reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

ja kocham śledzie w oleju ponad wszystko i żywię sie nimi bardzo często i przyznam sie, ze dopiero teraz do mnie doszło, że przecież one są surowe🫢 (tzn wiedziałam o tym wcześniej, żeby nie było, ale jakoś nie łączyłam tego z faktem, ze w ciąży nie można).

A no takich to niekoniecznie.
Większość tych pasteryzowanych to te w sosach śmietanowych itp. Onr
A wcześniej zazwyczaj lądują w jakichś octowych zalewach
 
reklama
Ja planuję zrobić w tym tygodniu sanco.
Tylko ogarnę tego cholernego coombsa.. niestety jutro czeka mnie wycieczka do centrum krwiodawstwa..ponad 100km w jedną stronę..🤷 niestety nic bliżej nie ma..dzisiaj leżę..mialam dzisiaj niewielkie plamienie,chyba za dużo atrakcji 🤷😔
dlaczego wybrałaś sanco? Mnie nifty jedynie przekonuje tym, że ma odszkodowanie. Nie umiem połapać się w różnicach.
 
A taki śledzik w śmietanie to nie jest jakiś z octu czy z czegoś? Niby nie jest on poddany obróbce termicznej ale może ocet np. jakoś działa na niego?
takie śledziki na raz czy coś to one mają sporo octu i ja za takimi nie przepadam. U mnie w domu kupuje się takie solone po prostu i my je kroimy, dodajemy cebuli, musztardy i zalewamy olejem. I nie wiem, czy mogę czy nie🥲
 
a to ta sól zabije listeriozę? No ja zawsze jadłam i nie wiem, czy mieć moralniaka czy nie😅

Ja staram się unikać ale na święta zjadłam i nie pytałam kto jakie kupił 😂😅
Teraz mam w lodówce paczkę płatów z lisnra u muszę je jakość przerobić ale nir mam pomysłu jak 😭
 
Tak,wynik mam do odbioru osobiście,i niby powiedzą co i jak..gadałam też z serologiem z centrum krwiodawstwa,że wcale może się wynik nie potwierdzić,a dwa,że niekoniecznie musi mieć to wpływ na dziecko przy naszych grupach krwii..na razie kazał się nie denerwować tylko przyjechać..wyniki będą do dwóch dni..jak wyjdą kosmosy to ma iść badać się maz
No dziwna sytuacja, ciekawa jestem czego się jutro dowiesz
 
Generalnie surowa ryba jest zagrożeniem w ciąży. KAŻDA.
1000 osób zje i bedxie zdrowych, a jedna trafi na lidterioze i bedxie płacz. To nie jest tak, że zjesz i zawsze się zarazisz po prostu w ciąży wyjątkowo unika się różnych źródeł ryzyka bo jest lidterioza jest po prostu w ciąży niebezpieczna
 
reklama
Do góry