reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Ja leżę już pół godziny, zjadłam garść migdałów i staram się wygrać z mdlosciami. Coś strasznego 😭 zdecydowałam się iść do pracy i wizja tego, że muszę dzisiaj albo jutro porozmawiać z szefową chyba jeszcze bardziej nasila nudności 😭
Nie pociesze Cię pewnie, ale ja zawsze jak nie chce robić problemów w pracy i zdecyduje się jednak iść chociaż mam różne swoje rzeczy (np chore dziecko, sama jestem podziebiona albo sama czuje się jak 💩 bo jestem w ciąży 🤪), to nie dość że czuje się fatalnie to i tak nikt tego nie doceni i generalnie wszyscy mają to gdzieś. Nauczyłam się w wielu przypadkach po prostu dbać o siebie i swoją rodzinę. Kręcą nosem, ale jakoś dziwnie beze mnie też wszystko da się zrobić… Kiedy masz wizytę?
 
reklama
Z trudem nadrobilam 🙈
Pisałyście o smakach i przesądzie z płcią. W pierwszej ciąży miałam smak tylko na slodkie i urodził się chlopak 🤣 w tej ciąży słodycze jem sporadycznie - zobaczymy 🤣 chętnie poznam statystkę sierpniówek 🤣

Mdłości mam ostatnio paskudne, szczególnie wieczorem. Zaczyna mnie mdlic późnym popołudniem, a wieczorem jestem bliska wymiotom... ale z tymi objawami to też różnie, raz są raz ich nie ma.

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty 🤞 ja idę jutro i tak bardzo się już denerwuję, że nie mogę przestać o tym myśleć 🤯 można zwariować 🙆‍♀️
 
kurde wstałam z takim bólem gardła, że śliny nie mogę przełknąć... I to mój jedyny dziwny objaw póki co.
Najgorsze, że tak zaczynał mi się covid 2x...
Jakie miałyście pierwsze objawy? Oby to nie było to 😳
U mnie to było bardziej takie drapanie, pieczenie w gardle. Może to początek anginy? 😞
Oby jednak to tylko chwilowe i żadne choróbsko Cię nie złapało. Zdrówka!
 
Nie pociesze Cię pewnie, ale ja zawsze jak nie chce robić problemów w pracy i zdecyduje się jednak iść chociaż mam różne swoje rzeczy (np chore dziecko, sama jestem podziebiona albo sama czuje się jak 💩 bo jestem w ciąży 🤪), to nie dość że czuje się fatalnie to i tak nikt tego nie doceni i generalnie wszyscy mają to gdzieś. Nauczyłam się w wielu przypadkach po prostu dbać o siebie i swoją rodzinę. Kręcą nosem, ale jakoś dziwnie beze mnie też wszystko da się zrobić… Kiedy masz wizytę?
Byłam w pracy dosłownie pół godziny. Poszłam przekazać szefowej, że jestem w ciąży i w czwartek będę chciała wyjsc w trakcie pracy do lekarza. Jej reakcja przeszła moje oczekiwania. Ubrałam się ze łzami w oczach i wyszłam, informując ją, że od dzisiaj będę na l4... Aż się tuliłam z kiblem w domu ze stresu 😭 wizyty zaplanowane mam dwie w czwartek, mam nadzieję że ta na NFZ wystawi mi wsteczne zwolnienie 🥴 a jak nie to tą drugą wizytę mam prywatnie
 
Byłam w pracy dosłownie pół godziny. Poszłam przekazać szefowej, że jestem w ciąży i w czwartek będę chciała wyjsc w trakcie pracy do lekarza. Jej reakcja przeszła moje oczekiwania. Ubrałam się ze łzami w oczach i wyszłam, informując ją, że od dzisiaj będę na l4... Aż się tuliłam z kiblem w domu ze stresu 😭 wizyty zaplanowane mam dwie w czwartek, mam nadzieję że ta na NFZ wystawi mi wsteczne zwolnienie 🥴 a jak nie to tą drugą wizytę mam prywatnie
Zwolnienie jak coś dostaniesz i od internisty do tyłu. Więc spokojnie.
A możesz ją zgłosić? Nie może tak być,ze będzie baba cie tak stresować
 
Byłam w pracy dosłownie pół godziny. Poszłam przekazać szefowej, że jestem w ciąży i w czwartek będę chciała wyjsc w trakcie pracy do lekarza. Jej reakcja przeszła moje oczekiwania. Ubrałam się ze łzami w oczach i wyszłam, informując ją, że od dzisiaj będę na l4... Aż się tuliłam z kiblem w domu ze stresu 😭 wizyty zaplanowane mam dwie w czwartek, mam nadzieję że ta na NFZ wystawi mi wsteczne zwolnienie 🥴 a jak nie to tą drugą wizytę mam prywatnie
Możesz też spróbować dziś dodzwonić się do lekarza rodzinnego do przychodni i poprosić o 2 dni L4. Biedna, współczuję :( takich jazd nie mam, nawet sobie nie wyobrażam jak się musisz czuć ;(
 
Z trudem nadrobilam 🙈
Pisałyście o smakach i przesądzie z płcią. W pierwszej ciąży miałam smak tylko na slodkie i urodził się chlopak 🤣 w tej ciąży słodycze jem sporadycznie - zobaczymy 🤣 chętnie poznam statystkę sierpniówek 🤣

Mdłości mam ostatnio paskudne, szczególnie wieczorem. Zaczyna mnie mdlic późnym popołudniem, a wieczorem jestem bliska wymiotom... ale z tymi objawami to też różnie, raz są raz ich nie ma.

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty 🤞 ja idę jutro i tak bardzo się już denerwuję, że nie mogę przestać o tym myśleć 🤯 można zwariować 🙆‍♀️
A to pierwsza wizyta u Ciebie? Trzymam kciuki ☺️🤞🏻🤞🏻
Też mnie bardziej mdli wieczorem niż rano. Wczoraj już po prostu płakałam, bo mój synek chciał żebym mu czytała książeczki, a ja ledwo żyłam :( normalnie przeczytałabym mu wszystkie 😭
 
reklama
Ja nie mogłam zasnąć w nocy dość długo się kręciłam na łóżku, a najgorsze że jak wstałam teraz to czuję, że nachodzi mi opryszczka na ustach :/ nienawidzę tego, to była kwestia czasu jak mi się zrobi. Macie jakieś domowe sposoby na te cholerstwo ja przeważnie smaruje miodem, a teraz przeczytałam że też dobrze jest cytryna nacierac 🤔🤷
Opryszczka to moja zmora, której się boję, bo nigdy nie miałam 😬
 
Do góry