reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Z jakich aplikacji ciążowych korzystacie?
Ciąża+

Dzień dobry,
Zajechałem dzisiaj do biura, zwymiotowałam w łazience, zawinęłam laptopa i wróciłam do domu 🤣 nic mi nie pomaga, jedyne co od wczoraj jestem w stanie zjeść, to lody waniliowe ze słonymi paluszkami, zapite colą, dieta cud po prostu 🤣
A rano zjadłam kanapkę z camembertem i rukolą, muszę bardziej uważać na to co jem, żeby dobrze smakowało w drodze powrotnej 🤣 nie był to najlepszy wybór. 😅
 
reklama
Ja jedzenie to zapisuje w YAZIO, więc nie jest to aplikacja do śledzenia ciąży. A z ciążowych mam Preglife (bez szału) i mój kalendarzyk do śledzenia cyklu w którym jest opcja ciąży. Jak macie jakieś fajne to polecajcie ☺️
Dlaczego możesz przytyć tylko 10 kg?
 
Ciąża+

Dzień dobry,
Zajechałem dzisiaj do biura, zwymiotowałam w łazience, zawinęłam laptopa i wróciłam do domu 🤣 nic mi nie pomaga, jedyne co od wczoraj jestem w stanie zjeść, to lody waniliowe ze słonymi paluszkami, zapite colą, dieta cud po prostu 🤣
A rano zjadłam kanapkę z camembertem i rukolą, muszę bardziej uważać na to co jem, żeby dobrze smakowało w drodze powrotnej 🤣 nie był to najlepszy wybór. 😅
powtórzyłam dziś badania krwi, morfologię i wskaźniki wątrobowe (bez problemu internista dał mi skierowanie wiedząc, że ciąża). Jem buraki, piłam sok z pietruszki. Zobaczymy jakie będą wyniki.
 
ja jeszcze 2 lata temu (34 lata) nie chciałam. mieć dzieci 🤣 w sumie to.mimo że tak walczyłam.o te ciążę przez ostatni rok i tak się staram by było dobrze... to miewam takie dni gdy myślę sobie "w co ja się wpakowałam, stracę całe swoje wygodne zycie " 🤣🤷‍♀️

U mnie podobnie. Skończyłam 30 lat i mimo, że wcześniej ciągle powtarzałam, że dzieci to nigdy, tak tu zaczęło mi się delikatnie zmieniać. Najpierw odstawiłam tabletki anty, porobiłam jakieś tam podstawowe badania, wyrwałam ósemkę, odczekaliśmy też pół roku po anty jak lekarz kazał i przestaliśmy się zabezpieczać w myśl zasady co będzie to będzie bez presji. No to po ponad roku to już mieliśmy takie, że chyba coś nie tak jest. Porobiliśmy więcej badań i zaczęliśmy się książkowo starać. Udało się w 2.cyklu, ale poronienie zatrzymane na 8+2. Zaszłam teraz praktycznie rok po roku. Zobaczymy co będzie, ale jak mam duże mdłości i czuję się jak 💩 to mam takie myśli co ja głupia zrobiłam i po co mi to było 🙈
 
O, już są. Hmmm...
Cały czas mam delikatnie poniżej normy "średnia objętość erytrocytów, średnia zawartość HGB w erytrocytach" . Niby nie dużo, dosłownie po 1 jednostce poniżej normy.
Tabletki żelaza mnie zapychają, nie mogę się po nich załatwiać 🥲
 
O, już są. Hmmm...
Cały czas mam delikatnie poniżej normy "średnia objętość erytrocytów, średnia zawartość HGB w erytrocytach" . Niby nie dużo, dosłownie po 1 jednostce poniżej normy.
Tabletki żelaza mnie zapychają, nie mogę się po nich załatwiać 🥲
na szczęście reszta ok, wskaźniki wątrobowe i krzepnięcia też dobre.
TSH 1.99. Pewnie jeszcze podkręci dawkę Euthyroxu.
 
Ja dostałam wytyczne że mogę przytyć Max 10 kg. I też mnie stresuje 😂

Z jakich aplikacji ciążowych korzystacie?
Hej. Ja też dostałam informację od lekarza że Max 10kg mogę przytyć. Gdzie nie wiem do końca o co mu chodzi bo nie mam nadwagi itp a w poprzedniej ciąży przytyłam.. ok 30 kg 🤦‍♀️😂
Ale to byly czasy covida to tez glownie w domu siedziałam xD ale zgubiłam wszystko totalnie nic nie robiąc specjalnie chyba w pół roku.

Będziesz się tego pilnować? Mi się średnio to widzi powiem szczerze, ja totalnie nie jestem człowiekiem który by miał się trzymać jakichkolwiek diet.

Jeśli dobrze pamiętam kiedyś czytałam że średnio z 16kg się tyje w ciazy i to jeszcze jest ok..?
 
reklama
Boże laski czy tylko ja tak gównianie jem? 🥺
Fryty i Burger z kurczakiem z burgerowni 😬
 

Załączniki

  • IMG_6265.jpeg
    IMG_6265.jpeg
    77 KB · Wyświetleń: 59
Do góry