reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Ja też już po wizycie :) jest zarodek, serce bije. Nie mierzyła z jaką częstotliwością bije bo niby ciąża za młoda ale akcje serca widziałam. Zarodek ma 0,34cm. Jedynie co mnie martwi to to że ze z OM wychodzi 6+6tc, a z USG dziś wyszło 6+0tc. Moje cykle regularne +/-2dni a tu takie rozbieżności... no sama nie wiem co myśleć. Nastepna wizyta dopiero za miesiąc ale w przyszłym tyg idę na NFZ więc pewnie znów zobaczę dzidulka :)

A no i znów dostałam globulki na infekcje bo grzybica franca się znów przyplątała
Pieknie 🥰 mie martw się póki co różnicą OM/USG na tym etapie pomiar zarodka tez może nie być idealnie dokładny, to są milimetry człowieka ❤
Moje cykle tez o zawsze super regularne, ale po tej ciąży wiem że owulacje musiałam mieć jednak ze 2-3 dni wcześniej, bo po prostu wtedy współżyliśmy i nie ma innej opcji 😃
 
reklama
Taka rozbieżność jest całkiem normalna więc zupełnie się nie przejmuj. Można mieć całe życie regularne cykle i nagle jedna owulacja później i bach dzidziuś. 🥰
No wiem nic mi nie da zamartwianie się bo to nic nie zmieni. Tylko ze ja w tym cyklu byłam niemal pewna kiedy mam owulke i bach rozbieżności. .
Dobra kij z tym, jest jak jest, będzie co ma być :)
 
Ja też już po wizycie :) jest zarodek, serce bije. Nie mierzyła z jaką częstotliwością bije bo niby ciąża za młoda ale akcje serca widziałam. Zarodek ma 0,34cm. Jedynie co mnie martwi to to że ze z OM wychodzi 6+6tc, a z USG dziś wyszło 6+0tc. Moje cykle regularne +/-2dni a tu takie rozbieżności... no sama nie wiem co myśleć. Nastepna wizyta dopiero za miesiąc ale w przyszłym tyg idę na NFZ więc pewnie znów zobaczę dzidulka :)

A no i znów dostałam globulki na infekcje bo grzybica franca się znów przyplątała
Gratulacje! 🥳

Ja się zastanawiam czy tam moja gin jest dobra, bo mój dzidzi miał na usg 0,75cm a niby wyszedł mi 6+5 z usg a powinno być 7+3 według OM
 
Pecherzyk ciazowy jest, zoltkowy jest cosza 4/5 tydzien wedlug OM 6+6 :( zarodka nie widac
 

Załączniki

  • 6aace2d4-a25f-4ef8-bfea-d10a03bee8c5.jpeg
    6aace2d4-a25f-4ef8-bfea-d10a03bee8c5.jpeg
    69,3 KB · Wyświetleń: 99
Ja tez zastanawiam się nad zrobieniem sobie bety i progesteronu. Na wizycie byłam w czwartek ale to było tylko potwierdzenie, serduszka jeszcze nie było (to była wizyta w klinice leczenia niepłodności). Do lekarki, która ma mi prowadzić ciąże jestem umówiona dopiero na 12-go stycznia, to dużo czasu i boje się czy wszystko będzie do tego czasu ok. Bety dawno nie robiłam, progesteronu w ogole. Myślicie ze warto zrobić?
nikt Ci nie zabroni zrobić bety, bo to nie zbrodnia, ale obawiam się, ze na tym etapie możesz mieć po 48h wzrost „poniżej normy”. Obiecujesz nam i sobie, że zniesiesz to z godnością i bez nerwów? Gwarantuję Ci, że nie🤪 ale widzę, że przyspieszyłaś wizytę, to dobrze, krócej będziesz się stresować😬

Melduję się po wizycie!
U nas 1.08 cm człowieczka, serduszko 128 ud/min - wg pani doktor na wiek ciąży jest ok. Wg OM jestem 7+2 i lekarka potwierdziła, że wg USG również także maluch rośnie w dobrym tempie 🥰
Karta ciąży założona, termin porodu na 19.08.
Matko, jestem taka szczęśliwa!!!
super, gratulacje😍

Ja też już po wizycie :) jest zarodek, serce bije. Nie mierzyła z jaką częstotliwością bije bo niby ciąża za młoda ale akcje serca widziałam. Zarodek ma 0,34cm. Jedynie co mnie martwi to to że ze z OM wychodzi 6+6tc, a z USG dziś wyszło 6+0tc. Moje cykle regularne +/-2dni a tu takie rozbieżności... no sama nie wiem co myśleć. Nastepna wizyta dopiero za miesiąc ale w przyszłym tyg idę na NFZ więc pewnie znów zobaczę dzidulka :)

A no i znów dostałam globulki na infekcje bo grzybica franca się znów przyplątała
moj lekarz mi mówił, że na takim etapie różne dziwne daty może wypluwać usg (zakładam, że to dlatego, że ciężko jest zmierzyć zarodek, który tak jak u Ciebie ma 3,5mm). Poza tym tłumaczył mi, ze to zawsze jest orientacyjne i niektóre sprzęty piszą Np 6w+0d (+/- 6d) i wtedy to +/- 6d już zgadzałoby się z Twoimi obliczeniami.

Dziewczyny a ja mam wizytę 11.01 to będzie jakiś przełom 9/10 tygodnia. Te usg będzie już takie normalne, w sensie po brzuchu? 😅
ja w 9tc miałam zawsze dopochwowo, ale ja jestem gruba😅
 
reklama
Do góry