reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
Ja miałam nadciśnienie ciążowe w pierwszej ciąży i z tego powodu cc 3 tyg przed terminem. Teraz w domu mam ok 110/80. Myślę że potem podskoczy na stałe. Cukier też mam sobie mierzyć. Glukometr mam, zamówiłam paski i lancety. Wczoeaj popołudniu miałam 80, ale to było ok 3h po jedzeniu. Ja pracuje w szkole, codziennie od 7.30-12.30 i chcialabym pracować do końca czerwca, bo też trochę muszę. Od poniedziałku mamy 2 tyg ferii, wtedy pogłębię temat cukru i mierzenia.
Powiem szczerze, ze właśnie tego się bałam trochę z ciśnieniem 🙈
Ale poprzednia ciąże prowadziłam w luxmedzie (u tej samej lekarki) i tam ona mierzyła ciśnienie - zawsze mierzyła po usg bo wiadomo, ze to uspokaja i ze już tez nie jest pacjentka z biegu.
A w tym nowym fancy centrum medycznym to od razu z rejestracji biorą do położnych - one tam wpisują wyniki badań, sprawdzają wagę i ciśnienie. No to ja się nie dziwie, ze miałam ciśnienie w kosmos wywalone.

Teraz zmierzyłam po powrocie do domu i mam zawrotne 105 na 65. Bliżej mi jednak dolnej granicy normy niż górnej 🤷🏻‍♀️
No ale będę sprawdzać jak już się dorobiłam ciśnieniomierza 🤭
 
W pracy tak chamsko trochę 😃
 

Załączniki

  • e212002e-9654-4f07-a60a-f518560d4fb9.jpeg
    e212002e-9654-4f07-a60a-f518560d4fb9.jpeg
    106,1 KB · Wyświetleń: 94
Powiem szczerze, ze właśnie tego się bałam trochę z ciśnieniem 🙈
Ale poprzednia ciąże prowadziłam w luxmedzie (u tej samej lekarki) i tam ona mierzyła ciśnienie - zawsze mierzyła po usg bo wiadomo, ze to uspokaja i ze już tez nie jest pacjentka z biegu.
A w tym nowym fancy centrum medycznym to od razu z rejestracji biorą do położnych - one tam wpisują wyniki badań, sprawdzają wagę i ciśnienie. No to ja się nie dziwie, ze miałam ciśnienie w kosmos wywalone.

Teraz zmierzyłam po powrocie do domu i mam zawrotne 105 na 65. Bliżej mi jednak dolnej granicy normy niż górnej 🤷🏻‍♀️
No ale będę sprawdzać jak już się dorobiłam ciśnieniomierza 🤭
tez sie zastanawialam ostatnio nad sensem mierzenia cisnienia od razu po wparowaniu na recepcje...
Ostatnio recepcjonistka mnie od razu do poloznej zaprosila, ale baterie nawalily w cisnieniomierzu wiec koniec koncow cisnienie mialam mierzone po wizycie i bylo ok :)
 
reklama
Hej dziewczyny, wracam do was po miesięcznej przerwie. Musiałam ja zrobić bo byłam bardzo zestresowana tym, ze ciąża ciagle wychodziła młodsza a przecież testy ciążowe wyszły szybko. Wiec wracam już dzisiaj oficjalnie. Przyspieszyliśmy o cały tydzień i dzisiaj według usg mamy 10+3. Zrobiłam tez nifty i czekam na wynik. Badania prenatalne 27.01. Pomimo, ze nie pisałam to podczytywałam Was dużo. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizytujące i niezmiernie cieszę się, ze mogę nadal z Wami tu być ❤️.
 

Załączniki

  • E4EA4926-C138-4EAA-9CB9-C0A6434508B2.jpeg
    E4EA4926-C138-4EAA-9CB9-C0A6434508B2.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 79
Ostatnia edycja:
Do góry