reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

No to moje jelitka też ruszyły. Myślałam że na wadze 6 z przodu to dopiero po porodzie ujrze,a tu proszę- piękne 69kg :-D Od jakichś 2 tygodni tracę na wadze po troszku. Git!
Monya- nie zakładaj najgorszego scenariusza ;-) Ja do 06.08 mam zamiar być już z Antkiem na rękach. Wydaje mi się to być całkiem realne,ale zobaczymy....

A jutro z M mamy trzecią rocznicę ślubu :-D Coś dobrego trzeba ugotowac ;-)
 
reklama
Dzień dobry :))))
Budzę się przy kawie... palec u nogi nie spuchł ale całą noc bolał tak, że nie dało się zasnąć...

Zaraz zabieram się za ogarnianie :) moje zasłonki czekają na żelazko :)))

U nas rocznica ślubu w sobotę :))) chciałabym iść na stek... ale jeszcze muszę poczekać ;) zadowoli mnie bar sałatkowy w Pizza Hut ;)
 
Witam z rana!
Powietrze cudne! Bujam się na ławeczce i idę podczytać co się przez noc działo ?

Ta żona kolegi mojego męża z pracy wczoraj wieczorem urodziła.CC Termin miałyśmy prawie jednakowy.
Czytałam o wypasionym "pępkowym" Jasia. Fiu Fiu) Szał!
Ale teraz apropos "pępkowego" cały zakład mojego męża czeka na mnie bo chcą zrobić połączoną imprezkę.... Normalnie czuję "oddech na plecach" I przez całą ciążę nie miałam takiego zainteresowania jak teraz ze strony kolegów z pracy mężulka: "czy już?? czy już ???"
Ach faceci! takie nieskomplikowane istoty no :)
 
Hehe rozmawiałam z jasiem.koledzy stanęło na wysokosci zadania i przynieśli wódę,teraz śpią pokotem w moim (jeszcze wczoraj)czystym mieszkaniem. Jasio jedzie na rowerze na komendę sprawdzić co z nim,bo wtedy będzie sie do nas bujał autobusem. Zdziwiony,że bylo miło i fajnie sie piło.
Ulika,Ooo to niezły masz doping całą firma na ciebie liczy.powinni ci jakąś rekompensatę za trudy porodu sfinansować,jakiś dzień w spa czy coś :-)
 
Hej dziewczyny,
U mnie zimno i pada, wiec zazdroszczę troche tych upałów ;) idę dzisiaj na wizytę, musze podpytac o to badanie gbs, ale znając zycie pewnie tego nie robią :/ z nowości to od 3 dni budzi mnie ból brzucha. Tylko obawiam sie, ze to nie skurcze, bo nie boli jak na okres, tylko taki dziwny palący ból w jednym miejscu ... Tak sobie tłumacze, ze moze przez sen mam skurcze a jak sie juz wybudzam to zostaje tylko ten dziwny ból ;)

pytanie: co wy z ta piłka robicie? Skaczecie na niej po prostu? I kiedy mozna zacząć to bezpiecznie praktykować! ;)
 
Madison bylas juz z dziewczynkami w poradni retinopatii? -wychodzicie juz na spacery?
Natkusia wyslalam CI na priv dale mojego szkraba do umieszczenia w tabeli ale chyba nie dotarly hm
 
Witam. U nas znów zapowiada się mega gorący dzień. Wieczorem trochę popadało i zrobiło się trochę chłodniej(ale tylko na chwilę). Objawów porodu brak, więc kolejny dzień będę się bujać. Na dzisiaj specjalnych planów nie mam,ale musiałabym wybrać się na zakupy zeszytowe, bo z maleństwem to już byłaby wyprawa. Z drugiej strony wolałabym poczekać na promocje w biedronie, bo tam zawsze można fajne rzeczy za mniejsze pieniądze kupić. Planu na dziś nie mam, więć chyba poleniu****ę i nacieszę się ciszą.
 
Fiu Fiu - i to jest doskonały pomysł! muszę im to zasugerować :)

Fiu Fiu - Czytałam że chcesz smoczka dziecku dać. To cię postraszę: Są dzieci tzw "bezsmokowe" i NIE da się ich przyuczyć choćby nie wiem jak! Moja córa przez 3 msc jak widziała/słyszała/czuła smoka to dostawała histerii!!! pamiętam jak mieliśmy 1 wizytę u kardiologa - miała wtedy mniej więcej 5-6 tygodni i przy badaniu aparatem trochę mruczała, wtedy p. dr. zasugerowała żeby dać jej smoczek bo nie słyszy pracy serduszka - zdążyłam tylko powiedzieć "lepiej nie..." i w tym czasie ona zapakowała go jej do pyszczka... luduuuuu.... to był ARMAGEDON!!! Na paru piętrach ją było słychać, darła się jakby ją kto ze skóry obdzierał, ludzie na poczekalni mieli tak wystraszone miny że bali się po nas wchodzić do tego gabinetu. Oczywiście badania nie udało się dokończyć i trzeba było przełożyć... To tak ostrzegawczo piszę - że pewne dzieci charakteryzuje od małego zdecydowanie i upór - a jak czytam o Twojej Irence to coś mi podpowiada, że będzie charakterna dziewczynka :-) po mamusi!

Asiołek - a ja kiedyś poszłam na łatwiznę i powiesiłam mokre firany i zasłony... i wiesz że tak mi to podeszło że teraz zawsze tak robię.. Wiem że może to trochę trąci lenistwem ale okien mam sporo a jak się powiesi mokre, to po 1 super pachnie w całym domu, po 2 powietrze jest rześkie i wilgotne a po 3 - one pod wpływem własnego ciężaru pięknie się "prasują" :) więc polecam takie "leniwe" rozwiązanie. Oczywiście nie każdy materiał da się tak oszukać ale większość naprawdę fajnie się da...

Afja Anetka - i jak twoja sytuacja? Coś ruszyło?

Izis - a ja tęsknię za takim buszowaniem w brzuchu.. mój synuś tylko się przeciąga już teraz, ciasno ma... a skórę na brzuchu mam tak napiętą że czasami boję się że pęknie normalnie

Gorgusia - skoro na wadze tracisz to może rzeczywiście "twoje godziny policzone" w ciąży :) ponoć tak sie dzieje...

Gawit - nie przejmuj się oparzeniem, to raczej tylko dla Ciebie cierpienie, dzidzio bezpieczne. Pocieszę Cię że moja córcia ma niewielką plamkę na skórze - a ja się w ciąży nie poparzyłam (przynajmniej świadomie:) Więc to zabobony są.

Miłego dnia! Idę wymyślać jakieś formy aktywności....
 
KAMI - jeszcze nie.
Okulista mamy miec w 3 miesiącu.
Tak jak powtórkę testu słuchu i echo serca.
W 2 miesiącu powtórkę usg brzucha i glowki i usg bioder.
I chyba w 3 miesiącu zaczac rehabilitacje wczesniakow.

I dzis, czyli równo miesiac od narodzin, jedna bedzie miała pobierana krew na jakies specjalistyczne badanie pod katem anemii, podobno czestej u wczesniakow. Druga jest 'czerwonokrwista' wiec ja to najprawdopodobniej ominie.

Tyle z kontroli u nas. W porównaniu z tym co miał synek to dodatkowo jest okulista i echo serca. U nas lubią męczyć kontrolach takze donoszone dzieciaki :)
 
reklama
KAMI - wychodzimy na spacery odkąd małe miały 3 tygodnie.

Dwa z kawalkiem spędzily w szpitalu, potem po 3 dniach w domu byla kontrola w szpitalu i lekarka obiecała, ze jak na kontroli bedzie ok to bedziemy mogli wychodzic.
A przez te 3 dni spędzaly czas w pokoju z otwartym oknem.


FIUUFIUU - sie wtrące w nie swoje sprawy - moze mała niespokojna bo jednak w rozliczeniu dobowym jest głodna. Mi lekarze przy synku i teraz mówili, ze mozna odpuścić budzenie dziecka w nocy, ale dopiero jak sie okaże, ze dobrze przybiera na wadze.
 
Do góry