reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Chociaz dzisiaj mam taki dzien ⬇️ 🙊 One tylko sie na mnie zmieniaja, a ja pozycje, w ktorej leze. Maz jest na szczescie w domu. Tak, mam sweter i bluze bo nam rano wygasl piec i dopiero sie buja 😁 W ogole w pierwszej ciazy ten na mnie spaly ciagle koty. Wrecz na koniec bylo im wygodniej bo wieksza powierzchnia uzytkowa 🤣 Teraz jak mam czapy, ze cos jest nie tak to ciciam na caly glos i czekam czy sie poloza 🤦🏼‍♀️🤣
Mój kot tez wyczuwa, kiedy jestem w ciąży. Kładzie mi się wtedy na brzuch, a normalnie tego nie robi.
 
reklama
O, już są. Hmmm...
Cały czas mam delikatnie poniżej normy "średnia objętość erytrocytów, średnia zawartość HGB w erytrocytach" . Niby nie dużo, dosłownie po 1 jednostce poniżej normy.
Tabletki żelaza mnie zapychają, nie mogę się po nich załatwiać 🥲
Błonnik bierz! Ten taki sypki w proszku. Mi pomógł przy zaparciach w poprzedniej ciąży.
 
Chociaz dzisiaj mam taki dzien ⬇️ 🙊 One tylko sie na mnie zmieniaja, a ja pozycje, w ktorej leze. Maz jest na szczescie w domu. Tak, mam sweter i bluze bo nam rano wygasl piec i dopiero sie buja 😁 W ogole w pierwszej ciazy ten na mnie spaly ciagle koty. Wrecz na koniec bylo im wygodniej bo wieksza powierzchnia uzytkowa 🤣 Teraz jak mam czapy, ze cos jest nie tak to ciciam na caly glos i czekam czy sie poloza 🤦🏼‍♀️🤣
Haha tłoczno masz na tym wyrku 😂
 
Hej. Ja też dostałam informację od lekarza że Max 10kg mogę przytyć. Gdzie nie wiem do końca o co mu chodzi bo nie mam nadwagi itp a w poprzedniej ciąży przytyłam.. ok 30 kg 🤦‍♀️😂
Ale to byly czasy covida to tez glownie w domu siedziałam xD ale zgubiłam wszystko totalnie nic nie robiąc specjalnie chyba w pół roku.

Będziesz się tego pilnować? Mi się średnio to widzi powiem szczerze, ja totalnie nie jestem człowiekiem który by miał się trzymać jakichkolwiek diet.

Jeśli dobrze pamiętam kiedyś czytałam że średnio z 16kg się tyje w ciazy i to jeszcze jest ok..?
Dziwne dla mnie że powiedział, że max 10kg. Ja przytyłam w poprzedniej 12kg i to było wręcz na granicy prawidłowego wzrostu.
Zobaczymy. Teraz trochę się cykam bo mam malucha i skacze mi po brzuchu. Po amnio będzie to zakazane. Więc termin musi być z mężem dogadany żeby urlop wziął a i mój dr teraz mi nie zrobi.

Geny od strony męża. On ma tylko powiększona miedniczki ale jego brat ma usunięta nerkę

Też pierwsze rodziłam w wieku 37
A czemu masz wskazania do amniopunkcji teraz ? Czy sam fakt, że w poprzedniej ciąży coś wyszło, jest wskazaniem do robienia w kolejnej ?
Jak sprawdzalyscie wyniki morfologii, to macie takie idealnie? Nie wiem czy się martwić tymi moimi wynikami.
Najlepiej się nie martwić i poczekać na wizytę u lekarza :) ale z tego co pamiętam, to w ciąży morfologia zawsze jest "dziwna". Inne normy się stosuje niż normalnie, dopuszcza większe odchylenia. Ja jeszcze nie mam wyników badań żadnych.

Ja pierwsze dziecko miałam w wieku 28 lat, a całe życie chciałam mieć wcześnie dzieci, ale się zrobiłam wygodna z mężem i nam się nie chciało rezygnować z wygodnego życia. I nie pomagało, że nikt w okolicy nie miał dzieci, dalej zresztą nasi znajomi, rodzina się nie spieszą.
Co więcej chciałam mieć od razu drugie, ale tak nam dał synek maleńki popalić przez pierwsze dwa lata, że potrzebowaliśmy jeszcze czasu na regenerację psychiczną 🤡 dopiero ostatni rok jest troszkę lepiej, więc się zdecydowaliśmy.
Na trzecie to ja już chyba nie będę miała siły ;)
 
reklama
Do góry