reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Dzidziuś rośnie, serduszko bije. 5,47 cm i wychodzi 12 tydzień, a ja dziś z OM mam 11+0. Pani doktor obejrzała go dokładnie, kręcił się, wiercił, ruszał rączkami. No i powiedziała, że chyba jej na chłopca wygląda choć jeszcze za szybko oceniać ;)
 

Załączniki

  • 20240118_194559.jpg
    20240118_194559.jpg
    316,5 KB · Wyświetleń: 72
Wiecie czytam o tej sytuacji @Emalia91 z tym lekarzem ginekologiem na NFZ i ręce opadają. Aż z ciekawości zadzwoniłam na infolinię NFZ żeby zapytać się na jakie badania ginekolog w I trymestrze musi wysłać pacjentkę - odpowiedź to- to zależy od ginekologa. Czyli jeśli on uzna że powinnaś zrobić np. przeciwciała przeciwko różyczce to Cię na nie wyśle a jak nie, to nie. Nie ma obowiązku.
Dobrze że leczę się prywatnie i mam pakiet w Medicover bo by mnie szlag trafił. Współczuję tym, którzy nie mają takich możliwości...
Tzn. wiem że mogą zrobić badania prywatnie - z Medicover u też nie za darmo bo place przecież za pakiet, ale gdybym np. chodziła tylko do ginekologa na fundusz to nawet nie wiedziałabym że to ważne żeby zrobić te badania gdybym polegała na jego kompetencjach i jego skierowaniach.
Ginekologów obowiązuje standard opieki okołoporodowej i tam są dokładnie wypisane jakie badania się należą. Nie wiem dlaczego nie wszyscy się stosują :(
 
Ginekologów obowiązuje standard opieki okołoporodowej i tam są dokładnie wypisane jakie badania się należą. Nie wiem dlaczego nie wszyscy się stosują :(
Bo to jest nfz. Badanie się należy jeśli lekarz uzna że jest taka potrzeba.
To tak jak np z rezonansem. Należy się na nfz ale ktoś musi uznać, że potrzebujesz a nie, że chcesz.
Żeby nie było dla mnie to debilizm trochę ale tak jest.
 
Dzidziuś rośnie, serduszko bije. 5,47 cm i wychodzi 12 tydzień, a ja dziś z OM mam 11+0. Pani doktor obejrzała go dokładnie, kręcił się, wiercił, ruszał rączkami. No i powiedziała, że chyba jej na chłopca wygląda choć jeszcze za szybko oceniać ;)
No faktycznie dużego masz już maluszka. Super, bardzo się cieszę😄
 
Bo to jest nfz. Badanie się należy jeśli lekarz uzna że jest taka potrzeba.
To tak jak np z rezonansem. Należy się na nfz ale ktoś musi uznać, że potrzebujesz a nie, że chcesz.
Żeby nie było dla mnie to debilizm trochę ale tak jest.
No szczerze to sie nie spotkałam z tym. Raczej wszystkim znajomym te badania wypiswali. Ale zawsze sie moze trafić jakiś ananas
Podrzucam link Dziewczyny: klik skoro samemu trzeba sobie przypilnować.
 
u mnie w mieście nie ma takich wynalazków niestety. Albo ja zacofana jestem.
A on się po prostu spóźnia, byłam u niego pierwszy raz i ostatni. Byłam pierwsza w kolejce i babka w rejestracji powiedziała mi żebym zawsze przychodziła godzinę, pół później. Bo jego nigdy nie ma na czas. Uwazam ze to jest brak szacunku do drugiego człowieka i wystawie mu stosowna opinie. W kolejce było 6 kobiet w ciąży i aż przykro się na to patrzyło. Jeszcze do mnie powiedział żebym zaczęła tą ciąże poważnie traktować bo chyba nie traktuje. Nie wiem skąd to wywnioskował ale zirytował mnie po raz kolejny 😂 już sie nawet go nic nie pytałam, tylko chciałam wyjść. 3 cm na 10+2 to prawidłowa wielkość?
swoją drogą książeczki ciąży też mi nie założył.
Ej no mi też nawet nie zaproponował.. nie wiem czy są jakieś inne wytyczne na nfz, bo podobno do 10 tyg ciąży karta musi być?
 
reklama
Do góry