reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Pytanie do tych które już w ciąży były 🙂 Ile przybralyscie na wadze, i kiedy Wam się udało wrócić do wagi przed ciążą ?
18 kg, 8 spadło od razu, reszta została i może ze 2 kg zeszło samo, niestety nie udało się więcej, ale też nie byłam na diecie, nie ćwiczyłam, praktycznie nie karmilam. Teraz będę z dietą się pilnować, chce maksymalnie 10 przytyc.
 
reklama
A u mnie mój mi przed chwilą oświadczył, że powiedział swojej mamie. A ona, że mamy się tak nie cieszyć, bo różnie bywa i czekać.
No niby rozumiem.. ale tak mi sie przykro zrobiło. Nic więcej nie powiedziała.. ani, że gratuluje ani, że sie cieszy... strzeliłam focha. On mi to jeszcze powiedział tak zupełnie normalnie i skomentował: Miałem rację. Nie możemy się tak cieszyć!
Normalnie ucinam każdy temat dot. ciąży i w ogóle nie będę z nim o tym rozmawiać. Sama będę się cieszyc.
Rzeczywiście przykro :( Rozumiem, że niektórzy twardo stąpają po ziemi, ale bez przesady... Same przecież wiemy, że może być różnie, ale dobre nastawienie to połowa sukcesu, więc ludzie dookoła powinni nas wspierać.
 
Pytanie do tych które już w ciąży były 🙂 Ile przybralyscie na wadze, i kiedy Wam się udało wrócić do wagi przed ciążą ?
Ja tylko 7 kg przytyłam, ale to dlatego, że miałam też wtedy nerwice i bardzo słaby apetyt przez całą ciążę... Na szczęście Synek urodził się zdrowy i z wagą 3810 kg :D a teraz to zobaczymy jak będzie ;)
 
Ja się melduję po wczorajszej wizycie :) 6+2 serduszko bije 120 uderzeń/minutę. Termin zgodny z OM na 3 sierpnia. Na ból głowy wyłącznie paracetamol. Pod
Dpytywalam o zwolnienie. Jeśli nic się nie dzieje t.j ciąża nie zagrożona to dopiero od 20 tyg. Jakaś masakra. Ledwo dojeżdżam do pracy. Codziennie proszę, żeby ktoś mi ustapila miejsca w busie. Nie ma opcji ze bede sie tak meczyla do 5 msc. Jesli ona nie da to pojde dp innego lekarza.
Super! Gratulacje
 
A ja zrobilam sobie wiwczorem spacer na pocztę,do biedronki i koleżanki. W Biedrze naszło mnie na zupkę chińską (nie jadłam generalnie takich rzeczy)
Koleżanka śmieje się ze mnie ,że takie G kupiłam, ale grzecznie mi zupkę zalała ,zjadłam pół i po 10 min jak mnie cofnęło..biegiem do łazienki i pięknie wszystko się zwróciło.
Także zupka chińska to zło! [emoji39]
Ja też mam cały czas ochotę na zupkę chińską!!! 😄 Ale mąż mnie powstrzymuje! Najwyraźniej słusznie 🤣🤣
 
Dziewczyny, doradzcie mi, bo lekarz mówił, że mam kupić Prenatal bez jodu, że mi Panie w aptece powiedzą jaki a jak czytam w internecie to wszystkie mają w składzie ten jod. I nie wiem, czy ja źle zrozumiałam czy jemu się coś pomyliło...
 
Witam i ja [emoji16] u mnie również szaro za oknem
Jak na razie też nie mam za bardzo objawów. Lekko sutki bolą i czasami podbrzusze, ale to rzadko.
Miłego dnia życzę [emoji4]
 
18 kg, 8 spadło od razu, reszta została i może ze 2 kg zeszło samo, niestety nie udało się więcej, ale też nie byłam na diecie, nie ćwiczyłam, praktycznie nie karmilam. Teraz będę z dietą się pilnować, chce maksymalnie 10 przytyc.

Ja przytyłam w drugiej ciąży 25 kg. Młody ważył 4,5 kg. 1,5 miesiąca po porodzie miałam już wagę sprzed ciąży. W czasie ciąży miałam gigantyczny brzuch i piersi. Musiałam przestać karmić z powodu skazy białkowej małego. Poza tym miałam taką dietę ze względu na jego dolegliwości (starałam się karmić i eliminować z diety różne rzeczy), że to chyba przez to tak schudłam bo na końcu byłam już o suchym chlebie i wodzie.

Dziewczyny, doradzcie mi, bo lekarz mówił, że mam kupić Prenatal bez jodu, że mi Panie w aptece powiedzą jaki a jak czytam w internecie to wszystkie mają w składzie ten jod. I nie wiem, czy ja źle zrozumiałam czy jemu się coś pomyliło...

Był taki bez jodu dla kobiet, które mają takie wskazania ze względu na tarczycę :) Teraz każdy jest z jodem. Zobacz Femibion 1 bez jodu albo ten Link do: VITRUM PREVITAL 30 TABLETEK - DomZdrowia.pl
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do tych które już w ciąży były 🙂 Ile przybralyscie na wadze, i kiedy Wam się udało wrócić do wagi przed ciążą ?
Jak już pisałam +24/25 kilo (na ostatniej wizycie lekarzowi całe szczęście popsuła się waga 😂), a do wagi sprzed ciąży nawet 2 kilo mniej wróciłam jakoś po miesiącu. :)
 
reklama
Ja przytyłam w drugiej ciąży 25 kg. Młody ważył 4,5 kg. 1,5 miesiąca po porodzie miałam już wagę sprzed ciąży. W czasie ciąży miałam gigantyczny brzuch i piersi. Musiałam przestać karmić z powodu skazy białkowej małego. Poza tym miałam taką dietę ze względu na jego dolegliwości (starałam się karmić i eliminować z diety różne rzeczy), że to chyba przez to tak schudłam bo na końcu byłam już o suchym chlebie i wodzie.
Był taki bez jodu dla kobiet, które mają takie wskazania ze względu na tarczycę :) Teraz każdy jest z jodem. Zobacz Femibion 1 bez jodu albo ten Link do: VITRUM PREVITAL 30 TABLETEK - DomZdrowia.pl
Dzięki, znaczy doktor jest nie na bieżąco. Nie wiem czemu mają być bez jodu, badania dopiero będę robić, ale całe życie miałam zdrową tarczycę.
 
Do góry