reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Hej moje piękne ;-) ;)
Ja ostatnio jakos nie mialam weny do pisania. Zoja ma znowu od tygodnia czas matury, wychodzą jej górne jedynki. Noce nieprzespane, ale na dworze słońce, wiec dajemy radę.

Zoja zaczęła już wstawać przy meblach i zaczyna przestawiac stopki. Jest taka dumna :laugh2: tańczy przy piosenkach.

Z jedzeniem tez lepiej:yes: na śniadanie podobnie jak u Ciebie Aniu, moja córka uwielbia kanapki z wędlinka. Mamy od tesciow domowe. Kroję jej chlebek i szynkę w kostkę czesc ja jej daje a drugą chwyta sama. Na obiadek preferuje część twardą zupy :-D czyli pulpecik, marchewkę, ziemniaki, buraczki. Wieczorem robie jej kaszkę ryżową. Wszystko je po kilka łyżeczek, kilka kawaleczkow. Kupiłam jej mleko modyfikowane ale nie chce pic, więc od wczoraj podaję jej serek wiejski i bardzo jej smakuje. Może się przyjmie.
Obiady robi ze mną, więc wszystko próbuje, wczoraj np chwyciła kawałek cytryny. Strasznie się krzywila, ale jadła dalej :-D.
Anitek, skąd ja to znam U nas tez marudzenie i nieprzespane nocki. Chociaż dziś było lepiej. Nie moge się dopatrzeć czy wyszedł ten ząb bo mały broni dostępu do wnętrza paszczy :p
Olek tez juz staje ale uważam ze nie jest na to gotowy bo chwieje się jak po kilku glębszych :p
Poza tym uwielbia zmywarke! Przestawia naczynia, wlazi do niej :-D Chętnie by tez pootwierał szafki czy zamrazalnik , szarpie ale nie daje rady bo ciezko otworzyć.
 
Kamila, ja mieszkam w małej miejscowosci, Mamy tu doskonalą piekarnie i najlepsza na świecie mleczarnie. Nie ma lepszego masła niż nasze. Niestety praktycznie jest tylko sprzedawane na naszym lokalnym rynku.

Kanapeczki robię tak: jeśli z szynką to smaruje cienko masłem i cieniutki plasterek szynki ( ze sprawdzonego źródła, gdzie pracuje mojej mamy brat). Obkrawam skórkę i kroje na kosteczki wielkości mojego paznokcia ;) Podkladam małemu i on sobie sam wkłada do buzi.
Jeśli z pasztetem, to nie daję juz/masła. Zrobilam mu tez kiedyś z powidłami i tez bardzo mu smakowalo. Zje całą taką skibeczkę bez skórki. Do tego slaba herbata w kubeczku doidy. Niestety nadal pijąc z niego gryzie ten plastik.
Też kupuje masło z lokalnej mleczarni tylko boje się bobto przecież nabiał. Nie szkodzi młodemu?
 
Też kupuje masło z lokalnej mleczarni tylko boje się bobto przecież nabiał. Nie szkodzi młodemu?
Mój mały uczulony jest na bialko mleka ale w masle jest go naprawdę niewiele. To prawie sam tluszcz mleczny. Najpierw podawalam klarowane masło (czyli sam tluszczbez białka) a teraz cieniutko smaruje zwykłym. Na razie nie zaobserwowalam zeby cos złego sie działo.
 
Dziewczyny ja dzisiaj juz fiksuje ze zmeczenia. Wypilam trzy podwojne melisy żeby komuś krzywdy nie zrobić. Maly spal przez cały dzień pół godziny. Jest śpiący i marudny. Rece mnie juz bola od noszenia. Jestem po prostu zła i ogromnie zmęczona!!! I oczywiście sama bo maz na popołudniowce. W dodatku mam migrenę .Dziś mam wszystkiego dosc
 
Biedna jesteś.
Zoja ostatnio zasypia z płaczem zarówno w wózku jak i na rękach. Ogólnie to wiekszosc czasu śpi na rękach przy cycu.
Może odłóż go do wózka i pokolysz, pomimo płaczu. W końcu uśnie.
 
Dzięki, anitek , tez nie masz lekko. Olus przy piersi zasypial tylko gdy był maleńki . Czasem tez zaśnie gdy przebudzi sie nad ranem i go przystawie. Dzisiaj trochę lepiej. Nie moge dojrzeć na jakim etapie jest ten zab, bo mały nie pozwala.

Anitek kiedys tez relaksowaly mnie ubranka ale teraz gdy mały tak plami to juz trochę mniej :cool:
 
reklama
Hej. Kiedyś tu pisałam, ale była całkiem inna ekipa. Pewnie siedzą na prywatnym forum. Pozdrawiam mamy 2017. Jak ten czas leci. Pamiętam jak wymienialysmy się zdjęciami naszych USG a tu już takie duże dzieciaczki
 
Do góry