reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
@Truskaweczka2017 Ja bardzo sobie cenię lumpeksy, od czasu do czasu, kiedy mam ochotę i wenę, szperam tam i wyszukuję naprawdę fajne rzeczy! Kiedyś trafiłam płaszcz za dyszkę, teraz chodzę w takim za 30zł. Dla dziecka też kiedyś trafiłam piękną bluzę, z królikami i kupiłam, mimo że maluch był odległym planem (byłam wtedy z innym facetem, który w sumie złamał mi serce, bo stwierdził, że nie jest mu po drodze ze ślubem i dziećmi! wcześniej mówił zupełnie co innego!) Także wydałam to cudeńko znajomym :)
 
reklama
Fajna fura 3 w 1. A fotelik można zapiąć na stelaż wózka?

Kurcze dziewczyny pomocy - czy któraś napisze jak się oznacza osobę (na zielono..) czy robicie to z palca???

Córka ma 3/4 rzeczy z drugiej ręki. Ja akurat nie mam fajnego lumpka w pobliżu, ale odkupuję od paru dziewczyn ciuchy po ich córkach.
 
@GuaRaNa Te chusty to zawsze kosztują tak strasznie dużo? Bo coś gdzieś mi mignęło, że ręcznie robione to koszt ponad 1000zł :O Nie będę żałować, jeśli to świetna sprawa, bo dużo osób poleca, więc coś jest na rzeczy. Ale jak to jest z kosztami?

Co do grup, to nawet jak ktoś jest w zamkniętych, jego znajomi to widzą. Ja np. wiem, kto z moich znajomych jest w grupie... BDSM Polska :D Nie wiem, czy oni wiedzą, że ja wiem, ale mi tę grupę proponuje Facebook, jednocześnie ukazując avatary moich zakręconych na punkcie BDSM znajomych. Dopiero grupy tajnej nie widać i nie da się jej wyszukać.


PS. Może utworzymy osobny wątek z jakimiś poradami odnośnie kompletowania wyprawki? Proponuję 3 wersje: minimalistyczna, standardowa i deluxe :) Co Wy na to, żebyśmy spróbowały stworzyć własne 3 listy, spójne dla całej grupy, opierając się szczególnie na wiedzy tych, które już są mamami? Pierwszy post w wątku zawierałby listę, którą by się edytowało, a na koniec jakieś głosowania, żeby wyłonić to, co faktycznie na listach ma być. Takich porad jest pełno w necie, ale to i tak mogłoby być fajne doświadczenie. Co Wy na to?
 
A ja znowu mam zaległości!
Ja raczej zdam się na intuicję. Czytam sobie różne poradniki i blogi, co potrzeba, co koniecznie muszę mieć, ale chciałabym tak podejść do tego rozsądnie, to moja pierwsza ciąża, i pewnie i tak kupię więcej niż potrzebuję, ale będę się starać myśleć! Pierwsze ubranka, jeszcze zanim zaszłam, kupiłam używane na allegro ;)
Ogólnie to ostatnio byłam u lekarza rodzinnego (Niemcy..), dostałam zwolnienie z pracy do końca tygodnia (idę w piątek po przedłużenie) i był cyrk. Ja mówię, że robiłam testy ciążowe i że wychodziły mi pozytywne. No więc ona mi wyjmuje test i każe iść do łazienki. Wracam, lekarka patrzy na test i mówi, że negatywny. Ja załamka. Pobrała mi krew jeszcze dla pewności, ale ja już się nie nastawiałam na wynik..
Wczoraj z mężem odebraliśmy wynik - 100% ciąża :)
Byłam też dzisiaj u ginekologa, stwierdził, że coś tam już widać, ale jeszcze za wcześnie. Kolejny termin mam 14 grudnia! Oby wszystko tylko było dobrze :)
 
Fajna fura 3 w 1. A fotelik można zapiąć na stelaż wózka?

Kurcze dziewczyny pomocy - czy któraś napisze jak się oznacza osobę (na zielono..) czy robicie to z palca???
Tak, po prostu napisz @ + nick danej osoby i nawet Ci będzie nicki podpowiadać ;)

Tak, fotelik można wpiąć na stelaż!
 
I Love lumpeks <3 <3 <3 zawsze cos cudnego wynajde dodatkowo mam 2 mega super wiec to moje must have ! Dzieciaki w 95 % sa z nkch ubrane.
Fotelik musi byc dobry z tym sie zgodze, z atestami itp. Wozek z pompowanymi kolami wcale nie musi byc mega ciezki ;) ja kupywac bede na 10000% z pompowanymi bo piankowe sa o doope rozbic. Jedynie w co zainwestuje jesli bede karmic piersia to laktator z funkcja masowania z Aventu bodajże.


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ratunku już sama nie wiem co robić. Sorki że wam przerywam wątek. Już sama nie wiem jutro mogę iść prywatnie do lekarza ale martwie się ze może nic nie wykarze od ostatniego okresu jest 5t5d. Okres spóźnia się 13 dni. Więc jak myślicie ?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czyli nie tylko ja kocham lumpeksy :D
P.S. każda z Was może utworzyć nowy temat na naszym forum. Tylko najlepiej żebyśmy to ustalały między sobą bo później powstanie milion podobnym wątków i bedzie zamęt :p
 
reklama
No ja dzisiaj mam wg ostatniego okresu 5t4d, i u mnie jeszcze nie widać, lekarz powiedział, że jeszcze za wcześnie :/
Ciąże potwierdziłam dopiero wynikami z krwi, a następną wizytę mam za tydzień.
 
Do góry