,że utyła 22kg i była strasznie gruba bo jadła za dwoje i ,że tak trzeba :eek: , moja kuzynka ma troje dzieci i po każdym porodzie wchodziła w spodnie z przed ciąży i nikt by nie powiedział ,że ona dopiero urodziła dziecko , no to dobrze ja jej mówiłam ,że nawet w programach dla ciężarnych lekarze mówią ,że należy jeść zdrowo i często ,a po trochu i ja tak robię ,a nie jeść za dwoje bo się w drzwi nie zmieszczę i tak też teściowej powiedziałam to mi odparowała ,że co oni tam wiedzą ona wie lepiej :dry:ciężko będę z nią miała chyba.
 
kobietka ja pamiętam słowa jakiegoś lekarza który powiedział "Tak w ciąży trzeba jeść za dwoje, ale trzeba pamiętać że to drugie potrzebuje dodatkowo ok 200kcl dziennie" :-) . Ja w pierwszej ciąży przytyłam 7 kg i dokładnie tyle mi spadło do 5 dni po porodzie a potem waga już ani drgnęła. Jedz zdrowo a jak przyjdzie lato będziemy miały do tego super okazje. Trzeba iść w jakość a nie ilość :-)
 
reklama
To ja tradyjnie hurtem:


Natkusia, Kahaka, Barbarka1611- dzięki za życzenia dla Synka, kochane jestescie!


Kahaka - jestem w szpitalu i zostaje do jutra. Stawiają mnie na nogi, po 6 tyg wymiotowania. W niedziele było już tragicznie. Dostaje kroplowki rożne, czuje sie teraz bardzo dobrze. Dwa razy podgladalismy dzieciaki. Lekarze sie śmieją, ze nic tak nie uskrzydla mamy, jak zobaczenia, ze z dzieckiem ok :-)


Kami-30 - faktycznie, nie zauważyłam. No to chyba mi taniej ;-) choć Ty masz już osiągnięcia w macierzynstwie, a ja dopiero co sie zabrałam za temat, no ale czasem i tak sie układa


Co do palenia, to ja po 2 kreskach na teście rzuciłam w sekundę, a palilam dużo i latami. Psychicznie mnie zablokowalo. I tak już ponad dwa lata. Sukces. To samo z colą, a dużo pilam - teraz przerodziło sie to dla mnie w wyzwanie ;-)


W pierwszej ciazy na rozstepy polecono mi Mustele. Mimo wielkiego brzucha nie mam nic. Ale podobno to kwestia genow najbardziej. Slyszalam, ze olejek migdalowy jest b. dobry, i eko, i tańszy. Chce spróbować, go tamto drogie, a wydajne mało.


Marlenkus - u mnie cześć internetowo, cześć osobiscie, cześć osobiscie i za podpisaniem odbioru. Także bez niepotrzebnego stresu :-)


Kobietka22 - ja wymiotuje od tygodni, waga powoli, ale wciąż spada. Nikt sie nie czepia. Wiele kobiet w pierwszym trym. nie tyje lub chudnie. Podobno teraz ciaza wymaga ok 300 kcal extra, to nie jest 'za dwoje'. Ehhh te teściowe ;-) Norma ksiazkowa to +11do14kg. Ale normy swoje, życie swoje.


Martuska - w całej ciazy 3kg?!?Ja pojechałam pod 18, przegielam, ale wtedy do 5m zajadalam mdłości, pomagało, tylko ze w połowie drogi miałam +10kg
 
Do góry