reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Mnie od początku ciąży odrzuciło od słodyczy, chipsów i coli, która była dla mnie dzienną dawką kofeiny :D później miałam chęci na fast foody, a odkąd zaczęło mnie mdlić kompletnie nie mogę jeść mięsa i znowu zaczęłam nową dietę, tym razem zdrową :D Smakuje mi białko w każdej postaci, na śniadanie często płatki z mlekiem lub bułka z serem i owoce! pomarańcze, banany i co mnie zdziwiło zaczęły mi smakować jabłka, które wcześniej mogły dla mnie nie istnieć :p Ostatnio mdłości trochę odpuszczają, zaczynam odczuwać częściej głód dlatego po trochu przekonuję się z powrotem do mięsa w małych ilościach :p Dziś serwowałam faszerowane papryczki z mielonym i warzywami, polecam :)
 
reklama
Mnie od początku ciąży odrzuciło od słodyczy, chipsów i coli, która była dla mnie dzienną dawką kofeiny :D później miałam chęci na fast foody, a odkąd zaczęło mnie mdlić kompletnie nie mogę jeść mięsa i znowu zaczęłam nową dietę, tym razem zdrową :D Smakuje mi białko w każdej postaci, na śniadanie często płatki z mlekiem lub bułka z serem i owoce! pomarańcze, banany i co mnie zdziwiło zaczęły mi smakować jabłka, które wcześniej mogły dla mnie nie istnieć [emoji14] Ostatnio mdłości trochę odpuszczają, zaczynam odczuwać częściej głód dlatego po trochu przekonuję się z powrotem do mięsa w małych ilościach [emoji14] Dziś serwowałam faszerowane papryczki z mielonym i warzywami, polecam :)
Robię te papryczki [emoji3]ale mielone ,kukurydza,ryż, a na górę pod koniec wbijam jajko i takie fajne sadzone na czubku [emoji3] a ten smak jest świetny jak ta papryka przejdzie, jeśli chodzi o słodycze,chipsy, to tez nie jem nie mam chęci, Coca-Cola itp inne gazowane odpada nigdy nie pije ze wzgląd na chore jelita. A nabiał kocham

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A który macie tydzień?
U mnie z USG 13 już dziś,a w poniedziałek według miesiączki. Moim zdaniem to wzdęcia. Powiem wam,że ja mam z tymi jelitami problemy to się kiedyś schizowalam bez ciazy,że jestem i może mam krwawienia,bo ciągle czułam właśnie jakby mi coś w brzuchu falowalo,a to gazy po prostu. Myślę że najmniej jeszcze 3tyg trzeba czekać

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@dzag82 ja robię pappa bo mi przysługuje z racji wieku ;)
Co do tego że z dzieckiem to "uwiązanie" i "koniem życia" to ja się w pierwszym szoku tak czułam i nic na to nie poradzę. Pierwsze dziecko to naprawdę rewolucja w życiu. Teraz jestem starsza i wiem co mnie czeka.
Współczuję akcji z NFZ, przegięcie totalnie grrr...
@Adeline89 mam wąskie biodra a urodziłam bez problemu. Haha moj mąż ważył 4500, ja normalnie 3200 - nawet nie straszcie że to się sprawdzi!

@AniaCk 100 m to już nie tak mało, jest co sprzątać. U mnie samo odkurzanie zajmuje 45 minut. Zawsze jak będziecie widzieć że coś się ciągnie w czasie, albo braknie na jakiś istotny wydatek który przyspieszy zamieszkanie to możecie wspomo się bankiem.

@luska1979 no właśnie w jednym miejscu każą przyjść z pełnym pęcherzem w innym nie. Jak sie w pon nie dodzwonię to pojadę z pełnym - zawsze można się wysikać w razie czego ;)

Czekam na wieści od mojego męża czy się już dokulał do tych Niemiec...


Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na pierwsze ruchy płodu czeka każda kobieta w ciąży. Kopniaki, przeciąganie się, fikołki – w ten sposób dziecko w brzuchu daje przyszłej mamie znak: "Jestem, czuję się dobrze". Kiedy w ciąży powinny się pojawić ruchy płodu? Co robić, kiedy ruchy płodu są słabe lub w ogóle ich nie czujesz?

Ruchy płodu w pierwszej ciąży, prawdopodobnie poczujesz około 20. tygodnia ciąży. Gdy masz już dziecko, może się to stać nieco wcześniej – między 14. a 18. tygodniem ciąży. Zaobserwowano też, że wcześniej i wyraźniej odczuwają ruchy dziecka kobiety szczupłe, słabiej natomiast te, u których łożysko jest umiejscowione na przedniej ścianie macicy (tworzy ono wtedy jakby poduszkę, która amortyzuje ruchy dziecka).

Pierwsze ruchy płodu

Na początku sygnały wysyłane przez płód są bardzo delikatne. Możesz odczuwać je jako pulsowanie, bulgotanie czy coś jakby puknięcia z wewnątrz brzucha. Ruchy dziecka stają się bardziej wyczuwalne około 5. miesiąca ciąży. I z dnia na dzień stają się mocniejsze i bardziej regularne. Pod koniec drugiego trymestru będziesz już wyraźnie czuła, jak płód swobodnie się porusza: kopie, przeciąga się, obraca, a nawet fika koziołki.



Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chociaż przyznam szczerze ,że wczoraj jak usypiam poczułam u dołu jakby takie bulgotanie i aż mi serducho zaczęło szybciej bić,ale raczej nastawiam się,że przejedzona byłam. Ja już wiem mniej więcej jak wyglądają ruchy bobo więc od razu będę wiedzieć ,że to ono, a wy też powinniście poznać z czasem,ja przyrownuje to do pływania rybki, motyli w brzuchu, i jak by pukania od srodka

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tu w sierpniowkach jestem na szarym końcu oczekiwania :-( dopiero jutro 9 tydzień się zacznie. Przebudzilam się właśnie na papu i leki i dalej idę w kimono. Dobrego dnia.
 
Do góry