reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Ja tez zastanawiam się nad zrobieniem sobie bety i progesteronu. Na wizycie byłam w czwartek ale to było tylko potwierdzenie, serduszka jeszcze nie było (to była wizyta w klinice leczenia niepłodności). Do lekarki, która ma mi prowadzić ciąże jestem umówiona dopiero na 12-go stycznia, to dużo czasu i boje się czy wszystko będzie do tego czasu ok. Bety dawno nie robiłam, progesteronu w ogole. Myślicie ze warto zrobić?
Myśle ze betę warto zrobić i powtórz sobie za 2 dni aby zobaczyć czy przyrasta będziesz spokojniejsza :)
Ja tak zrobiłam w 29 dniu cyklu a później czekałam spokojnie na wizytę miałam zaplanowana w 6 tygodniu.
 
reklama
Ja tez zastanawiam się nad zrobieniem sobie bety i progesteronu. Na wizycie byłam w czwartek ale to było tylko potwierdzenie, serduszka jeszcze nie było (to była wizyta w klinice leczenia niepłodności). Do lekarki, która ma mi prowadzić ciąże jestem umówiona dopiero na 12-go stycznia, to dużo czasu i boje się czy wszystko będzie do tego czasu ok. Bety dawno nie robiłam, progesteronu w ogole. Myślicie ze warto zrobić?
Ja lubię wiedzieć jaki mam progesteron, bo jak mi rok temu przed poronieniem spadł na 8,coś to już było dla mnie oczywiste i tak tez się skończyło.
 
Hej dziewczyny,
Mam skierowanie na badanie USG prenatalne z Lux Med czy wiecie może czy to badanie tez zawiera test PAPPa i betaHCG czy te dwa badania muszę zrobić na własna rękę?
I te testy PAPPA trzeba zrobić w tym smakom dniu co USG?
Musisz zadzwonić i spytać. Ja dostałam skierowanie na NFZ i pappe z krwi mam prawie dwa tyg wcześniej niż usg
 
Myśle ze betę warto zrobić i powtórz sobie za 2 dni aby zobaczyć czy przyrasta będziesz spokojniejsza :)
Ja tak zrobiłam w 29 dniu cyklu a później czekałam spokojnie na wizytę miałam zaplanowana w 6 tygodniu.

Badać przyrost jak już jest widoczna ciąża na usg?
 
No to nie wiem co innego można zrobić? Tylko czekać

No zdecydowanie czekać. Na tym etapie nie bada się przyrostów bo nic nie wnoszą. Ba w pewnym momencie ciąży beta naturalnie odrobine spada i to zupełnie nic złego nie znaczy a człowiek tylko się stresuje. Jak coś nas niepokoi na takim etapie to jedyne co możemy zrobić to iść na usg. Wizytę zawsze można przyspieszyć
 
Myśle ze betę warto zrobić i powtórz sobie za 2 dni aby zobaczyć czy przyrasta będziesz spokojniejsza :)
Ja tak zrobiłam w 29 dniu cyklu a później czekałam spokojnie na wizytę miałam zaplanowana w 6 tygodniu.
U mnie dzisiaj już jest 6+4, na USG już byłam :) Chodzi o to ze kolejna wizyta za 2tyg dopiero, taka konkretna tak na prawdę i trochę się niepokoję :(
No zdecydowanie czekać. Na tym etapie nie bada się przyrostów bo nic nie wnoszą. Ba w pewnym momencie ciąży beta naturalnie odrobine spada i to zupełnie nic złego nie znaczy a człowiek tylko się stresuje. Jak coś nas niepokoi na takim etapie to jedyne co możemy zrobić to iść na usg. Wizytę zawsze można przyspieszyć
Właśnie sęk w tym ze średnio mam jak, Pani Ginekolog do której idę jest dość oblegana i za bardzo nie ma terminów. Sama zapisywałam się już 23-go grudnia, żeby potem nie czekać jeszcze dłużej.

Takie dylematy 🫠
 
reklama
Myśle ze betę warto zrobić i powtórz sobie za 2 dni aby zobaczyć czy przyrasta będziesz spokojniejsza :)
Ja tak zrobiłam w 29 dniu cyklu a później czekałam spokojnie na wizytę miałam zaplanowana w 6 tygodniu.
Z tego co czytałam kiedyś to po 6 tc już się nie zaleca robić badania bety z krwi. Ciąża uczy cierpliwości :)
 
Do góry