reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

To prawda Blerka. Ja tez bym chciala miec w zyciu taka pasje jak Jinx!!!
Teraz wszystko kreci sie wokol chlopcow, z czego sie niesamowicie ciesze, jednoczesnie wiem, ze przyjdzie taki czas kiedy pisklaki wyfruna z gniazda, wiec warto miec tez cos dla siebie.

Dzis bylismy u pani doktor, dostalismy kropelki na nasze oczko i euforbium do noska bo cos tam delikatnie sie chyba dzieje. Na szczescie podrosl od zeszlej wizyty w porzadku, wiec to raczej jakas lekka infekcja.
Porozmawialysmy chwile o domowych sposobach leczenia infekcji w oczku - pytalam od zakraplanie mlekiem mamy. Powiedziala, ze na krotka mete to jest sposob, mleko jest bakteriostatyczne. Jednoczesnie dlugofalowo moze jednak zaszkodzic, bo stwarza srodowisko sprzyjajace szybkiemu namnazaniu sie bakterii. Tak sobie pomyslalam, ze podziele sie z wami tym podejsciem, ja tego wczesniej nie wiedzialam.

Tak mi strasznie szkoda tych cieplych dni, ktore juz minely. Jeszcze 2 mce temu ledwo dyszalam z tych upalow, szybko minelo. Mam nadzieje, ze chociaz padac nie bedzie przez cala jesien bo zwariuje chyba w domu a m nie dam zyc.

Ze spaniem i aktywnością to co jakiś czas sie u nas zmienia. Jakis czas stabilizacja, potem kilka gorsze dni i potem stabilizacja ale juz inna niz wczesniej. Takze mam wrazenie ze to taka ciagla faza wolnych zmian. Staram sie podążać za nim, dostosowujac sie do jego potrzeb. Stalym elementem rytmu jest kapiel / toaleta wieczorna. I widac juz ze chyba wyraznie czuje kiedy noc i kiedy dzien. Ale z dlugoscia spania jeszcze roznie jest, czasem troche dluzej a czasem krocej.

U nas pierwsze uczucie przedszkolne starszaka objawilo sie do Władzia :-)
Teraz miał słubowanie w szkole. Jakbyście nie wiedziały, to: ślubowanie jest jak ślub tylko się nie całuje :-)

Akuku, to prawda, ze twoi chlopcy maja bardzo urozmaicone zajecia. A ze jeden bardziej otwarty a drugi mniej to nam tez tak sie zdarza.

Anciikowa, a wiesz co Leonowi będą w Chorzowie robić? Badania czy coś więcej?
Bunia sie dawno nie odzywala, wiecie czy u nich wszystko dobrze?
I Werci, mam nadzieje, ze zabieg udany i spokojnie dochodzicie do siebie!

Milego dnia mamusie
 
reklama
Poważna sprawa z tym ślubowaniem :-)
Ja mam stresa bo wczoraj z m poszaleliśmy i niestety pękła gumka :-( nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło... Okresu jeszcze nie dostałam ale wiem że pierwsza jest owulacja potem okres. Nie jestem zwilenniczką tabletki po więc trochę się stresuję tym bardziej że ciąża tuż po cc to trochę lipa :-/
 
Oj, ja też tęsknię za upałami i za słońcem. Ja to jednak jestem ciepłolubna, tzn. optymalna temperatura dla mnie to 25 stopni, a to jazdy na rowerze może z 22, ale sucho. U nas rytm w nocy stabilny, tzn. ostatnio raczej nie przesypia 7 godzin, tylko budzi się, jak idę spać koło 1 - tyle, że zamiast płakać, głośno mlaska i ssie piąstkę, na co ja nie chcę się godzić, więc biorę ją na cyca. Potem już nawet nie pamiętam, ile razy się budzimy, ale to jest tylko na przystawienie i dalej śpimy. Rano dzisiaj mi się ją udało położyć do łóżeczka, więc się spokojnie wykąpałam i zrobiłam śniadanie, ale zjadłam już z nią przyglądającą się mamie.
 
No i jesteśmy w Chorzowie. Na chwilę obecną jesteśmy po kolejnej dawce antybiotyku, po pobranej krwi i moczu. I już na chwilę obecną wiem, że przyjechaliśmy tu na marne, ponieważ to nie działa na takiej zasadzie jakby się wydawało, że infekcja minie i ciach badania! Po wyleczeniu infekcji wyślą nas do domu i na badanie wrócimy za miesiąc! A antybiotyk to my mogliśmy przyjmować w miejskim szpitalu! Albo nawet przyjeżdżać na niego z domu! Bezsens. Czekam na jutrzejszy obchód kiedy już będą mieli wyniki badań krwi i moczu i może dowiem się w końcu ile nas tu będą trzymać...zła jestem, nie tak to miało wyglądać!
 
Jestesmy na tenisie/badmintonie/pingponu. Wszysykiego po trochu ;)
Emilek biega u gory ;)

Obiad zrobiony i posprzqtane prawie. Tylko lazienka i odkurzani i mycie podlog.

Zuzzi ja mam chyba trzy plyty ewkj i chyba dzis zaczne ;) weszlam znowu na szybkie obroty a wtedy najlepiej zaczac zanim sie zaczne zqstanawiac czy mi sie chce.. tylko w dzien nir mam czasu kompletnie wiec tylko wieczor lub nad ranem zanim dzirci wstana


Jinx a probowaliscie smoka MAM ? U nas tylko ten zaakceptowany u emila jako kolejny a u ali nie tetowalam innych.. ona takie szorstkie cos i dzieciowi przypomina sutek. Mimo ze ksztaltem jak sutek nie jest.

Lucalew to daj dzisiaj znac co ciekawego powie ;)

Ala dzis spala tragicznir.. kilka pobudek a od 3.30 stekala i stekala biedna..a kupy nadal nir ma.... daje espumisan.
 
Dzień dobry :)

Chłopcy w szkole (wczoraj nie byli, bo Luai przeziębił pęcherz i go w domu leczyłam: uwaga, w niedziele bol, gorączka i płacz. Gorąca wanna z olejkiem z drzewa herbacianego (podczas kąpieli juz przestało go bolec) , lewoskrętna do picia z melisa, nurofen na noc i do wyra- wczoraj juz było po infekcji :d )
Dom posprzątany uff uff, wlasnie obiad robie, mała nakarmiona i spi, tylko prysznic i spowrptem po chłopaków do szkoły.
Mieliśmy gości w weekend, wariactwo haha
Gość rehabilitant wyprostował mi i joziowi kręgosłup, jestem posiniaczona cała ale czuje sie jak 18latka haha

Układamy sobie wlasnie plan na święta, bo moze nie będziemy mogli pojechać i pojedziemy przed, chrscimy nasza mynke kochana.

Lea wczoraj odsypiała weekend razem z mamusia ;) cały dzień w wyrku :)
Mamy skok i lola cycka potrEbuje więcej niż zwykle, ale tez wazy swoje :)
 
jejku jejku bylam dzisiaj sprawdzic jak mieszkanie. za 2 tyg sie mozemy wprowadzac! nawet nie wiecie jaka to ulga uwolnic sie od babci D :)) wreszcie odzylam :))
 
reklama
Do góry