reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Ja mam trochę inne zdanie o poduszkach. W pierwszej ciąży się napaliłam i kupiłam takie C duże. W ogóle mi się na niej nie spało dobrze, wywaliłam ją z łóżka po 3 nockach. Odnośnie karmienia, też się nie przydala bo byłyśmy na butelce i najlepiej jadła trzymana przed sobą na poduszce takiej twardej z kanapy kwadratowej... życie. Kupię tym razem pewnie też i sprawdzę czy tym razem się coś zmieni.
 
reklama
Ja złożyłam u męża zamówienie na burgera z kurczakiem z burger Kinga i polskiego paczka 🤣🤣 odliczam minuty. Dziś mam zły dzień czułam się bardzo złe. Leżę wtulona w poduszce ciążowej.
Ja tez nie za ciekawie. Strasznie mi wali dzisiaj serducho. Oczywiscie w glowie 1500 mysli, czy to ma wplyw na Bejbiczke. Z drugiej strony jak wchodze po schodach to nie wierze, ze jest mniejsze. Cisnienie o dziwo ksiazkowe.
 
Ja tez nie za ciekawie. Strasznie mi wali dzisiaj serducho. Oczywiscie w glowie 1500 mysli, czy to ma wplyw na Bejbiczke. Z drugiej strony jak wchodze po schodach to nie wierze, ze jest mniejsze. Cisnienie o dziwo ksiazkowe.
też mam dobre ciśnienie. Ale ja od paru dni jestem osłabiona w pracy zaliczkam dużo schodow od rana mi słabo. Kot nademna czuwa. Ciężko się pracuje w ciąży szczególnie fizycznie. Apetyt przywaznie mam po 17 staram się nadrabiać bo z wagą nie zaciekawie. Jeszcze -18 na dworze nie pomaga i śnieżyca 🤣🤣
 

Załączniki

  • c8fff713-098e-47d6-b2de-358267d67b29.jpeg
    c8fff713-098e-47d6-b2de-358267d67b29.jpeg
    50,5 KB · Wyświetleń: 54
Zapomniałam napisać. Co do poduszki ciążowej kupiłam stacjonarnie ale widzę że na internecie są tańsze trochę. Tylko ja mam inny materiał z jednej strony i inny z drugiej. Cebe baby poduszka cebuszka 🩷
Ja mam jeszcze sprzed 8 lat poduszki ciążowe i właśnie jedna cebuszka, która mi się o dziwo rozpruła z jednej strony i wypadło z niej trochę tego wsadu, no i druga zwykły no name z allegro, która mi się sprawdziła :)
 
Wiecie czytam o tej sytuacji @Emalia91 z tym lekarzem ginekologiem na NFZ i ręce opadają. Aż z ciekawości zadzwoniłam na infolinię NFZ żeby zapytać się na jakie badania ginekolog w I trymestrze musi wysłać pacjentkę - odpowiedź to- to zależy od ginekologa. Czyli jeśli on uzna że powinnaś zrobić np. przeciwciała przeciwko różyczce to Cię na nie wyśle a jak nie, to nie. Nie ma obowiązku.
Dobrze że leczę się prywatnie i mam pakiet w Medicover bo by mnie szlag trafił. Współczuję tym, którzy nie mają takich możliwości...
Tzn. wiem że mogą zrobić badania prywatnie - z Medicover u też nie za darmo bo place przecież za pakiet, ale gdybym np. chodziła tylko do ginekologa na fundusz to nawet nie wiedziałabym że to ważne żeby zrobić te badania gdybym polegała na jego kompetencjach i jego skierowaniach.
 
Wiecie czytam o tej sytuacji @Emalia91 z tym lekarzem ginekologiem na NFZ i ręce opadają. Aż z ciekawości zadzwoniłam na infolinię NFZ żeby zapytać się na jakie badania ginekolog w I trymestrze musi wysłać pacjentkę - odpowiedź to- to zależy od ginekologa. Czyli jeśli on uzna że powinnaś zrobić np. przeciwciała przeciwko różyczce to Cię na nie wyśle a jak nie, to nie. Nie ma obowiązku.
Dobrze że leczę się prywatnie i mam pakiet w Medicover bo by mnie szlag trafił. Współczuję tym, którzy nie mają takich możliwości...
Tzn. wiem że mogą zrobić badania prywatnie - z Medicover u też nie za darmo bo place przecież za pakiet, ale gdybym np. chodziła tylko do ginekologa na fundusz to nawet nie wiedziałabym że to ważne żeby zrobić te badania gdybym polegała na jego kompetencjach i jego skierowaniach.
Tak, to jest tragedia, że to zależy od "widzimisię" lekarza, albo położnej jak u mnie. On do niej mówi to co zwykle i ona wypisuje i przybija pieczątki. Ja bym chciała w końcu dostać skierowanie na tsh. Ciekawe czy się doczekam.
Póki co ja po dwóch wizytach dostałam skierowanie tylko na glukozę, mocz, coombsa, morfologię, różyczkę, kiłę i toksoplazmozę. Gdzie 3 ostatnie będę robić dopiero na początku lutego. Fajne tempo, cały NFZ :)
 
reklama
Dziewczyny, chciałam dołączyć. Termin wstępnie na 30.08. Na stanie zaraz 2 letni chłopaczek, ja zaraz 27 letnia mamuśka 😀 czytałam was od początku, chętnie dołączę do prywatnego wątku, tam się pewnie będę więcej udzielać o ile odpuszczą mnie dolegliwości i będę w stanie jakoś żyć 😩🤢 wizytuje za tydzień, 24.01 w swoje urodziny właśnie. Dzień później urodziny ma mój syncio. 😜
 
Do góry