reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Zuzzi,
ja wiem o co ci chodzilo i tez mam podobne odczucia. Ale nie chce nikogo oceniac, kazdy zrobi co chce w zgodzie z wlasnym sumieniem i bedzie z tym szczesliwy.
I trudno mi sobie wyobrazic, zeby Evelinkua rodzila SN. Chociaz dobrze wiedziec, ze ktos w ogole dal ci opcje czy rozmawial na temat roznych mozliwosci. To duzo lepsze niz podejscie 'sn za wszelka cene' jak w przypadku naszego olimpijczyka...

Suwina,
gratulacje samodzielnosci corci :-) Moi wczoraj uczyli sie szyc. Starszy ogarnac podstawowy scieh i chodzil dumny jak paw, hahaha. Dzis przyszyje guziczek.
 
reklama
Martuszka,

z tymi kupkami tak moze byc, niezaleznie od pokarmu, jaki podajesz. Takze nie stresuj sie, twoj pokarm na pewno jest dobry!

Zuza, Blerka, moze to dzis? A moze nie. Cokolwiek by nie było, trzymamy kciuki!!!

Akuku, to ty sie 3 dni chcesz w szpitalu wylegiwac????? Nic dziwnego, ze Ala czeka na przyjazd babci :-D:-D:-D:-D:-D
 
Akuku może i razem będziemy rodziły hehehe jak będą mi tak zmieniać daty. Mnie też dziś czyści ale nie wiem czy to nie ze stresu chociaż tak jak narzekalam że mały bardzo cicho siedzi i się stresuje i muszę doplera wyciągać to od wczoraj wieczora strasznie się kotluje w tym brzuchu cały czas
 
kurczaki, tak jak na pocztku ludzie byli zabawni ze swoimi pytaniami dzien w dzien czy urodzilam - tak teraz sa irytujacy po prostu. czuje sie jakbym miala jakas celebrycka ciaze :szok: w dniu wczorajszym JEDENASCIE osob mi sie spytalo czy urodzilam - jest dziwnie :szok:

Mnie się pytają sąsiadki jak mnie widzą, dlatego ostatnio praktycznie nie wychodzę na osiedle. Mieszkam na osiedlu zamkniętym, na którym mieszka tylko 12 rodzin, każdy się zna z widzenia, łapka w górę na przywitanie i te sprawy. Mimo że jeszcze nie pamiętam imion dziewczyn, to one pytają ... i te kluczowe pytanie :" jeszcze nie urodziłaś"? Oszaleć można.
Co do witamin, to tez odstawiłam , ale jakiś miesiąc temu już. Apetyt mam słabszy ale wciąż dodatni :p. Natka ale żeby brak witamin wzmagał apetyt? Czytałam,że przed rozwiązaniem się poprawia :)

Kasietta a może będziesz tą szczęściarą, która po prostu poród chwyci , kilka godzin i hop siup, maleństwo na zewnątrz? Lepiej tak niż się męczyć jak niektóre z nas.

Lidia hahahaha i sie nie skusił na koparkę? Mój M dziś w sklepie dziecięcym pokazywał małemu figurki do farmy i starał się jak może, mnie przekonać,że mały już teraz musi mieć te zabawki!! Ach Ci faceci hahahahaha. Posiadanie syna będzie dla nich kolejnym ALIBI do zabaw :p

Lunerka taka ze mnie wróżka jak z koziej dupy trąbka! Jedyne co mi sie sprawdzi to to ,że każda z nas urodzi hahahahaha :p - Tak sobie statystykę trafności podniosę :p

Zuzzi dziekuję za przepis - ja chciałam mniam!!!!

Magdu ja tez już się nastawiam na wywoływanie a tez lekarz mi nadzieji narobił - wręcz był przekonany,że urodzę wcześniej i żebym tylko do 37 tygodnia donosiła... grrrrrrrrrrr. Zdziwi sie jutro!
Brzuchol tez non stop się stawia, twardnieje, wczoraj miałam tyle śluzu że ho hoooooooooo, ale to nie czop. Podbrzusze rożnie, czasami mocno boli/kuje, a czasami tylko jak się zasiedzę.
Dziś tylko święto lasu - bo w nocy ani razu nie wstałam siku! Jestem gościara ^^
8 sierpień, ładna data, ale Twoja młoda i tak wyjdzie w moje urodziny tj. 12 sierpień :p

Akuku no to od jutra na pełnym speedzie starania o przyspieszenie? Jakieś sprawdzone metody z wczesniejszych ciąż masz?

Zuzzi, uważam,że każda niech sobie rodzi jak chce. Jest moda na CC a lekarze są ku temu przychylni - ich sprawa jeśli za obopólną zgodą stron.
Ja jednak wole SN, bo uważam,że mimo większego bólu, jest po prostu bezpieczniejsze. CC się boję z uwagi na sam zabieg i leczenie po.

Blerka, a gdzie Cię boli brzuch?

Lunera hahahaha to samo sobie pomyślałam jak doczytałam do 3 litrów :D:D. Dobrze,że znalazłam tani i fajny papier toaletowy z Biedrony, bo bym się finansowo z podcieraniem nie wyrobiła :p

Lidia90 , opowiadaj co lekarz mówił (chyba ze już jest na wizytowym)

Panikara zgadzam się w 100%, lekarz napisze co trzeba. Także nieoficjalnie jest cesarka na życzenie.

Lucalew, 6 to tez już zaraz. Z transportem kicha nie tylko u ciebie :(. Mam podobny problem, bo mimo,że mamy dwa auta to ja jeżdżę tylko swoim, bo mojego stoi od dłuższego czasu i trzeba go podładować. Mój Mż jeździ teraz moim do pracy więc jak jedzie to nie mam czym się dostać do szpitala. Nawet nie mam kogo załatwić w razie porodu, bo najbliższa rodzina mieszka 80 km od nas.
Może Mż weźmie na mnie opiekę, żeby w razie czego był w domu. Gorzej jak sie w trakcie tych 2 tygodni nie wyrobię z porodem :D
I co zrobisz z L4?

Co do trzymania 3 dni na porodówce, to wolę w ta stronę niż w drugą jak w UK lub ES. Owszem, sporo kasy na to ucieka z NFZ , ale uważam,że na tym oszczędzać akurat się nie powinno, bo tu chodzi o zdrowie naszych pociech.
Niech zlikwidują durnowate przyzwyczajenie przetrzymywania ludzi przez weekend tylko po to aby szpital dostał dodatkową kasę. Blokują tylko miejsca. No i z ta cesarką się zgadzam. Powinni zaostrzyć kwalifikowanie do CC.

Ewelinkua u ciebie jest zupełnie inna sytuacja .Trójka to nie to samo co pojedyncze

Suwina no to rośnie Ci mała pomoc domowa :) .

Martusza a co na te bóle pediatra?

Zuzagk, mam podobnie od 2 dni, wczoraj 3 razy na Wc byłam, dziś narazie 1. Też się łudzę,że coś to musi oznaczać ;)

Akuku
daj znać co wyszło na ktg

Cinamona, a wody nie można podawać czy jak to jest??

Lunera, to może młody niedługo trafi do Prodżekt Ranłejjjjjjjjjjjj :p
 
Lilija - cały boli, ból promieniuje na plecy na odcinek lędźwiowy. Łapie mnie tak raz na 10-15 minut i trzyma jakieś 15-20 sekund... i wtedy brzuch jak kamień.... i tak od rana...

edit:

właśnie mnie złapało... zaczyna się od dołu, idzie w górę, obejmuje plecy, trzyma kilkanaście sekund i puszcza.
 
Ostatnia edycja:
Lilija ja juz dzis jak wrocimy z mama (chyba tez pojade..no chyba ze na ktg wykarza skurcze lub cos mnie zaniepokoi) zgwalce m.. a raczej on mnie bo mi sil brak buhahaha.
Jak nic nke ruszy przez noc to jutro od rana wielkie porzadki ! Bede my podlogi na kolanach okna i te sprawy ;)
Przynajmniej czysto bedzie na przyjscie Ali ;)
 
Zuzzi, mam takie samo zdanie jak ty. Jak trzeba to trzeba, ale spotykałam się z podejściem, że chce się cc, żeby sobie dziurki nie rozepchać :/

Chyba pojawił mi się czop! Podcierałam się po siku i był brązowawy żelek. Odczuwam też "okresowy" dyskomfort, ale ciężko mi określić jakąś regularność skurczową.

A w czwartek ma być notariusz i prawnie staniemy się właścicielami mieszkania :) no chyba, że młoda jednak podejmie decyzję co do wyjścia :p
 
reklama
Jeśli chodzi o porównanie UK i PL pod względem siedzenia w szpitalu to wole UK. Nienawidzę szpitali i chce jak najszybciej byc w swoim łożku... ;) oczywiście jak wszystko będzie ok.

Mi sie nikt nie pyta kiedy urodzę poza moim M. On codziennie pyta... Jak myślisz kiedy urodzisz? Dobija mnie tymi pytaniami. Ta końcówka najbardziej sie ciągnie wrrt...
 
Do góry