reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Miałam wizytę na 7 to przynamniej człowiek się jeszcze cały dzień nie stresował 🙃 Lekarz mega miły - chyba pierwszy raz na NFZ na takiego trafiłam, zarodek jest i akcja serca też ☺️ Co prawda z pomiarów wychodził mu 6 tc, ja dziś 7+0, ale mam nadzieję, że to kwestia sprzętu 🤞 w piątek mam prywatnego i liczę na to, że się będzie wszystko zgadzać ✊

Dostałam skierowanie na prenatalne, poszłam odrazu się umówić i na 12.01 mam rozmowę z genetykiem, który kwalifikuje i wyznacza termin badania.

Cudowne wieści z samego rana ❤️ ja też mam dzisiaj wizytę i dopadł mnie już duży stres 🥺 boję się, że coś będzie nie tak jak powinno...
 
reklama
Cudowne wieści z samego rana ❤️ ja też mam dzisiaj wizytę i dopadł mnie już duży stres 🥺 boję się, że coś będzie nie tak jak powinno...
Trzymam kciuki za same dobre wiadomości 🤞 Mnie ze stresu cały wczorajszy dzień brzuch bolał a jak się dzisiaj położyłam do USG to serce biło jak oszalałe 🙈
 
Dziewczyny, zglupialam jesli chodzi o testy prenatalne. Mialam robic Panorame, ale musialabym jechac do Lodzi. A ostatnio jezdzenie autem to koszmar. Musialabym robic co chwile postoj 🤢 Wiec stwierdzilam, ze skoro w klinice wykonuja rowniez Sanco to poszukam punktu, ktory robi gdzies blizej. I jest! W „moim” punkcie pobran. Bylam dzisiaj pobrac krew na zakazne, zapytalam tej Pani jak to wyglada, co mam wypelnic. I tu mnie zagiela. Ze jest pole, gdzie trzeba wpisac wyniki Pappy. Uzgodnilysmy, ze dowiem sie co i jak tym bardziej, ze jutro wizyta. Ale cos mnie tknelo i zadzwonilam na infolinie. A tam Pan mi powiedzial, ze mozna zrobic najpierw Sanco, ale juz pozniej nie robi sie Pappy. Ze takie sa rekomendacje. Bo czesto jest tak, ze Sanco wyjdzie dobre, robi sie Pappe i wychodza wyzsze ryzyka np. ze wzgledu na wiek. Wiec robi sie najpierw Sanco i pozniej tylko usg bez Pappy albo najpierw Pappa a pozniej Sanco. Mam taka glowe 🤯
 
Dziewczyny, zglupialam jesli chodzi o testy prenatalne. Mialam robic Panorame, ale musialabym jechac do Lodzi. A ostatnio jezdzenie autem to koszmar. Musialabym robic co chwile postoj 🤢 Wiec stwierdzilam, ze skoro w klinice wykonuja rowniez Sanco to poszukam punktu, ktory robi gdzies blizej. I jest! W „moim” punkcie pobran. Bylam dzisiaj pobrac krew na zakazne, zapytalam tej Pani jak to wyglada, co mam wypelnic. I tu mnie zagiela. Ze jest pole, gdzie trzeba wpisac wyniki Pappy. Uzgodnilysmy, ze dowiem sie co i jak tym bardziej, ze jutro wizyta. Ale cos mnie tknelo i zadzwonilam na infolinie. A tam Pan mi powiedzial, ze mozna zrobic najpierw Sanco, ale juz pozniej nie robi sie Pappy. Ze takie sa rekomendacje. Bo czesto jest tak, ze Sanco wyjdzie dobre, robi sie Pappe i wychodza wyzsze ryzyka np. ze wzgledu na wiek. Wiec robi sie najpierw Sanco i pozniej tylko usg bez Pappy albo najpierw Pappa a pozniej Sanco. Mam taka glowe 🤯
PAPPA powinno się zawsze robić, bo wylicza też prawdopodobieństwo innych ryzyk niż trisomie, jak przedwczesny poród, stan przedrzucawkowy.
 
Dziewczyny, zglupialam jesli chodzi o testy prenatalne. Mialam robic Panorame, ale musialabym jechac do Lodzi. A ostatnio jezdzenie autem to koszmar. Musialabym robic co chwile postoj 🤢 Wiec stwierdzilam, ze skoro w klinice wykonuja rowniez Sanco to poszukam punktu, ktory robi gdzies blizej. I jest! W „moim” punkcie pobran. Bylam dzisiaj pobrac krew na zakazne, zapytalam tej Pani jak to wyglada, co mam wypelnic. I tu mnie zagiela. Ze jest pole, gdzie trzeba wpisac wyniki Pappy. Uzgodnilysmy, ze dowiem sie co i jak tym bardziej, ze jutro wizyta. Ale cos mnie tknelo i zadzwonilam na infolinie. A tam Pan mi powiedzial, ze mozna zrobic najpierw Sanco, ale juz pozniej nie robi sie Pappy. Ze takie sa rekomendacje. Bo czesto jest tak, ze Sanco wyjdzie dobre, robi sie Pappe i wychodza wyzsze ryzyka np. ze wzgledu na wiek. Wiec robi sie najpierw Sanco i pozniej tylko usg bez Pappy albo najpierw Pappa a pozniej Sanco. Mam taka glowe 🤯
Pappe i tak bym zrobiła. Tam nie tylko ryzyka wad ale też np przed wczesnego porodu i tego typu rzeczy


Nie 6+6 a 6+1 z usg ale jest. Ma serduszko.

Następna wizyta też u Ciepieli 22go
 
Dziewczyny, zglupialam jesli chodzi o testy prenatalne. Mialam robic Panorame, ale musialabym jechac do Lodzi. A ostatnio jezdzenie autem to koszmar. Musialabym robic co chwile postoj 🤢 Wiec stwierdzilam, ze skoro w klinice wykonuja rowniez Sanco to poszukam punktu, ktory robi gdzies blizej. I jest! W „moim” punkcie pobran. Bylam dzisiaj pobrac krew na zakazne, zapytalam tej Pani jak to wyglada, co mam wypelnic. I tu mnie zagiela. Ze jest pole, gdzie trzeba wpisac wyniki Pappy. Uzgodnilysmy, ze dowiem sie co i jak tym bardziej, ze jutro wizyta. Ale cos mnie tknelo i zadzwonilam na infolinie. A tam Pan mi powiedzial, ze mozna zrobic najpierw Sanco, ale juz pozniej nie robi sie Pappy. Ze takie sa rekomendacje. Bo czesto jest tak, ze Sanco wyjdzie dobre, robi sie Pappe i wychodza wyzsze ryzyka np. ze wzgledu na wiek. Wiec robi sie najpierw Sanco i pozniej tylko usg bez Pappy albo najpierw Pappa a pozniej Sanco. Mam taka glowe 🤯
ja w sumie po to robię nifty bo wiem, że pappa wyjdzie mi masakryczna... że względu na wiek i wywiad zdrowotny czy poronienie... I po to mi nifty żeby to realnie ocenić razem...
a pappa to nie tylko ryzyko wad dlatego warto ją zrobić, aczkolwiek jeśli Sanko i usg 1 trym wyjdą dobre to faktycznie pappa nie jest już potrzebna pod kątem wad genetycznych
 
reklama
Do góry