reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
O tym nawet nie pomyślałam [emoji28] mądra ja hah
Mam tą z philipsa avent. A wy jakiej używacie? [emoji5]

My też używamy z Aventu ale serii Natural i mały fajnie z niej je. Może spróbuj jeszcze z dr brown. Ona jest na Smyku chyba dostępna. Ma baardzo mieki smoczek, praktycznie jak sutek. Albo zmieniałas jej już smoczek na taki co ma 2 dziurki? Bo w końcu już skończyła 2 miesiące? Może jej za wolno leci i się wkurza
 
My też używamy z Aventu ale serii Natural i mały fajnie z niej je. Może spróbuj jeszcze z dr brown. Ona jest na Smyku chyba dostępna. Ma baardzo mieki smoczek, praktycznie jak sutek. Albo zmieniałas jej już smoczek na taki co ma 2 dziurki? Bo w końcu już skończyła 2 miesiące? Może jej za wolno leci i się wkurza
To moja Zaraz kończy 3 miesiące i smoczka nie zmieniałam bo tym się dławi.. :/ a mamy Avent Philips , a smoczki uspakajajace od 3msc się zmienia na większe też ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To moja Zara kończy 3 miesiące i smoczka nie zmieniałam bo tym się dławi.. :/ a mamy Avent Philips , a smoczki uspakajajace od 3msc się zmienia na większe też ?
My mieliśmy smoczek z lovi 0-3 miesiące. Więc zmieniliśmy na 3-6 :)
Klaudia może próbuj innych butelek. Ja rozmawiałam z położna laktacyjna na ten temat. Te z aventu one są dobre dla tych co karmią piersią bo że jak sutek i dziecko musi się namęczyć ale jak ktoś karmi tylko z butelki to warto dać inna butelkę. Nawet taka z tradycyjnym smokiem co wcześniej się tylko takich używało :) niby to dziecko przygotowuje do pozniejszego picia z kubeczka ;) u nas dużo łatwiej Olkowi było jeść z innych butelek ( u nas dr Browns ) .

Ja w ogóle to czasem zmieniam butelki do karmienia własnie po to by się dziecko nie przyzwyczaiło i umiało pić z wszystkiego . Pozatym chciałam uniknąć sytuacji gdzie rozwalę butelkę i z niczego innego mi nie zje :)
 
To moja Zara kończy 3 miesiące i smoczka nie zmieniałam bo tym się dławi.. :/ a mamy Avent Philips , a smoczki uspakajajace od 3msc się zmienia na większe też ?

Smoczki na uspokojenie też się powinno zmienić. Ale czym one się różnią to nie wiem. Mam je już w domu i na pierwszy rzut oka to niczym się nie różnią ale później im się przyjrze dokładnie.
 
My mieliśmy smoczek z lovi 0-3 miesiące. Więc zmieniliśmy na 3-6 :)
Klaudia może próbuj innych butelek. Ja rozmawiałam z położna laktacyjna na ten temat. Te z aventu one są dobre dla tych co karmią piersią bo że jak sutek i dziecko musi się namęczyć ale jak ktoś karmi tylko z butelki to warto dać inna butelkę. Nawet taka z tradycyjnym smokiem co wcześniej się tylko takich używało :) niby to dziecko przygotowuje do pozniejszego picia z kubeczka ;) u nas dużo łatwiej Olkowi było jeść z innych butelek ( u nas dr Browns ) .

Ja w ogóle to czasem zmieniam butelki do karmienia własnie po to by się dziecko nie przyzwyczaiło i umiało pić z wszystkiego . Pozatym chciałam uniknąć sytuacji gdzie rozwalę butelkę i z niczego innego mi nie zje :)
My mamy z tomme tippe i Avent. Teraz kupię z lovi i nie wiem jeszcze jaka. Dokupie też z trzy smoczki uspokajające te większe :)
A ten dr Brown to chyba bardzo droga butelka ?
 
My mieliśmy smoczek z lovi 0-3 miesiące. Więc zmieniliśmy na 3-6 :)
Klaudia może próbuj innych butelek. Ja rozmawiałam z położna laktacyjna na ten temat. Te z aventu one są dobre dla tych co karmią piersią bo że jak sutek i dziecko musi się namęczyć ale jak ktoś karmi tylko z butelki to warto dać inna butelkę. Nawet taka z tradycyjnym smokiem co wcześniej się tylko takich używało :) niby to dziecko przygotowuje do pozniejszego picia z kubeczka ;) u nas dużo łatwiej Olkowi było jeść z innych butelek ( u nas dr Browns ) .

Ja w ogóle to czasem zmieniam butelki do karmienia własnie po to by się dziecko nie przyzwyczaiło i umiało pić z wszystkiego . Pozatym chciałam uniknąć sytuacji gdzie rozwalę butelkę i z niczego innego mi nie zje :)
Z tych z aventu jak się karmi to dziecko musi się namęczyć ? Moja nie pije a łyka z tej butli :/ a smoczek na jedną driurke :/
 
Klaudia i ja mojemu smoczka do butelki zmieniałam na 2 dziurki jak mial 2 miesiace i 2 tygodnie. I ladnie z niej jadl. Moze twraz sprobuj jej wprowadzic. Moze nie byla jeszcze gotowa? Bo na ten przedział wiekowy to też trzeba brać poprawkę, a nie że dziecko skończy równo 2 miesiące i zmiana smoczka za wszelką cenę.
 
Z tych z aventu jak się karmi to dziecko musi się namęczyć ? Moja nie pije a łyka z tej butli :/ a smoczek na jedną driurke :/

A może robi się takie błędne koło. Bo ma jedną dziurkę i przez to musi bardzo mocno ciągnąć dlatego je jak szalona i się dlawi. Moze zmień jej ten smoczek, niech weźmie parę łyków i jak będzie tak łykac to wyciągnij jej na chwilę i znowu wsadź. Może w końcu ogarnie że nie musi ciągną z taka sila. A dlawi Ci się tak że aż kaszle i się ksztusi? Bo mój tak je jakby się dlawil ale on tak po prostu jakoś głośno je i takie dźwięki tylko wydaje.
 
reklama
Klaudia i ja mojemu smoczka do butelki zmieniałam na 2 dziurki jak mial 2 miesiace i 2 tygodnie. I ladnie z niej jadl. Moze twraz sprobuj jej wprowadzic. Moze nie byla jeszcze gotowa? Bo na ten przedział wiekowy to też trzeba brać poprawkę, a nie że dziecko skończy równo 2 miesiące i zmiana smoczka za wszelką cenę.
Ale ja jeszcze nie zmieniałam smoczka w butelce na większy przepływ. Ciągle je z takiego jak od urodzenia. I chyba nie zamierzam zmieniać narazie bo mimo , że jedna dziurka to ona się dławi , łyka strasznie. To co by było z dwiema dziurkami :/
 
Do góry