reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
LILITH też się czasem czuję niezauważona ;-) co do wit. D to nie pomogę bo nie wiem :no: a co do wątku dzieciowego to na razie nie urodziłam ale może rzeczywiście łatwiej byłoby się odnaleźć :tak:
 
Lilith już odpowiadam. Witaminę d3 podawałam po kąpieli przed karmieniem, z łyżeczki. Z tego co ja wiem, brzuszek bardziej od wit K boli, a ńie d3.

wit. K mozna odpuścić, d3 nie za bardzo. Moze spróbuj innej firmy. Moze dawka nie taka.
 
Ostatnia edycja:
jeja...siedziałam wczoraj na forum przez komórke i usnełam z nią w ręku heh...chyba faktycznie musiałam być mega zmęczona...o dziwo czuje sie nawet w miare wyspana pomimo moich ciagłych wycieczek do toalety, choć wstawanie w nocy mam wrażenie coraz bardziej graniczy z cudem :)

magda37 !! jaki ekspress z Ciebie - Moje gratulacje!! i do tego ta wygrana :D tylko pomarzyć o takim porodzie :)

Lilith ja niby jeszcze nie urodziłam ale myślę że to całkiem fajny pomysł z tym nowym wątkiem...swoją droga mam pytanie do dziewczyn, które mają już swoje maleństwa po drugiej stronie... szczepiłyście swoje maluchy? Jeśli tak to jaką szczepionkę w szpitalu podali maluchom?

U mnie na razie dziś cisza poza tym że ciągle "piecze" mnie kręgosłup...ostatnio ginekolog mi powiedziała że to przez to że rozciągam się do porodu..no i jakoś mam wrażenie że częściej biegam do toalety na 2 :]...czyżby oczyszczanie?

karaiwina ja ok 36 tygodnia prawie w deprechę wpadłam jak się okazało że mój Oliwierek dupeczką się wykręcił i nie był ładnie ułożony i groziła mi cesarka... i powiem Ci że starałam się wtedy z tym jakoś pogodzić, a tu mi mały psikusa zrobił i się obrócił ładnie :) ale i tak teraz biorę pod uwagę że wszystko się może zdarzyć- choć wierze że wszystko pójdzie sprawnie i pomyślnie tak jak bym chciała :)
Trzeba wierzyć że, będzie tak jak chcemy ale zostawić sobie mały aneks na to co się może zdarzyć w razie "w"

co do niezauważania tez mam czasem takie odczucia, że nikt mnie nie zauważa...ale myślę że zwyczajnie nie ogarniamy czasami ilości wiadomości :)
 
Lilith wit D3 jest rozpuszczalna w tłuszczach dlatego podajesz ją przed karmieniem a potem zaraz karmisz, czy podajesz pokarm > nie wiem jaką masz czy w kroplach czy w kapsułkach ale możesz ją podawać z łyżeczki z odrobiną Twojego lub sztucznego mleka a potem reszta pokarmu. Ja mam w kapsukach więc najpierw wyciskam do dzioba Bryśka a potem go karmię.
 
Hej wybaczcie mi bycie "nie w temacie". My zyjemy,mamy sie świetnie :-) Ince zaczynaja sie robić fałdeczki,co jest znakiem,że wszystko ok. Ale mam pytanie...u nas minął tydzień,a kikut pępowinowy nie chce odepasc.ją sie boję jakoś mocno przy nim gmerac. I boję sie czy to nie za długo...poradzcie jak sobie z tyl poradzić. Psikam go po kąpieli octaniseptem ale jakby w środku on nadal jest żółty...i nie wiem co zrobić.
 
Kami to,odrazu Ci poradzę, żebyś dawała na łyżeczce. Ja dawałam synkowi tez prosto do buzi z kapsulki i raz mi sie wyslizgnela i wpadła do buzki. Nie mogłam jej wyciągnąć bo była śliska, a mały prawie ja połknął. Normalnie zawału dostałam wtedy.
 
Hej hej :-)

nowe mamuśki - GRATULUJE :-) pięknie się u nas robi :tak:
ale jeszcze sporo ciężarówek :tak: trzymam &&&&&&&&&&&&&

U nas ok.. od dzisiaj jestem z chłopakami sama i jakoś dajemy radę, byliśmy nawet na dworze :-) chłopcy właśnie śpią a ja mam chwilę dla siebie.
W nocy Wojtuś budzi się na karmienie 2-3 razy. Chyba już się przyzwyczaiłam do tych nocek bo nie czuje zmęczenia/niewyspania.

Nie wiem czy wchodzicie na lipcówki ale spodobał mi się wątek "Porady na CITO" - szybki i konkretny. Ktoś ma problem, pytania to zadaje je a reszta odpowiada bez zbędnych komentarzy. Może taki wątek chcecie? Myślę, że on się przyda :tak:

LILITH ja wit DiK podaje po kąpieli przed karmieniem. Nie słyszałam aby po tych wit bolał brzuszek..

PIECE Wojtuś w szpitalu był szczepiony na [FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Helvetica CE][SIZE=-1]WZW typu B i gruźlice. Następne szczepienie mamy za 4 tygodnie.

CARINE tyle już jest mamusiek, że masz spore zadanie aby ogarnąć listę ;-)

MADISON wierzę Ci z tym odciąganiem.. ale skoro masz mleka to szkoda byłoby zaprzestać.. a małe nie chcą ssać z piersi? Widzę, że panny dają popalić ojj będą charakterne :-p

MAGDA jesteś ekspres!

CWIKLA jaka waga dziecka to dowiesz się po porodzie.. wiadomo jak jest z tym USG :confused:

KAMI to ładnie mały przybiera.. oby tak dalej :tak:

FIUFIU raczej nie ma opcji, że kikut jest za długo.. jak z nim się nic nie dzieje to ok :tak: my mięliśmy 12 dni i jak byłam z małym u pediatry i już tak ledwo się trzymał to lekarka wzięła sterylne nożyczki i go ucieła ;-)

U nas przeszła masakryczna burza z nawałnicą :szok: ale już po.. [/SIZE][/FONT]

Miłego!
 
dziewczyny a kto wam zlecil podawanie witaminy d3? bo mi nic nikt nie mowil.jeszcze polozna u mnie nie byla, nie moge sie do niej dodzwonic jak na razue.. wit K maly dostal w szpitalu

a co do szczepienia to moj byl szczepiony w szpitalu.
 
reklama
CARINE my mięliśmy na wypisie ze szpitala i mówiła pediatra szpitalna, położna w domu również. Najpierw podaje się witd D3 a od 8 doby życia przy kp wit DiK :tak: dziwne, że o takich rzeczach Cię nie poinformowali.
 
Do góry