reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

A jak by było bardzo źle w sensie wymioty czy krwawienia? Jak to wtedy wygląda? Fizjologiczną ciąża teoretycznie nie jest wskazaniem do L4, ale myślę że ja spokojnie mogłabym spędzić ten 1 trymestr na zwolnieniu, bo czuję się kiepsko. No ale daje radę chodzić, to chodzę 🤦🏼‍♀️😂 druga sprawa to warunki pracy, niektóre dziewczyny nie mają opcji bezpiecznego miejsca. U mnie ryzyko powiedzmy jak populacyjne. Chociaż posiedziałabym w domu chętnie z 2 tygodnie 🥸

Dzieki dziewczyny za szybką recenzję pudełek w ciąży, bo też rozważałam 😂
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Możesz dostać zwolnienie od ogólnego lekarza, ja po poronieniu od lekarza rodzinnego dostałam 3 tygodnie. Myślę, że jak masz zagrożoną ciążę, to nikt Ci nie każe chodzić do pracy, ale pełnopłatny jest tylko pierwszy miesiąc zwolnienia. Wydaje mi się, że to bardziej kwestia finansowa, że po prostu nikt Ci za to zwolnienie nie zapłaci. No i moja ginekolog nie wystawia zwolnień w ogóle, nie wiem czy nie może, czy taka praktyka po prostu.

Ja w tym tygodniu to zdecydowanie mogłabym być na zwolnieniu 🥲 no ale mam pracę biurową, mogę pracować zdalnie, jakoś dam radę. Ale pamiętam, że w poprzedniej w 4. miesiącu poszłam na zwolnienie przez nadciśnienie, a im dalej tym bardziej mnie kręgosłup bolał. Ja nie wiem jak ja potem dam radę wysiedzieć przy biurku cały dzień 🫣 no i się boję problemów z ciśnieniem znowu.
 
reklama
Ale wiecie dziewczyny ze to czy będą rozstępy do jest genetycznie uwarunkowane i żadne olejki i kremy nic nie dadzą?
Ale jakie to miłe, jak Cię mąż smaruje 🤣🤣🤣 teraz w ogóle zapomniałam o istnieniu olejków, ale w pierwszej ciąży dostawałam masaż brzuszka codziennie, całkiem miłe to było, mąż się bardzo starał 😅
 
Ale wiecie dziewczyny ze to czy będą rozstępy do jest genetycznie uwarunkowane i żadne olejki i kremy nic nie dadzą?
Wlasnie chciałam to napisać. Moja mama bez oliwek że mną w ciąży z 44kg na 72. Po 3 miesiącach nic nie było i do dzisiaj zero rozstępów. Ja smarowałam się z 5 razy i mam 2 małe przy pępku to na tyłku mam więcej z okresu dojrzewania. Obecnie mam też nadwagę.
 
Jutro mam z rana krew, a po krwi badanie USG w Medicover, żeby tam już odhaczyć to.
I oczywiście zaczęłam się stresować, wizyta wpadła mi nagle. Pierwotnie miałam mieć w piątek, ale znalazłam fajniejszą lekarz i tylko jutro ma termin.
 
Jutro mam z rana krew, a po krwi badanie USG w Medicover, żeby tam już odhaczyć to.
I oczywiście zaczęłam się stresować, wizyta wpadła mi nagle. Pierwotnie miałam mieć w piątek, ale znalazłam fajniejszą lekarz i tylko jutro ma termin.
A pierwsze USG miałam dopiero w zeszły piątek 🙈
 
Jezu myślałam że tylko ja tak mam i jestem zła matką. 😱
Ja też się nie wzruszam, co więcej z pierwszym nie czułam więzi jakoś przez 4 miesiące po porodzie 🤣 ale też ja się źle mentalnie czułam, nie wiem czy nie miałam depresji poporodowej. Też się tym martwię teraz, żeby się tak nie posypać 😬
Ja przez brak apetytu schudłam jeden kilogram od początku ciąży ale staram się jeść. Te mdłości 🥴
Też już kilogram schudłam 🥲
 
Jutro mam z rana krew, a po krwi badanie USG w Medicover, żeby tam już odhaczyć to.
I oczywiście zaczęłam się stresować, wizyta wpadła mi nagle. Pierwotnie miałam mieć w piątek, ale znalazłam fajniejszą lekarz i tylko jutro ma termin.
to o której trzymamy kciuki? 🤞
 
reklama
Do góry