reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Dziewczyny czy u Was była z wizytą u dziecka w domu pielęgniarka środowiskowa z przychodni? Pytam bo do mnie dzwoniła w tygodniu że chce przyjść zobaczyć Michałka.
 
reklama
Luca, my sie nie zapisalismy do przychodni państwowej wiec nikt nie dzwonił. Najstarszy był zapisany kiedyś na początku i jak zmieniliśmy na prywatna to dzwonili po kilku mcach sprawdzić czemu nie chodzi i czy szczepimy.
 
Lucalew u mnie przychodziła, z państwowej przychodni. Pierwszy raz była już dzień po wyjściu ze szpitala. Sprawdzała mnie i młodego. Przychodziła co jakieś dwa - trzy tygodnie i dopiero niedawno zakończyła wizyty, ale zostaje z nami w kontakcie w razie potrzeby. Niby tak powinny przychodzić. Wszystkie koleżanki tak miały.
 
Ale polozna czy pielegniarka bo to co innego. Polozna powinna dotrzec pierwszy raz do 2 dni po wypisie ze szpitala i ma miec okolo 5-6 wizyt u dziecka natomiast pielegniarka niby wg jakis tam rozporzadzen tez powinna sie chyba raz pojawic. U mnie polozna byla ale pielegniarka nie. Tak samo bylo przy starszaku.
Lucalew z tego co mi wiadomo to niby taka wizyta powinna sie odbyc. A wybierajac lekarza dla maluszka wybieralas tez pielegniarke?
 
Marand tak wybieralam ale myślałam że jak przychodzi położna na patronaze to pielęgniarka jak już to dopiero jak mały chory i potrzebuje np żeby zastrzyk zrobić albo jakieś inne takie medyczne rzeczy dlatego pytam bo się zdziwiłam.
Chilling do nas też przychodziła i nadal przychodzi położna akurat że szkoły rodzenia ale pielęgniarka środowiskowa to co innego. Czytałam właśnie ze taka pielęgniarka oprócz oceny maluszka ocenia i sprawdza mieszkanie.
 
Dobrze slyszalas Lucalew. Oprocz stanu dziecka ocenia rowniez warunki socjalno-bytowe i z reguly takie wizyty odbywaja sie niezapowiedzianie. Pierwsza chyba wlasnie okoko 3 miesiaca a pozniej jesli uwaza ze jest to konieczne. Ale tak jak pisalam u mnie nie byla i z tego co rozmawialam ze znajomymi to malo gdzie sie pojawiaja
 
reklama
Do góry