reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
a są na to jakieś badania w których można sprawdzić, niby koleżanka moja gadała ,że robiła, ale powiem ,że jestem zdziwiona ,że lekarz jej kazał podwójną dawkę brać, gdzie na każdym opakowaniu pisze,że nie należy przekraczać zaleconej dawki 1 tabl dziennie, ja się staram jeść owoce, ale wiecie nie zawsze jest okazja,muszę poczytać na necie jakie warzywa i owoce go zawierają
 
reklama
Warzywa

  • soja - 360
  • szpinak - 193
  • szparagi - 150
  • bób - 145
  • brukselka - 130
  • brokuły - 119
  • groszek zielony - 90


Owoce



  • pomarańcza - 30
  • sok pomarańczowy - 24
  • banany - 22
  • jabłka - 6


Produkty zbożowe

  • otręby pszenne - 80
  • chleb razowy - 52
Produkty mięsne

  • wątróbka kurza - 590
  • wątroba wołowa - 330
Inne

  • jajka kurze - 65


Link do: Kwas foliowy. Dieta bogata w kwas foliowy - zasady
 
Z warzyw tych to ja brokuł najczęściej i brukselke jem, a tak owoce to mandarynki, pomarańcz, banan, jabłko, i jajka też lubię , dziwne ,że piszą o wątróbce skoro odradzają ją w ciąży
 
A ja wczoraj jak wróciłam od ginekologa taka głodna byłam, i takiego pypcia miałam, aż mi ślina jak reksiowi leciała :p haha zrobiłam sobie spaghetti , z kawałkami fileta, z brokułem i sosem serowo śmietankowym :p oszalałam,
 
Ja z moim labradorem też byłam bardzo związana , jak nie miałam dziecka i poroniłałam siedziałam z nim w domu cały czas, umiał wszystko nosić kapcie , gazety, gasić światło, prawie każde komendy , pamiętam jak urodziłam mojego syna i rano wypuściliśmy go żeby pobiegał, a ktoś go łopatą chyba walnął w łeb, mąż go znalazł ,po południu ja tak płakałam strasznie,że w wieczorem musiałam jechać do szpitala dostałam gorączki 40 stopni, wtedy byłam po cc to tam wszystko ruszyło o tej histerii, bo zdrowa byłam nie chorowałam. I dziś kręci mi się łezka w oku jak sobie przypominam go. A swoją drogo oglądaliście film Mój przyjaciel Hachiko, bardzo wzruszający film na faktach o psie który bardzo się związał z właścicielem, polecam wyłam jak bóbr :p
Tak oglądałam ten film. Śliczny. Pokazuje jak pies potrafi być wierny. No przykra ta twoja historia. Ja miałam taka sama sytuację jak jeszcze byłam dzieckiem też miałam ukochanego psa tyle że na podwórku zawsze mnie odprowadzal na przystanek i jak wracałam ze szkoły to juz czekał na mnie. Ale też komuś przeszkadzał. :-(

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wczoraj jak wracałam z synkiem ze spaceru to poczułamm na klatce zapach barszczu takiego z ziemniaczkami i cebulką. Tak mnie naszła na to ochota, że zrobiłam i jadłam cały dzień :D dzisiaj chyba też zrobię bo znowu mam ochotę :p dobrze że chocisż mam zdrowe zachcianki. Chociaż dwa dni temu musiałam zjeść kebaba bo takiego smaka na niego miałam że szok :p
 
reklama
Jesli chodzino wchlanialnosc to nie ma znaczenia firma tylko Twój organizm. Rozmawialam z lekarzem i sa koniety ktore nie przyswajaja kwasu jako kwasu wiec musza brac syntetyk ktory i tak jest połaczony z kwasem naturalnym foliowym. Wiec .... gdzie nie zapytasz to co innego mowia.

Ja mam zamia brac witaminy dla Ciezarnych ale ponwizycie i upewnieniu sie ze jest ok.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ten syntetyk nie jest połączony z kwasem fioliowym tylko to jego aktywna/ przetworzona forma metafolin,czyli Twój organizm nie musi tego sam robić, podobno 50%kobiet nie jest w stanie samodzielnie przetworzyć kwasu foliowego. Można to sprawdzić badaniami genetycznymi ale to drogie wiadomo.Nazywa sie to metafolin jest chyba w dwóch preparatach dla ciężarnych i ma to taka firma solgar nazywa się folate.

Ja to biorę + vit D3

W poniedziałek zapytam mojej gin co mi zaleca :)

p19u9jcg46hpk5mw.png
 
Do góry