reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
Asiolku napewno bedzie dobrze trzymam kciuki ...
Mimo ze Tomcio skończył wczoraj tydzień to jeszcze wszystko jest takie nierealne.
Byliśmy wieczorem na pogotowiu z tym pempuszkiem. Pediatra okropna. No ale stwierdziła że wszystko ok i ze tak troche będzie bo ma strasznie gruba ta pempowine. Mi sie jakos w to wiezyc niechce jutro bede dzwonila do naszego pediatry. Jedyne dobre to to ze maly przybiera po mniej wiecej 50 g dziennie i wazy juz 3800 przy wyjściu ze szpitala bylo 3460

Swoja droga my lezymy i cycujemy.
 
Asiolek ale Ci fajnie z tym wypisem. My pewnie najwczesniej jutro :(
Reakcja Mai super.

Kurde bardzo zaluje ze nie zdecydoealam sie rodzic w prywatnej klinice.
5 lat temu w tym szpitalu rodzilam Martynke i wszystko sie od tamtego czasu zmienilo na gorsze niestety :( serio nie sadzilam ze teraz jest tu tak beznadziejnie :( zadnej pomocy o wszystko sie trzeba prosic i z laska przychodza a miny maja srajacego kota :(
W sumie pewnie nie ma sie czym przejmoeac bo to tylko pare dni.

A powiedzcie mi ile kup na dobe ( zaczynaja sie tematy kupkowe) robi taki noworodek? Bo zdaje mi sie ze Kornelia idzie na jakis rekord. Cisnie kupska miedzy kazdym karmieniem
 
Gawit moja mala też po każdym kp robi kupę i to jest prawidłowo. :D

Asiołek cieszę się że Maja tak wspaniałe zareagowała. Mamy mądre, inteligentne i bardzo uczuciowe dzieci.:):)
Pęcherz też się unormuje najważniejsze że już do domku.
 
Asiołek bardzo wspolczuje tego pecherza...wracaj szybko do zdrowka. Maje masz cudowna :)

Mnie po znieczuleniu dopadl koszmarny bol glowy jak tylko wstane albo siade....eh mam nadzieje ze minie

Gawit bedzie dobrze zanim sie pozna nowe dziecko i zanim dziecko pozna Ciebie musi mainac troszke czasu :). Glowa do gory
 
Moje dziewczyny dzis kończą 6 tygodni :)
Wieczorem zwaze maluchy, ale ponad 3kg to maja na pewno.
Jutro mam termin porodu :)
Czyli w 9 miesięcy wyrobilam sie i z ciaza i z pologiem ;)

Kooooniec pologu :) :) :)
W nocy swietowalismy z M. Niiiice ;)

Jedziemy dzis miedzy ludzi, na jakis bardziej światowy spacer niz po naszej okolicy. Mamy juz dostawke dla synka do wozka dziewczyn, poki co cieszy go to bardzo, ale ciekawe ile wytrzyma w takiej pozycji jakby co :)

GAWIT - potwierdzam, ze kupki po kazdym karmieniu to norma, zwłaszcza przy piersi.
Jak ja mam teraz 1-2 porcje mm to od razu mniej kupek.
 
Gawit mnie tak sutki bola, ze masakra, a karmie dopiero 1 dzien. Z mala nie mialam takich atrakcji i w ogole sie tego nie spodziewalam. Mam nadzieje, ze to minie, bo nawet przez kapturki mnie boli. Ałaaa. Mnie dzis polozna zaproponowala, ze mala wezmie na noc, zebym jeszcze po cesarce odpoczela. Złota kobieta. Ale na wredne juz tez trafilam niestety.
 
Podczytuję, ale na odpisywanie brak czasu.

Asiołek.... Rozumiem, że nie możesz sie wysikać po porodzie?
Na szkole rodzenia położna wspominała, że to wcale nie są takie zadkie przypadki, a związane jest to z jak to określiła szaleństwem organów w części brzusznej. W trakcie ciazy organy te stopniowo rozsuwają sie na boki oddając przestrzeń płodowi. W ostatnim okresie ciąży np. pęcherz nie ma juz miejsca praktycznie i dlatego sikamy co chwila. Po porodzie organy te dopiero stopniowo wrócą na swoje stare miejsca. A pęcherz właśnie sie rozleniwia, bo skoro teraz ma tyle miejsca to nie odczuwamy potrzeby wysikiwania. Mógłby tam zbierać mocz przez kilka dni. A to niebezpieczne. Dlatego tak dużą wagę przykładają do sikania po i ze najłatwiej pod prysznicem.
Asiołek ... trzymam kciuki za jak najszybszy sukces w tym temacie. I gratuluję oczywiście faktu, że jestes juz po. Uściski dla Ciebie i maleństwa !

Pozostałym nowogpakowanym Mamuskom rownież gratuluję i dzieciaczki witam na naszym pięknym świecie !
 
Z tym sikaniem to racja. Po zdjeciu cewnika nie czulam zadnego parcia na pecherz a jak juz poszlam to sikalam i sikalam. Probuj po malu, najlepiej pod prysznicem. Ja juz chce do domu!!!!!!!!!
 
reklama
Widze ze sutki gora!bolace i cierpiace wszystkie karmiace -ja jutro jade do lekarza ze swoimi dojarkami moze uda sie jeszcze przystawic cyca ,chodz mam wyczuwalne jeszcze jedno zgrubienie pomimo naswietlania czerwona lampa :-/
Malej pepuszek odpadl w czwartek i jest juz sliczny ,reszta ropki wyplukala sie przy wczorajszej kapieli i tak jak zalecaja w de po porodzie wogole go nie ruszalam nie smarowalam i nie przemywalam -tutaj takie praktyki
Dzisiejsza noc byla super -butelka o 1 ,pozniej wielka kupa i spanie do 7:40 :-). Poki co jestem wyspana mama ,ale zapeszac nie chce .....
Jedyne co mnie martwi to moja kosc lonowa -po spacerku strasznie mnie boli -wypadaloby to skontrolowac :-/

Za wszystkie rodzace sierpnioweczki&&&&&&&&& aby akcje byly szybkie i bezbolesne :-*
Swiezo upieczonym mamuska GRATULACJE!!!!!

Milego dnia dziewczynki :-*

Dolanczam zdjecie pepuszka zaraz po odpadnieciu
 

Załączniki

  • 1407653932478.jpg
    1407653932478.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 67
Do góry