reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

No jasne dziewczyny, gdybym miała za sobą trudną historię np z poronieniami to pewnie inaczej bym do tego podchodziła ;) ale zdaje się tutaj w pełni na moją lekarkę, nie wyobrażam sobie natomiast nie zrobić pappa i usg, bo pappa świadczy też o wydolności łożyska, przepływach itd, nie tylko ryzyku genetycznym :) wy przynajmniej po nifty będziecie wcześniej na 100 % znać płeć 😁
 
reklama
No jasne dziewczyny, gdybym miała za sobą trudną historię np z poronieniami to pewnie inaczej bym do tego podchodziła ;) ale zdaje się tutaj w pełni na moją lekarkę, nie wyobrażam sobie natomiast nie zrobić pappa i usg, bo pappa świadczy też o wydolności łożyska, przepływach itd, nie tylko ryzyku genetycznym :) wy przynajmniej po nifty będziecie wcześniej na 100 % znać płeć 😁
I co dla mnie np ważne to pappa wylicza też ryzyko przedwczesnego porodu.
Ja do niczego nie namawiam. Mam córkę z wadą genetyczną i dlatego ja będę robiła amnio (o ile pojawi się zarodek). Gdyby nie to to pewnie bym została tylko na genetycznych podwójnych.
 
No jasne dziewczyny, gdybym miała za sobą trudną historię np z poronieniami to pewnie inaczej bym do tego podchodziła ;) ale zdaje się tutaj w pełni na moją lekarkę, nie wyobrażam sobie natomiast nie zrobić pappa i usg, bo pappa świadczy też o wydolności łożyska, przepływach itd, nie tylko ryzyku genetycznym :) wy przynajmniej po nifty będziecie wcześniej na 100 % znać płeć 😁
to prawda... za 2 tyg będę znała płeć na 100% 🤯🤯🤯🤣
 
ja tez oczywiscie robie pappe z usg, ale dla mnie to tak oczywiste, że nie napisałam :D bede dzwonic w przyszlym tygodniu się umawiać, najchętniej około 12+
panoramę raczej zrobie kolo 10 tc czyli juz całkiem niedlugo <3
 
ja np ze względu na wiek i czas oczekiwania na wynik nifty chce mieć genetyczne, biochemiczne i usg w tym samym czasie i dopiero gdyby to wszystko wyszło źle to robię amniopunkcje. Gdyby nie to, że mam już prawie 37 lat, dużo chorób i poronienie... to pewnie bym się nie spinała aż tak :(
Też w tym roku skończę 37 😉
Na wizycie w styczniu będę rozmawiała z lekarzem jak on to widzi.
 
reklama
Czy któraś z was jest przed 30 i nie planuje robić nifty tylko pappa? Lekarz mi już przy wizycie przed ciążą mówił o tych badaniach i odradzał robienie nifty przed 35 r.ż. Zastanawiam się więc jak do tego podejść. Z jednej strony fajnie jest wiedzieć wszystko 😎 a z drugiej to jest jednak 2,5k na badanie które potencjalnie nie jest potrzebne
Ja jestem przed 30 jestem 97' i robię tylko PAPPA tak tylko dla spokojnej głowy lekarz też wgl mi powiedział, że nie muszę żadnych robić, ale jeżeli chce to żebym zrobiła sobie więc pewnie koło 12 tyg na spokojnie jeszcze teraz na wizycie 4.01 dopytam.
 
Do góry